dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Wiolanna

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Posty
    2

    Domyślnie sposob na sadze. Jaka farba?

    Witam,
    Mam pewien problem. Mieszkam na osiedlu gdzie wiekszosc mieszkancow posiada ogrzewanie weglowe. W zwiazku z tym na scianach i suficie osadza mi sie sporo sadzy. PraktycZnie po dwoch latach od malowania mieszkania sciany i ssufit nadaja sie do ponownego przemalowania. Niby jest to farba zmywalna ale przy czyszczeniu, nawet delikatnym, sciera sie. Czy w zwiazku z tym farba ceramiczna bedzie dobrym rozwiazaniem? Czy znacie jakis sposob na dostawanie sie sadzy Do mieszkania? Bo jedyny ktory przychodZi mi na mysl to nieotwieranie okien.. ale czasem trzeba.

  2. #2

    Domyślnie

    na sadze to chyba ciezko znalezdz sposob, odmalowanie co 2 lata jedna wartwa da sie przezyc chyba
    pozdrawiam

    Andrzej

    Zapraszam na moja budowe na http://z500.pl/plac-budowy/Z216/355/...ony-garaz.html

  3. #3

    Domyślnie

    Możesz spróbować coś takiego jak Śnieżka Zacieki Plamy, jest przeznaczona też np. do ścian z osadem dymu tytoniowego, więc na sadzę też może dać radę. Ale najpierw zmyj jak największą warstwę ściereczką z wodą. To jednak jest trochę pracy.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    ...gąbką samochodową, wodą z mydłem malarskim. Może się okazać, że już malowanie nie będzie konieczne.
    Cieplutko - hanka

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Marta008

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Posty
    4

    Domyślnie

    Wiesz co no dziwny problem, bo ja nie wyobrażam sobie jak przez sąsiadów robią mi się brudne ściany haha no ale problem zaistniał, nie wiem może zapytaj gdzieś w sklepie takim z farbami, może faktycznie farba ceramiczna byłaby dobrym wyjściem...

  6. #6

    Domyślnie

    A moze kupiłeś kiepska farbe zmywalna? Taka co to tylko z nazwy jest zmywalna? Sporobuj beckers, tikkurila, flugger, para, benjamin moore. Poza tym nawet jak bedziesz mył ściany to nie pozbędziesz sie całej sadzy- to dosc mozolna praca nie wspominając ze trzeba ja robić regularnie. Umycie ściany po dłuższym czasie raczej jest ciężkie- z doświadczenia wiem ze taka sadze/ brud to sie rozsmarowuje a nie sciera- ale zawsze mozesz próbować. Poza tym duzo zalezy od tego jakie sam masz ogrzewanie- jesli na węgiel i zwykle grzejniki to malowanie co 2-3 lata jest niestety na porządku dziennym.

  7. #7

    Domyślnie

    W pomieszczeniu, w którym stoi u mnie piec do ogrzewania centralnego pomalowałam ściany i sufit farbą zmywalną Flugger i faktycznie da się nieco odwlec malowanie "odświeżając" ściany gąbką nasączoną wodą z płynem do naczyń

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Wiolanna

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dziękuję za porady.
    Odpowiadając na niektóre pytania:
    Sama nie posiadam ogrzewania węglowego.
    Marta008 - jeżeli mieszka się na osiedlu gdzie praktycznie większość osób ogrzewa węglem to dym wydobywający się z kominów powoduje, że m.in. ściany brudzą się bardzo szybko a okna trzeba by myć zimą co tydzień/dwa.
    Summa sumarum poszłam na skróty, wzięłam miłych chłopaków z provos.pl i przemalowali mi mieszkanie. Farbę wybrałam lepszą niż wcześniejsza i mam nadzieję, że po tej zimie będzie lepiej

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony