dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    macraf

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Posty
    1

    Domyślnie Kratka wentylacyjna w kuchni

    Witam,

    Jestem w trakcie planowania remontu kuchni w budynku mieszkalnym wielorodzinnym z lat 70. Na jednej ze ścian znajduje się kratka wentylacyjna. Jednocześnie zależy mi na tym, aby szafki górne dochodziły do samego sufitu. Rzeczą oczywistą jest, iż kratka ta nie może zostać zasłonięta przez szafki. Pomyślałem, że możnaby wyprowadzić rurę od kratki wewnątrz szafki która miałaby zasłaniać kratkę do jej spodu. Pomysł ten przedstawia załączony rysunek. Mam nadzieje ze będzie czytelny.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1-01.jpg
Wyświetleń:	746
Rozmiar:	79,8 KB
ID:	242437

    Pytanie czy takie rozwiązanie w razie ewentualnej kontroli zostanie zaakceptowane?

    Może ktoś z was robił coś podobnego i ma jakieś rady?

    Dziękuję z góry za odpowiedzi,
    Rafał

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Piotrek2005

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Pionki
    Kod pocztowy
    26-670
    Posty
    162

    Domyślnie

    z tego co pamiętam kratka ma mieć nie mniej niż 140cm2 i ma znajdować się 15 cm od sufitu ( górna krawędź kratki) więc Twoje rozwiązanie nie jest zgodne z przepisami

  3. #3
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał fyfor45 Zobacz post
    A co myślicie o klimatyzacji w domu?
    W XXI wieku ustawia się temperaturę w domu i ma taka być. Nie ma znaczenia czy to lato czy zima.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał macraf Zobacz post
    Witam,

    Jestem w trakcie planowania remontu kuchni w budynku mieszkalnym wielorodzinnym z lat 70. Na jednej ze ścian znajduje się kratka wentylacyjna. Jednocześnie zależy mi na tym, aby szafki górne dochodziły do samego sufitu. Rzeczą oczywistą jest, iż kratka ta nie może zostać zasłonięta przez szafki. Pomyślałem, że możnaby wyprowadzić rurę od kratki wewnątrz szafki która miałaby zasłaniać kratkę do jej spodu. Pomysł ten przedstawia załączony rysunek. Mam nadzieje ze będzie czytelny.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1-01.jpg
Wyświetleń:	746
Rozmiar:	79,8 KB
ID:	242437

    Pytanie czy takie rozwiązanie w razie ewentualnej kontroli zostanie zaakceptowane?

    Może ktoś z was robił coś podobnego i ma jakieś rady?

    Dziękuję z góry za odpowiedzi,
    Rafał
    Ja mam takie rozwiązanie w kuchni w bloku. Nie ma problemu z odbiorem przy kontroli.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    możesz też podzielić szafkę i górą dać ażurową maskownicę

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Ja mam pytanie w kwestii wentylacji higrosterowanej może ktoś będzie umiał odpowiedzieć mi na najbardziej nurtujące mnie pytania.
    Czy wentylator z tej serii może być montowany bezpośrednio na ścianie? Czy w okresie jesienno - zimowym i przy silnym wietrze nie dostaje się do pomieszczenia zimne powietrze? Ideą zamontowania takiego wentylatora jest kwestia montażu pompy ciepła w pomieszczeniu pralnio-szuszarni, która to pompa, zgodnie z zaleceniami producentów powinna być zamontowana w pomieszczeniu o odpowiedniej wilgotności. Pomieszczenie jest bez okna, ale będzie graniczyło z łazienką z oknem (drzwi łamane). Czy w ogóle jest sens montowania takiego wentylatora? Będę wdzięczna za informacje.
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony