dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar MateuszMateusz
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    41-306
    Posty
    312

    Domyślnie Dom energooszczędny czy można wybudować systemem gospodarczym? jak to było u Was?

    Witam. Poszukuje ekipy która ma pojęcie o budownictwie energooszczędnym, nawet postawiłem temat: http://forum.muratordom.pl/showthrea...-G-SC-Katowice ale chciałbym abyście podzielili się jak to było u Was. Czy szukać ekipy, która wykona wszystko, a czy kombinować systemem gospodarczym. Jakbym budował normalnie - nie energooszczędnie to system gospodarczy, ale technologią energooszczędną wiele czytałem i wszędzie polecana jest ekipa aby zajęłą się wszystkim - aby spełnione były wszystkie normy bo wówczas nie będzie to zganiane bo to ten źle zrobił bo tamten źle. Oczywiście zależy mi na postawieniu domu w życiowej kwocie, ale żeby nie była to tandeta. Jednym słowem -> w totka nie wygrałem

    Projekt z273a -> temat na forum -> http://forum.muratordom.pl/showthrea...rojekt-wybrany
    Ostatnio edytowane przez MateuszMateusz ; 07-02-2014 o 11:33

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ht=kamil+basia przeczytaj i zobacz ... bardzo dużo rzeczy sam Kamil zrobił
    byłem widziałem tylko pogratulować. Jak widać ekip nie potrzeba.
    Bo i takich jest bardzo bardzo mało.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    homecactus

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    922

    Domyślnie

    Z mojego doświadczenia przy budowie, wszystko co zrobiłem sam jest zrobione lepiej niż to zrobili fachowcy. A na pewno już dbałość o szczegóły.

    Chcesz mieć "ciepły dom" musisz uzbroić się w cierpliwość, stać nad głową, tłumaczyć, że to że się tak robiło zawsze, nie znaczy że dziś też tak jest dobrze itd.

    Nie obrażając ekip godnych polecenia (niestety nie spotkałem) znaczna większość ekip niestety nie wiele wie o energooszczędności. Dziwiły się u mnie , że mam 20cm styropianu na podłodze, 25 na stropie, czy 15 grafitowego (wcale to nie tak dużo) na ścianach! ("panie po co aż tyle, 10cm by starczyło i to tego białego, kto tak robi?")

    Jak kazałem styropianem wejść na ramę okna, żeby zmniejszać mostek, to mówili "ale to będzie brzydko wyglądało!"

    A jak zatrudnisz ekipę, co na prawdę buduje domy energooszczędne, to z pewnością za ten know how będziesz musiał zapłacić.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Chcesz mieć "ciepły dom" musisz uzbroić się w cierpliwość, stać nad głową, tłumaczyć, że to że się tak robiło zawsze, nie znaczy że dziś też tak jest dobrze itd.
    życzę powodzenia.

    Moja propozycja jest trzymać się dobrego projektu plus swoja kartka najlepiej od jakiegoś speca od pasywnych.

    Panie tu jest tak napisane i tak ma być ! trzeba zwalać na osoby trzecie i najlepiej jak by był to tajemniczy pan dr hab inż .

    Ja jak robiłem zakupy za żonę to własnie ładowałem z kartki .. tak napisane i tak ma być !

    Nie poradzi się nic, na tępotę ... nabytą bo nie sądzę iż 99% murarzy czy innych to tępi ludzie .. nie oni się tej tępocie z lubością oddają.
    I to trzeba rugować.

    Plan musi być dokładny !! Kolego przyszły inwestorze weź kartkę i krok po kroku spisz co będziesz z domem robił ... poświęcenie nawet tygodnia czasu pomoże, będziesz dokładnie wiedział...


    Wiele razy jest tak iż improwizacja nie pomoże ponieważ taki fachowiec zaraz zacznie podważać z głowy wymyślone rozwiązanie.

    Ty masz przemyślane etapy sprawdził to spec od domów pasywnych i tak ma być.
    Panu Panie murarzu pozostaje się cieszyć iż Pan będziesz w czymś takim uczestniczył nie będzie Pan jak 99,9 % murarzy tylko Pan
    wyskoczy iż Pan wie jak to jest budować pasywnie.
    Ludzi trzeba brać z kilku kierunków ...

    Ja piszę z pryzmatu doświadczenia moich Rodziców i teściów.

    Powiem wam to jest prawdziwa sztuka z zimną krwią załatwiać to co się chce ... bez
    hoo i qoorew ..
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 07-02-2014 o 12:16

  5. #5

    Domyślnie

    popieram przedmówców, jak na dzisiejsze standardy świadomość energo-oszczędzania wśród budowlańców zerowa, albo trzeba robić wszystko samodzielnie, albo każdą ekipę szkolić przed przystąpieniem do roboty, z doświadczenia powiem że łatwiej robić samodzielnie, bo szkolenia nie ważne jak długie to i tak jak się tylko odwrócisz to budowlańcy wracają do starych nawyków (zarobić byle się nie narobić)

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Spawos

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Lublin
    Posty
    153

    Domyślnie

    popieram czasem trzeba stac i pokazac samemu poswiecasz czas gadasz gadasz wracasza za pare godzin itak robia jak chca , ja mam 20 w podlodze to sie za glowe palali , na scianach 25cm grafitowego( PANIE to sprejem malowane u tescia mam 12 i jest super cieplo...), , wiec jest w miare tanio i energooszczednie ostatnit 5 dni 33,5 m3 gazu poszlo tylko 270m2 dom temp w domu 23,

    klej na grzebien kladli taki ze bylo widac na wylot, wiec znowu robota pianka wszystko uszczelniac

    i powiem tak maja robic jak TY chcesz bo to TY placisz

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Moja budowa ... jak ma wyglądać ? jak przemysłówa .. max robienia przygotowanych elementów pod dachem.

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar MateuszMateusz
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    41-306
    Posty
    312

    Domyślnie

    Więc jedyna dobra taktyka to porządny projekt z dokładnymi wytycznymi energooszczędnymi, a później tylko pilnować pilnować i jeszcze raz pilnować. A z architektami też jest ciężko, którzy ogarniają temat energooszczędności w budowie ? Czy tutaj już sytuacja jest lepsza?

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał MateuszMateusz Zobacz post
    A z architektami też jest ciężko, którzy ogarniają temat energooszczędności w budowie ? Czy tutaj już sytuacja jest lepsza?
    nie jest. dla nich dom energooszczędny to pompa ciepła i solary na dachu.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  10. #10
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar MateuszMateusz
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    41-306
    Posty
    312

    Domyślnie

    I jak tu żyć? Jak budować? Panie Tusk

    No i co począć? może posiadacie info na temat pewnych pracowni, ludzi do których mógłbym się zgłosić? Województwo Śląsk.

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    jakby Ci tu powiedzieć. Poświęć dwa miesiące na przeczytanie Forum muratotara. Tematy Dom 3 litrowy, płyta fundamentowa, przeczytaj dziennik kolegi J-J. Po tej lekturze sam staniesz się specjalistą lepszym od wiekszości ludzi jakich spotkasz na swoim "szlaku budowlanym" Tutaj sprawdza się stare porzekadło - umiesz liczyć , licz na siebie. Wbrew pozorom, budowa domu energooszczędnego jest dość prosta. Jak już się wie jak go zbudować.

    Jeśli Ci się nie chce lub nie masz czasu to: projekt masz wybrany - zrób do niego OZC (obliczeniowe zapotzrebowanie ciepła) np przez kolegę Aslota . Od tego zacznij.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  12. #12

    Domyślnie

    Jak będziesz nakręcał ekipy, że muszą się starać ponieważ budują dom pasywny, zamiast bardziej dokładnej pracy otrzymasz mędrkowanie i wzrost kosztów. Temu ostatniemu (tak po ludzku) to nawet trudno się dziwić. Dla nich to praca o tyle, że zarabiają pieniądze. A budując dom pasywny wydajesz się posiadającym większy portfel klientem.
    Podpisuję się pod kilkoma postami wyżej - budowa na podstawie przemyślanego i maksymalnie szczegółowego planu (projektu) domu.
    Dodał bym:
    - umowa z każdą ekipą (trzeba po prostu ustalić i opisać wszystkie szczegóły prac, oczekiwany efekt końcowy, a nie tylko ogólnie - np. ocieplenie);
    - odbiór trudniejszych elementów przez nadzór;
    - nie ma odbioru, nie ma realizacji płatności .. i sorry panowie poprawiamy

    Myślę że lepiej "motywować" do porządnego wykonania okazując szacunek dla ludzi, z drugiej jednak strony, kontrolować co robią i krytycznie odnosić się do tego co i jak mają wykonać ... a ma być tak i tak (zgodnie z projektem i umową) Tu nie ma ustępstw.

  13. #13
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tomdts
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Kod pocztowy
    97-200
    Posty
    401
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    119

    Domyślnie

    Witam

    Samodzielnie budowa domu a metoda gospodarcza wymagać będzie wymagała od ciebie sporego zaangażowania na budowie i zgrywania ekipy za ekipą, nie wspomnę o pilnowaniu poprawności wykonania. Metoda gospodarcza – metodą gospodarczą nie chce krakać, ale w trakcie szukania i prowadzenia rozpoznania wśród ekip budowlanych które budują w standardzie gospodarczym to znaczy tanio szybko ale czy staranie jedno wyklucza drugie. A dokładności budowy i wykonania elementów to kluczowy element budowy domu energooszczędnego lub pasywnego. Prawdopodobnie będzie to kosztowało Cię nie tylko pieniądze, i nerwy.
    Jeżeli masz czas i rodzinę lub oddanych przyjaciół zrób to sam…..



    Pozdrawiam Tomasz
    Ostatnio edytowane przez tomdts ; 14-02-2014 o 21:29
    Dom 133,5m2 zapotrzebowanie 15Kw/24h + garaż 50,5m2 nie ogrzewany, stan zamknięty i wykończeniówka .PC gaz R410A 7Kw + DŻ 2x90m, GWC żwirowiec 36m3/54tony 250mm rura czerpnia + zraszanie. Studnia 133mm 44m w tym 25osłonawa reszta bosa studnia 126mm, pompa 125l/min, PV 9.6 Kwp.
    AKTUALNY STAN BUDOWY


    POST: dom energooszczędny z elementami pasywnego

    Dziennik przeniesiony, dołączyłem do KLUBU SAMOROBÓW

    Dziennik Budowy Dom-na-twardym-wzgórzu

    CO i CWU koszt - 0,00 zł na rok...

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    Normalnie, podoba mi się ta oferta usług .

    Pzdr
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  15. #15
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar MateuszMateusz
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    41-306
    Posty
    312

    Domyślnie

    Jakby tak było to biorę w ciemno DOBRZE I TANIO.

  16. #16
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał MateuszMateusz Zobacz post
    Jakby tak było to biorę w ciemno DOBRZE I TANIO.
    To odważny Pan jest... Bez określenia czasu, można w domu nie zamieszkać!

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    To odważny Pan jest... Bez określenia czasu, można w domu nie zamieszkać!
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    ale za to nie musimy mieć dwóch domów - jeden dobrze, drugi tanio - tylko kiedyś mieć będziemy 2w1

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony