dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 7
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 136
  1. #101
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Gontowy

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-844
    Posty
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał zepp_jk Zobacz post
    Chce się podzielić swoim doświadczeniem, mam dach pokryty gontem IKO (karpiówka) od 20 lat. Na połaciach dach się trzyma idealnie, natomiast na narożach południowego naczółka musiałem po kilka szczytowych gontów wymienić, bo się rozwarstwiały ( słońce, wiatr od zachodu).
    Przy okazji demontażu starych gontów zastanawia mnie wygląd spodniej strony gontu, a mianowicie taśmy EDAA. Nie wiem dlaczego piszą by jej nie odrywać, skoro to miejsce pozostaje po tylu latach niesklejone?
    Taśmy niektórzy producenci mają bo uznają że warstwa klejąca gontu przylegającego pewniej się połączy z jej gładką powierzchnią niż z granulkami/piaskiem. Zdjęcia oraz info nt. jak wygląda warstwa klejowa przylegającego gontu byłaby wszak przydatna.

  2. #102

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190928_122204.jpg
Wyświetleń:	99
Rozmiar:	101,4 KB
ID:	436232
    Mam nadzieję, ze teraz przejdzie...

  3. #103
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gontowy Zobacz post
    Porośnięta w stylu Bornholm?! Kto prowadzi produkcję tego porośnięcia?

    Niestety, kalkulacją jest indywidualna, a twoje założenia nie pozwolą rozstrzygnąć:
    1. 150 m2 może być 7,5x20 jak również 12,5x12. Gont wygrywa na tych dachach z dużą ilością obróbek, chyba że Inwestor się zgadza na kalenicy oraz wiatrownicy z blachy, a nie te ceramiczne;
    2. Piszesz 'konstrukcją jest... na ciężkie pokrycie', no to już zakładasz koszty pod ceramikę, jakby jedna z połaci miała być dłuższa niż 9 m, to na konstrukcję Inwestor położy wymierne +%% kasy.
    3. 150 m2 gontu to na Mazury (w pobliżu brak producentów) to 2-2,5 palety materiału Gonty vs 1/2 naczepy ceramiki. Przejedzie przez las nad jeziorem?

    W wyborze pokrycia dachowego mało racjonalnego. Rządzą upodobania, jak ktoś chcę ceramikę to zapłaci każde dodatkowe koszty już po wyborze, przecież nie zmieni konstrukcji, podkładu, wykonawcy oraz takie tam że +1000 zł za transport dodatkowo, przyjmie 'na klatę'. Jak ktoś wybiera racjonalnie na całkowitym kosztorysie... to inaczej.
    Pisałem, ze dach mam dwuspadowy. Jedna połać to ok. 5m x 14,5m.
    Ja tylko mówiłem, ze byłem na Mazurach (będę sie budował w woj. łódzkim) gdzie jest dużo dachów z naturalnej ceramiki, które to obrastają powoli mchem itp co dla nie których ma swój urok.
    Kiedyś myślałem, ze dachówka z obróbkami z blachy to profanacja ale chyba się myliłem. Widziałem nowy dom (2-3letni), na dachu dachówka natulrana, gąsiory z ceramiki ale już zamiast dachówek skrajnych była blacha w takim samym kolorze co rynny. Wyglądała na zwykłą blachę ocynkowaną. Dla mnie bomba.

  4. #104
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Gontowy

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-844
    Posty
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Pisałem, ze dach mam dwuspadowy. Jedna połać to ok. 5m x 14,5m.
    Ja tylko mówiłem, ze byłem na Mazurach (będę sie budował w woj. łódzkim) gdzie jest dużo dachów z naturalnej ceramiki, które to obrastają powoli mchem itp co dla nie których ma swój urok.
    Kiedyś myślałem, ze dachówka z obróbkami z blachy to profanacja ale chyba się myliłem. Widziałem nowy dom (2-3letni), na dachu dachówka natulrana, gąsiory z ceramiki ale już zamiast dachówek skrajnych była blacha w takim samym kolorze co rynny. Wyglądała na zwykłą blachę ocynkowaną. Dla mnie bomba.
    Mmmm... Może trapez 19 mm z ocynkowanej blachy dla Ciebie też Bomba?! ))

  5. #105
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gontowy Zobacz post
    Mmmm... Może trapez 19 mm z ocynkowanej blachy dla Ciebie też Bomba?! ))
    Nie ma potrzeby kpić z czyjeś wypowiedzi. Stosowanie obróbek blacharskich zamiast dachówek szczytowych dachach bezokapowych to teraz standard.
    W załączeniu kilka zdjęć z moich realizacji. Pozdrawiam.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1070142.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	93,6 KB
ID:	437136   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1070254.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	95,3 KB
ID:	437137   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1080772.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	88,1 KB
ID:	437138   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1080774.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	91,1 KB
ID:	437139   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1080775.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	92,9 KB
ID:	437140  

    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  6. #106
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Nie ma potrzeby kpić z czyjeś wypowiedzi. Stosowanie obróbek blacharskich zamiast dachówek szczytowych dachach bezokapowych to teraz standard.
    W załączeniu kilka zdjęć z moich realizacji. Pozdrawiam.
    Czy ja dobrze widzę, że ta jedna obróbka jest zrobiona z blachy miedzianej? Ładnie to wygląda.
    A Pan Gontowy chyba nie wiele widział. Fakt, to o czym ja pisałem jest rzadkim widokiem i raczej dla odważnych. Nie wszystkim się musi podobać.

  7. #107
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Tak. Obróbki i rynny z miedzi. Takie wykonanie szczytów pozwala na bezstresowe krycie dachu o dowolnej szerokości. To bardzo istotne przy dachach bez wystającego szczytu. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  8. #108

    Domyślnie

    W świetle moich doświadczeń, po obecnej naprawie, gdy za kilka lat będę musiał zająć się kompleksowo narożnymi gontami, zamiast nich zrobię blaszane obróbki , nad kalenicą też.

  9. #109
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Gontowy

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-844
    Posty
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Nie ma potrzeby kpić z czyjeś wypowiedzi. Stosowanie obróbek blacharskich zamiast dachówek szczytowych dachach bezokapowych to teraz standard.
    W załączeniu kilka zdjęć z moich realizacji. Pozdrawiam.
    Proszę trzymać się kontekstu. Bornholm z obróbkami blaszanymi jest do d... , Pana przedstawiona praca z dachówką płaską jest zaje... .

  10. #110
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Gontowy

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-844
    Posty
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Czy ja dobrze widzę, że ta jedna obróbka jest zrobiona z blachy miedzianej? Ładnie to wygląda.
    A Pan Gontowy chyba nie wiele widział. Fakt, to o czym ja pisałem jest rzadkim widokiem i raczej dla odważnych. Nie wszystkim się musi podobać.
    Panie swierol'u,
    Przeczytaj Pan swe pytanie. Odpowiedź moją też. Kilka raz, widzę, żeby zrozumieć. Przypomnę że wymieniłeś profilowany Bornholm, czekam tu na zdjęcia z obróbką szczytu blachą choćby pozłacaną.
    Trick 'podważanie kwalifikacji oraz osoby innej Strony kiedy nie ma co powiedzieć na temat' ćwiczyłem na pierwszym roku studiów, to do '...niewiele widział." A propos, niewiele piszemy razem w takim wypadku.
    PS Proszę bez urazy, bawi mnie ta sprzeczka.

  11. #111
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Gontowy

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-844
    Posty
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał zepp_jk Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190928_122204.jpg
Wyświetleń:	99
Rozmiar:	101,4 KB
ID:	436232
    Mam nadzieję, ze teraz przejdzie...
    Dzięki. Nie trafiłeś: zdjęcie pasku 'nie odklejać' fajne, brakuje zdjęcia omawianego gontu.
    Zauważ że pytam o przeciwległą warstwę/stronę... nie widać nawet która krawędź jest dołem/górą/bokiem itp.

  12. #112
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gontowy Zobacz post
    Panie swierol'u,
    Przeczytaj Pan swe pytanie. Odpowiedź moją też. Kilka raz, widzę, żeby zrozumieć. Przypomnę że wymieniłeś profilowany Bornholm, czekam tu na zdjęcia z obróbką szczytu blachą choćby pozłacaną.
    Trick 'podważanie kwalifikacji oraz osoby innej Strony kiedy nie ma co powiedzieć na temat' ćwiczyłem na pierwszym roku studiów, to do '...niewiele widział." A propos, niewiele piszemy razem w takim wypadku.
    PS Proszę bez urazy, bawi mnie ta sprzeczka.
    Zdjęć Panu na pewno nie przedstawię bo omawianemu przykładowi zdjęć nie robiłem a na internecie też takiego przykładu znaleźć nie potrafię ale z całą pewnością wiem co widziałem.
    Uczepił się Pan dachówki Bornholm ale ja wyraźnie napisałem "coś w stylu Bornholm".
    Jeśli ja widziałem takie połączenie:
    - dachówka naturalna "COŚ W STYLU BORNHOLM" z systemowymi gąsiroami
    - obróbka blacharska z blachy ocynkowanej lub w kolorze srebrnym (do tego domu było ponad 50m)
    - rynny w tym samym kolorze co obróbki
    i ta konfiguracja przypadła mi do gustu nie nie może Pan tego podważać. Może się Panu nie podobać i może Pan o tym powiedzieć a nie wyśmiewać czyjeś spostrzeżenia.
    Absolutnie nie miałem zamiaru kogoś (Pana) obrażać czy umniejszać doświadczeniu ale jeśli tak wyszło... Chylę czoła, wyciąg dłoń na zgodę
    Czy rzeczywiście tylko ja trafiłem na taki przypadek?

  13. #113
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Gontowy

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-844
    Posty
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Zdjęć Panu na pewno nie przedstawię bo omawianemu przykładowi zdjęć nie robiłem a na internecie też takiego przykładu znaleźć nie potrafię ale z całą pewnością wiem co widziałem.
    Uczepił się Pan dachówki Bornholm ale ja wyraźnie napisałem "coś w stylu Bornholm".
    Jeśli ja widziałem takie połączenie:
    - dachówka naturalna "COŚ W STYLU BORNHOLM" z systemowymi gąsiroami
    - obróbka blacharska z blachy ocynkowanej lub w kolorze srebrnym (do tego domu było ponad 50m)
    - rynny w tym samym kolorze co obróbki
    i ta konfiguracja przypadła mi do gustu nie nie może Pan tego podważać. Może się Panu nie podobać i może Pan o tym powiedzieć a nie wyśmiewać czyjeś spostrzeżenia.
    Absolutnie nie miałem zamiaru kogoś (Pana) obrażać czy umniejszać doświadczeniu ale jeśli tak wyszło... Chylę czoła, wyciąg dłoń na zgodę
    Czy rzeczywiście tylko ja trafiłem na taki przypadek?
    Uściskam dłoń, wszystko gra.
    Spróbujmy odpowiedzieć na początkowe pytanie.

  14. #114

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gontowy Zobacz post
    Dzięki. Nie trafiłeś: zdjęcie pasku 'nie odklejać' fajne, brakuje zdjęcia omawianego gontu.
    Zauważ że pytam o przeciwległą warstwę/stronę... nie widać nawet która krawędź jest dołem/górą/bokiem itp.
    Drugiej strony nie mam, wszystko już wywiezione... Nie sądzę jednak by była potrzebna, bo po prostu gonty nie były w miejscu paska sklejone.

  15. #115
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Gontowy

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-844
    Posty
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał zepp_jk Zobacz post
    Drugiej strony nie mam, wszystko już wywiezione... Nie sądzę jednak by była potrzebna, bo po prostu gonty nie były w miejscu paska sklejone.
    To by kończyło Twój temat?!

  16. #116

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gontowy Zobacz post
    To by kończyło Twój temat?!
    Tego nie wiem: zależy czy ktoś się odniesie merytorycznie...

  17. #117
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Gontowy

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-844
    Posty
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał zepp_jk Zobacz post
    Tego nie wiem: zależy czy ktoś się odniesie merytorycznie...
    Tak oto odpisałem na twoje pytanie 'po co paski EDAA?':
    Taśmy niektórzy producenci mają bo uznają że warstwa klejąca gontu przylegającego pewniej się połączy z jej gładką powierzchnią niż z granulkami/piaskiem. Zdjęcia oraz info nt. jak wygląda warstwa klejowa przylegającego gontu byłaby wszak przydatna.
    Na dodatkowe sprecyzowanie nie odpowiedziałeś...

  18. #118

    Domyślnie

    ....nawet na załączonej fotce widać, że pasek jest czysty, nie był sklejony od góry: inaczej nie robiłbym hałasu. Tak było na wszystkich usuniętych gontach. Zresztą ten pasek jest b. słabo przyklejony na nowym goncie (umownie dolną częścią), łatwo go oderwać ( choć pisze by tego nie robić), więc nawet gdyby druga strona skleiła się mocno, co by to dało?

  19. #119
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Gontowy

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-844
    Posty
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał zepp_jk Zobacz post
    ....nawet na załączonej fotce widać, że pasek jest czysty, nie był sklejony od góry: inaczej nie robiłbym hałasu. Tak było na wszystkich usuniętych gontach. Zresztą ten pasek jest b. słabo przyklejony na nowym goncie (umownie dolną częścią), łatwo go oderwać ( choć pisze by tego nie robić), więc nawet gdyby druga strona skleiła się mocno, co by to dało?
    Proszę, zrozum że opisujesz sprawę osobom, którzy twego dachu nie wiedziały na oczy. Niby ja się znam na gontach asfaltowych, ale skąd dorwałeś 20 lat temu te gonty na dach, w jakiej technologii wyprodukowane (IKO to raptem nie jeden zakład produkcyjny) to jest duża niewiadoma.
    Jak z twojej dzisiejszej dopiero odpowiedzi odczytuję, prawdopodobnie gonty za długo czekały na położenie od produkcji, aż klej się zmarnował. Łub został w pewnych miejscach zakurzony w trakcie układania... Wciąż zdjęcie warstwy kleju jest decydujące... Czy muszę mówić że zdjęcie może nie jedno oraz szczegółowe, takie w 10-ciu kartkach?..

  20. #120

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gontowy Zobacz post
    skąd dorwałeś 20 lat temu te gonty na dach, w jakiej technologii wyprodukowane (IKO to raptem nie jeden zakład produkcyjny) to jest duża niewiadoma.
    Jak z twojej dzisiejszej dopiero odpowiedzi odczytuję, prawdopodobnie gonty za długo czekały na położenie od produkcji, aż klej się zmarnował. Łub został w pewnych miejscach zakurzony w trakcie układania... .
    Gonty kupiłem od lokalnego dystrybutora, po 30 latach już go nie ma... Nie wiem jak długo były składowane, zakurzenia nie było, przynajmniej widocznego.
    Natomiast, jeśli ten klej ma wysychać, to i tak po tylu latach leżenia na dachu pasek by się odkleił... a może powinien się całkowicie "zwulkanizować" z gontem?

Strona 6 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony