dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 223
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 4448
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    ściany stare zlikwiduje, deski z podłogi pójdą na opał do teściowej i będę musiał wybrać ziemię głęboko bo ponoć ziemia wilgoć trzyma i jak się ją wybierze to zasypie dziurę żwirem dobrze ubijając do głębokości ok 20cm poniżej obecnego poziomu fundamentu. na żwir pójdzie 10cm chudziaka. jak dobrze wyschnie to go zagruntuje środkiem który będzie też izolował od gruntu. na to folia i 2x10cm na zakładkę styropian jakiś dobry (jaki najlepiej użyć?).

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    potem zaszaluje stary fundament, zazbroję go jak wieniec żeby wzmocnić i też zazbroję na posadzkę i wypuszczę przy okazji druty na schody i słupki żelbetowe. może przy okazji zrobię izolację odgromową. doradźcie w tej sprawię

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    malcol

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-127
    Posty
    25
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Co do rozbiórki, to więcej niż sama rozbiórka wynosi wywóz gruzu. Mój kolega rozbierał w zeszłym miesiącu stary dom i za koparkę zapłacił 600 złotych. Ale gruzu na razie nie wywiózł, bo wychodzi za drogo i kombinuje jak wywieźć gdzieś bliżej. Najlepiej jak można samemu gdzieś zagospodarować.

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    gruzu mam nadzieję że wyjdzie dużo bo się przyda na podjazd do drogi. mam do niej jakieś 50m i wiecznie problem jak jest mokro bo dużo błota. a tak to wybiorę ziemię i będę miał w końcu porządny podjazd

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    jak zrobić instalację odgromową? jak będę zalewać wieniec na fundament to wtedy jakoś tam wsadzić specjalne żelastwo czy jak to zrobić żeby było dobrze?

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Masz bardzo perspektywiczny dom !! tylko trzeba jeden detal rozwiązać fundament.
    Podbicie metr po metrze budynku i izolację trzeba wymyśleć bo trudna.
    Na pewno bym tego nie rozbierał masa wielka bo cegła... chyba że bardzo morka itp .. też da radę związać sól i odciąć wodę z fundamentu.
    W tej cenie co chciał być rozebrać i zbudować będziesz miał masę izolacji.
    Może piętro ?

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    jak słyszę że coś jest za darmo to jakoś w to nie wierzę. ocieplałeś tym? z czym się ,,to je"?

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Masz świetny domek! Ja bym go nie rozbierał.
    Bryła domu pozwoli Ci wycisnąć z niego prawie pasywny !
    W którymś z muratorów był opis przebudowy niemalże identycznego domku. Poszukaj.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    z tego domu zostałyby tylko ściany zew i jedna wew między garażem i reszta domu. jak wywalę okna i stare drzwi to podejrzewam że dużo ściany odpadnie więc wiele z niego nie zostanie i bardziej się opłaca rozebrać do fundamentu, tym bardziej że trzeba to zrobić porządnie. po drugie mury maja 50cm i jak do tego dojdzie 20cm styro to będzie już dużo, a tak to zrobię sobie ścianę o grubości 24cm + 20cm styro i będzie ok. ze względu na prosta bryłę i dobre ułożenie do słońca chciałbym osiągnąć dom prawie pasywny i chciałbym żeby się udało. jeszcze muszę pomyśleć o fundamencie.

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    a najbardziej temu chce rozebrać żeby dobrze zaizolować i ponieś do góry żeby jak mnie zaleje tak jak kiedyś (rzeka płynęła przez dom na 30cm wysoka) to żeby do domu się nie wlało. tak jak pisałem nowe ściany to nie będzie za duży wydatek a będzie lepiej.

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    ,,,

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    z czego najlepiej zrobić wew ściany nośne? termalica o gęstości 700 czy jest coś lepszego do akumulacji ciepła?

  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    mi się nie śpieszy bo jak dobrze pójdzie to może za 2lata ruszę z budową ale z fundamentami będę działał pewnie w przyszłym roku. więc chyba wpiszę się w kolejkę.
    a robił ktoś z was dom prawie pasywny prefabrykowany z keramzytu? z tego co abakon oferuje?

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    cena pewnie nie będzie nie mała ale się zobaczy. ma targi pojadę żeby pozbierać kontakty i porady żeby stworzyć sobie idealny domek. wydaje mi się że to co na chwile obecna bym chciał będzie dobre ale jeszcze kilka spraw bym chciał omówić żeby wiedzieć dokładniej. dopiero potem dobrze się zastanowię i narysuję lepsze plany i będę pytać o ceny za materiały i zapytam też może ekipy jakby to u nich wyglądało. na targach będą architekci, budowlańcy więc może pomogą mi to dobrze narysować. w końcu jak ma się im nudzić to dam im zajęcie. pewien obraz mam ale zawsze może być lepiej. pewnie wybiorę się na targi do Gliwic bo w tym tygodniu i odległościowo mam podobnie jak do sosnowca więc nie ma na co czekać tylko trzeba działać bo już mnie nosi. a nie chce zabierać czas architektowi u mnie w okolicy bo i tak już dużo poświecił a przy okazji coś można podpatrzeć. na pewno wygląd będzie jak stodoła bardziej nowoczesna z dachem tyle co trzeba minimum żeby ograniczyć koszty a piękne to nie musi być tylko tanie i prawie pasywne ( tak żeby osiągnąć ten standard bez szału). zobaczy się co z tego wyjdzie.

  16. #36
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    tak sobie czytam o GWC, że tyle ludzi to robi ale czy naprawdę warto? bo to nie mały wydatek a latem klimie nie dorównuje a przy b.dobrym rekuperatorze może być to niepotrzebny wydatek który nigdy się nie zwróci. jak z tym GWC jest? jak ktoś się zna na tym to proszę o wyjaśnienie z góry dziękuję i pozdrawiam

  17. #37
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    jest tyle na forum - poczytaj,... może to i dla ciebie

    bo tak to na leniuszka wyglądasz

  18. #38
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    czemu?

  19. #39
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    witam, byłem na targach i pytałem o moja koncepcje budowy. wszyscy pytali o fundament stary jaki jest itd więc żeby wiedzieć na pewno jak to wygląda to wczoraj po pracy zacząłem kopać i wykopałem na 60cm. zauważyłem że mokro jest i wydało mi się to podejrzane ale trudno. rano przed jazda do pracy patrzę i oczywiście jest kałuża
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM00188.jpg
Wyświetleń:	99
Rozmiar:	96,6 KB
ID:	243621

  20. #40
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    dziś kopałem dalej ale na 1m starczyło bo okazało się że fundament ma 80cm głębokości
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM00189.jpg
Wyświetleń:	86
Rozmiar:	98,9 KB
ID:	243622Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM00190.jpg
Wyświetleń:	78
Rozmiar:	92,8 KB
ID:	243623Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM00191.jpg
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	97,5 KB
ID:	243624Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM00192.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	98,0 KB
ID:	243625

Strona 2 z 223

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony