dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie

    Jak należy uwzględnić montaż drzwi (dokładniej futryny) przy wykonywaniu wylewek, a czy w ogóle można wykonwyać wylewki, a potem montować futryny czy kolejność nie powinna być odwrotna ?

  2. #2

    Domyślnie

    Drzwi mają przeważnie 2,02m wys. futryny 2,06,myślę że latwiej przyciąć później drzwi niż kombinować coś z futryną.Tak że najlepiej by było najpierw futryny później wylewki.Oczywiście to tez zalezy od futryny(stalowa czy drewniana)ale jezeli nie przewidujesz progow to lepiej dół futryny osadzić w betonie.Mario

  3. #3

    Domyślnie

    dzięki Mario, właśnie myślałem żeby tak zrobić, tj. dolną część futryny schować w betonie aby uniknąć progów (mam nie dobre doświadczenia z progami w domu, w którym teraz obecnie mieszkam).

  4. #4

    Domyślnie

    Są też(coraz powszechniejsze) ościeżnice, które montuje się po zakończeniu wszystkich prac tzn.tynki,podłogi,malowanie. Jest to wygodne ponieważ ościeżnica nie jest narażona na uszkodzenia podczas prac wykończeniowych.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marcin R

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Moi gorale stwierdzili ze osadzaja dzrzwi wew po wylewkach

  6. #6

    Domyślnie

    Moi marynarze powiedzieli że dolem futryna tez musi się czegoś trzymac kiedys byl próg teraz są dyble albo zamocowanie w betonie wylewkiMario

  7. #7

    Domyślnie

    Witam

    Jestem juz po montazu drzwi - montowalem po wylewkach. Nie zamierzam miec progow w domu. Moje drzwi (Pol-Skone) maja 17mm od spodu oscieznicy do spodu skrzydla. Montujac oscieznice na wylewce juz by to bylo za malo na parkiet. Zalewajac w wylewce czesc oscieznicy skazujecie sie na podcinanie drzwi (tym bardziej ze ile chcecie zalac? - 5mm? - co to utrzyma?)

    Pozdrawiam
    Dlugi

  8. #8

    Domyślnie

    Przecież ja się nie upieram ze musi być zabetonowana,wcześniej napisalem że zależy jaka futryna.Przedstawilem tylko opcje mocowania.Mario

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony