dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lukcyb

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Zgierz
    Kod pocztowy
    95-100
    Posty
    38

    Domyślnie wentylacja grawitacyjna a kominek

    Witam, mam mały dylemat nie wiem jak zrobić wentylacje grawitacyjną, która jest przy kanale kominowym od kominka. W załączniku pokazuje dwie wersje. Ta na zielono to z projektu, a na czerwono moja. Czy może zostać tak jak na czerwono? Bo obudowa kominka mi się powiększyła i musiał bym ciągnąć przez całą komorę tą kratkę, Salon jest w sumie prawie że jednym pomieszczeniem z korytarzem, nie ma tam drzwi.


    Z góry wielkie dzięki za pomoc, pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wentylacja.jpg
Wyświetleń:	416
Rozmiar:	93,3 KB
ID:	240987  

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar kominiarz
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    1.968

    Domyślnie

    jasne, że tak może być... tzn. po Twojemu
    ...

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar orcio_kr
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    32-082
    Posty
    208

    Domyślnie

    ja mam na przykład wejście kanału wentylacji wewnątrz komory dekompresyjnej
    jest tam też naczynie wzbiorcze (bo układ z płaszczem otwarty) i jest nadzieja że w razie W większość pary pójdzie w wentylację zamiast na salon

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Jeżeli to jedno pomieszczenie otwarte, nie ma po co ciągnąć wentylacji przez cały kominek. Utrudni to tylko jej funkcjonowanie.

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    DANIEL SIS

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Pisz
    Kod pocztowy
    12-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    Dokładnie. Wystarczy dobra wentylacja kominka, ewentualnie z obawy przed drewnianym stropem o ile taki jest można zrobić dekompresje z przelotem. Na projekcie widać że pomieszczenia są otwarte więc nie ma sensu bawić się w wentylacje, kanał i zabudowę. Pzdr
    Tu była reklama...

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    josh78

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam,
    również mam wkład z grawitacją (Maja 12 kw z kratki.pl) bez żadnego rozprowadzenia do pomieszczeń gdyż planuje palić co najwyżej raz / tydzień ...ale mam pytanie odnosnie doprowadzenia powietrza oraz kratek wentylac. ...
    powietrze doprowadzone z zewn. w podłodze 2x75cm. Planowałem podłączyć zasilanie powietrzem z zewn. przez przepustnicę bezpośrednio do wkładu ale "Fachowcy" mówią że nie musze podłączać dolotu bezpośrednio tylko pod wkład oraz że niezależnie od tego musze mieć kratke pod kominkiem (tu nie wiem dlaczego?). ... i zgłupiałem.co robić ?
    a co do kratek to przy 12 kW powinno byc ok 750 cm2 wylotu ciepłego ? czy jak ?
    no i jeszcze jedna wątpliwość - czy komora depresyjna moze miec wlot z pomieszczenia a wylot do komina wentylac ?
    Ostatnio edytowane przez josh78 ; 06-02-2014 o 21:39

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lukcyb

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Zgierz
    Kod pocztowy
    95-100
    Posty
    38

    Domyślnie

    Dziękuje wszystkim za pomoc

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar kominiarz
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    1.968

    Domyślnie

    Cytat Napisał josh78 Zobacz post
    Witam,
    również mam wkład z grawitacją (Maja 12 kw z kratki.pl) bez żadnego rozprowadzenia do pomieszczeń gdyż planuje palić co najwyżej raz / tydzień ...ale mam pytanie odnosnie doprowadzenia powietrza oraz kratek wentylac. ...
    powietrze doprowadzone z zewn. w podłodze 2x75cm. Planowałem podłączyć zasilanie powietrzem z zewn. przez przepustnicę bezpośrednio do wkładu ale "Fachowcy" mówią że nie musze podłączać dolotu bezpośrednio tylko pod wkład oraz że niezależnie od tego musze mieć kratke pod kominkiem (tu nie wiem dlaczego?). ... i zgłupiałem.co robić ?
    a co do kratek to przy 12 kW powinno byc ok 750 cm2 wylotu ciepłego ? czy jak ?
    no i jeszcze jedna wątpliwość - czy komora depresyjna moze miec wlot z pomieszczenia a wylot do komina wentylac ?
    Nie słuchaj fachowców... powietrze w palenisku = lepsze spalanie.
    Dekompresja z jedną kratką do wentylacji grawitacyjnej? czemu nie !
    będziesz miał pośrednią wentylację pokoju przez komorę dekompresyjną / przepisy nie zabraniają
    ...

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    josh78

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dzięki przede wszystkim dla Kominki Piotr Batura oraz Compi (info na priv) ale także dla Kominiarza. W ostateczności podłącze oczywiście całe powietrze zewn czyli 2 x75 bezpośrednio do wkładu, do tego wlot pod kominkiem 60x400 + 60x600 użytkowej pow. kratek oraz 60x1000 + 60x400 wylotowej nad wkładem (też użytkowej) no i komora u góry pod sufitem z 1 kratką do pomieszczenia (nad nią sufitu z twardego betonu ze stalą).
    Moi fachowcy miejscowi proponowali mi podłączenie z zewn. 1x75 bezpośrednio do wkładu oraz 1x75 pod wkład bez żadnej kratki pod wkładem ... ale wg Waszego info to zdecydowanie źle wiec nawet o tym nie myślę.

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    DANIEL SIS

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Pisz
    Kod pocztowy
    12-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    Piotra możesz słuchać w ciemno, powodzenia i zadowolenia z posiadania kominka. Pzdr
    Tu była reklama...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony