dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 47 z 47
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    A co chcesz osiągnąć? Jak się para wodna skropli - to spłynie do kanalizacji (czyli tam, skąd odparowała). A to, co przez ścianę się wychłodzi, to już na poddaszu nie uratujesz - przepadło.

    Czyli termoizolacja wentylacji kanalizacji w przestrzeni nieogrzewanej nic nie daje i jest zbędna.
    Słyszałem, że woda potrafi się skraplać również na zewnętrznej stronie rur i może kapać na ocieplenie

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobas84 Zobacz post
    Słyszałem, że woda potrafi się skraplać również na zewnętrznej stronie rur i może kapać na ocieplenie
    Jak rura chłodzi wilgotne powietrze to owszem. Tylko czy w upały rura będzie na tyle zimna, żeby się skropliło i jeszcze wsiąkło w ocieplenie?
    Nawet, jeżeli tak - to wełna nie rozwiąże wtedy problemu, bo ma znikomy opór dyfuzyjny i para wodna i tak się skropli. W takich sytuacjach trzeba używać pianki kauczukowej. A jak się uprzesz na wełnę, to trzeba ją dokładnie od zewnątrz owinąć np. folią stretch tak, żeby Z ŻADNEJ STRONY para wodna nie mogła dotrzeć do rury.

  3. #43

    Domyślnie

    A zima? Bo chyba bardziej o tej porze roku myślałem

  4. #44

    Domyślnie

    tak to poważne , w skali życia po podliczeniu flaszka czy nawet dwie będzie.

    bo wicie, rozumicie to co opuszcza wasze lube ciałka ma temperaturę znacznie wyższą niż temperatura utrzymywana w waszych pomieszczeniach, a jak jeszcze władujecie tam zawartość wanny po wymoczeniu. to te straty sa iluzorycznie z wnętrza domu pasywnego.


    Jak znam życie niedługo kanalizację trza będzie izolować termicznie, aby bankom i inym żyło sie lepiej a raty były wielkie, a dom za milion tanim
    Ostatnio edytowane przez gnago ; 03-03-2022 o 20:43

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobas84 Zobacz post
    A zima? Bo chyba bardziej o tej porze roku myślałem
    Co zima? Zimą na nieogrzwanym poddaszu masz zimniej, niż wewnątrz tej rury - więc może się skraplać wewnątrz, a nie na zewnątrz.

  6. #46

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	signal-2022-05-31-082816_001.jpg
Wyświetleń:	122
Rozmiar:	13,4 KB
ID:	459523
    Wpakowałem ścinki i resztki styropianu wokół rury odpowietrzającej. Potem poszła najtańsza pianka. Na nieogrzewanym poddaszu mam założony "rękaw" z wełny owinięty folią, aż pod sam dach. Taka moja ekstrawagancja. Nie jestem budowlańcem

  7. #47
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Wersja wypasiona

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony