dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 47
  1. #1

    Domyślnie

    piszą, że ściana z pustaków styropianowych (wypełnianych betonem) ma współczynnik przewodnictwa ciepła 0.29, 0.16 lub 0.11 W/m2K w zależności od grubości pustaka. Koszty materiału z robocizną nawet dla ściany z U=0.16 są mniej więcej równe z kosztami Ytonga, Porothermu etc.
    Pytania:
    - Kto z Was stawiał lub stawia dom z tego materiału ?
    - Ściana taka oczywiście nie oddycha ale wykonane z innych materiałów, jak czytałem, pochłaniają max. 3% wilgotności z wnętrza - może więc to nie ma znaczenia ? Jak to jest ?

    Pozdrawiam wszystkich ...

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    spróbuj coś na takiej ścianie powiesić..

  3. #3

    Domyślnie

    Dołączam do Anonima. W okolicy w której stawiamy dom ktoś budował w tym systemie. Słyszałam, że są poważne problemy z wieszaniem czegokolwiek na ścianach. Gwoździe się nie trzymają, a kołki rozporowe muszą być długie, a nawet gdy takie są to jest problem z wierceniem w betonie i utrzymaniem się kołka w ścianie. Radzę przemyśleć.
    Pozdrowienia
    Agnicha

  4. #4

    Domyślnie

    Zbudowałem taki dom (z pustaków styropianowych) w 1996-98. Mieszkam w nim od ponad 2 lat. Ma tyle samo zalet i wad jak (przypuszczam pozostałe technologie). Jeżeli chodzi o wieszanie czegokolwiek na ścianach to, owszem, problem występuje, ale bez przesady. Należy użyć długich dybli i jest ok. Poza tym ściany "styropianowe" to tylko ściany zewnętrzne, pozostałe ściany (a na nich wszak też sporo wieszamy) to ściany z innych materiałów.

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuję za opinie.
    Zbyszku, czy podczas stawiania domu były jakieś problemy technologiczne (np. kładzenie stropu) ? Czy ścianki działowe zrobiono z płyt kartonowych (akustyka) ?
    Wreszcie - dlaczego wybrałeś tą technologię (jeśli chcesz odpowiedzieć) ?
    Serdecznie pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Moj znajomy zbudował dom w tej technologii.Jedyna rzecz która mnie zaskoczyła to ta że wg niego tynk trzeba położyć na siatce żeby nie pękał.Wydaje mi się że w innych technologiach nie trzeba tego robić.A co do kołków to moim zdaniem taki kołek pracuje na wyrywanie w rdzeniu betonowym, a to żeby się np nie wygiął też nie powinno mieć miejsca bo opiera się na tynku.
    Pozdrawiam
    Artur

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    maciek w.

    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Posty
    5

    Domyślnie

    Hehe, słyszałem, że można tanim sposobem skosztować uczucia mieszkania w takim domku. Wystarczy nałożyć sobie worek foliowy na głowę i mocno zawiązać pod szyją )

  8. #8

    Domyślnie

    Mam stan surowy zamknięty budynku w taj technologii.IZODOM sugeruje jako tynki płyty G-K na klej na całej powierzchni ja narazie wytynkowałem garaż tynkiem gipsowym na mokro bez siatki na BETOKONTAKT. Trzyma się dobrze. Metodę tę zaproponował specjalista z KNAUFA.Firma bieże 17zł/mkw.Wieszanie na ścianach raczej nie jest problemem, lekkie rzeczy wystarczy gwóźdź większe długi kołek rozporowy jednak trzeba trafić w beton bo nie cała powierzchnia ściany jest wypełniona betonem (przewiąski w pustaku). Według mnie stan surowy wyszedł dużo taniej niż z "suporeksu"

  9. #9

    Domyślnie

    Jak ktoś ma pecha, to fajnie musi wyglądać ściana po takim "trafianiu w beton"

  10. #10

    Domyślnie

    Co Was skłoniło do budowania w tej technologii, czy budowanie jest łatwe i czy nie boicie się dużej wilgoci?

  11. #11

    Domyślnie

    W bieżącym roku praktycznie sam wykonałem stan surowy otwarty w technolifi IZODOM. Postawienie ścian zewnętrznych zajęło mi miesiąć (budowałem w soboty i popołudniami).Jeśli wiesz jak się posługiwać poziomnicą i potrafisz zrobić beton na pewno dasz sobie radę.

  12. #12

    Domyślnie

    Technologia prosta, szybka i ciepła. U mnie ściany działowe beton komórkowy , strop monolityczny żelbetonowy.

  13. #13
    Guest

    Domyślnie

    Dużo czytałem o tym systemie i widzę w nim więcej zalet niż wad.
    1) Jeżeli chodzi o "oddychanie" ścian to sprawę załatwi dobra wentylacja.
    2) Jeżeli ściana od wewnątrz jest wykończona płytami gipsowo-kartonowymi to do powieszenia obrazu albo do powieszenia kwiatka wystarczy wbić gwóźdź, a jeżeli chcemy powiesić coś cięższego to tak jak pisze p. Zbyszek trzeba kołki rozporowe zamocować w betonie
    pozdrawiam Krzysiek G.

  14. #14

    Domyślnie

    Dodatkowo odchodzi wykonanie ocieplenia ze styropianu,wystarczy po wykonaniu stanu surowego położyć klej i siatkę, zagruntować i można poczekać z wykonaniem elewacji.

  15. #15

    Domyślnie

    Czytam te wypowiedzi, i odbiera mi mowę ze zdumienia:
    - wg mnie jest to poroniona technologia: macie ocieplenie i wewnątrz, i od strony zewnętrznej... Popytajcie o wykres temperatur w takiej ścianie, i gdzie jest ulokowany punkt rosy
    - tak naprawdę to dostajecie ściany z rusztu betonowego, wylanego w plastikowej formie... Na chłopski rozum, to za coś takiego powinno się dostać jeszcze dopłatę.
    - policzcie te wszystkie koszty związane: siatki, tynki, płyty G-K - i porównajcie to z cenami technologii tradycyjnych...

    Może jestem zbyt staroświecki.

  16. #16

    Domyślnie

    On 2001-11-29 14:48, maciek w. wrote:
    Hehe, słyszałem, że można tanim sposobem skosztować uczucia mieszkania w takim domku. Wystarczy nałożyć sobie worek foliowy na głowę i mocno zawiązać pod szyją )
    Jestem ciekaw jak byś wyglądał gdyby zamknęli Cię w domy z dowolnego materiału ,bez wentylacji, gdzie współczynnik przenikania ciepła byłby na poziomie 0,3 . Sądzę ,że po ośmiu godzinach byłby to dla ciebie katastrofalne przeżycie ( inaczej mówiąc udusił byś się ) . Człowiek potrzebuje 20 m3 powietrza na godzinę - która ściana jest w stanie to zapewnić ? Chyba ,że jest to ściana z zasłonek .

  17. #17

    Domyślnie

    Rozmawiałam wczoraj z fachowcem od fizyki budowli. Z jego opinii wynika, że faktycznie jedynie 3% wilgotności ucieka przez ścianę, ale właśnie te 3% wystarczy, żeby ścianę zawilgocić. Tak więc każda ściana, w której jest warstwa izolacji nieprzepuszczalnej np.styropian, powinna mieć pustkę powietrzną pozwalającą na osuszenie ściany i odprowadzenie tej wilgoci. Dodatkowo nazwał ścianę z pustaków styropianowych "mozaiką krótkoliniowych mostków termicznych"

  18. #18

    Domyślnie

    On 2002-02-13 23:34, Luna_tyk wrote:
    Czytam te wypowiedzi, [....]
    >>>Czytam te wypowiedzi, i odbiera mi mowę ze zdumienia:
    - wg mnie jest to poroniona technologia: macie ocieplenie i wewnątrz, i od strony zewnętrznej... Popytajcie o wykres temperatur w takiej ścianie, i gdzie jest ulokowany punkt rosy<<<
    Wyobraź sobie ,że w tej ścianie nie występuje punkt rosy ( w normalnych warunkach ) ale jak każdy wie jest parę tygodni w roku kiedy te warunki są niekorzystne dla każdej ze ścian . Wtedy punkt rosy występuje na styku styropianu i tynku zewnętrznego .
    >>>- tak naprawdę to dostajecie ściany z rusztu betonowego, wylanego w plastikowej formie... Na chłopski rozum, to za coś takiego powinno się dostać jeszcze dopłatę.<<<
    Nie rozumiem tej wypowiedzi
    >>>- policzcie te wszystkie koszty związane: siatki, tynki, płyty G-K - i porównajcie to z cenami technologii tradycyjnych .Może jestem zbyt staroświecki.<<<
    A czy w innych technologiach nie używa się płyt K-G do wykończeń ścian wewnętrznych ? oczywiście może to być tynk gipsowy ale wtedy nie jest potrzebna siatka . jedynie z czym się zgodzę to , to że tynki zewnętrzne kładzione na tą technologię wymagają siatki ( tak samo jak każda technologia docieplania ) . Z drugiej strony trzeba zwrócić uwagę na trwałość tynków kładzionych na siatce a tradycyjnych .

  19. #19

    Domyślnie

    On 2002-02-14 10:28, Alanta wrote:
    Rozmawiałam wczoraj z fachowcem od fizyki budowli.[....]
    >>>>Rozmawiałam wczoraj z fachowcem od fizyki budowli. Z jego opinii wynika, że faktycznie jedynie 3% wilgotności ucieka przez ścianę, ale właśnie te 3% wystarczy, żeby ścianę zawilgocić. Tak więc każda ściana, w której jest warstwa izolacji nieprzepuszczalnej np. styropian , powinna mieć pustkę powietrzną pozwalającą na osuszenie ściany i odprowadzenie tej wilgoci.<<<
    I tu się zgadzam całkowicie , ale ściana z elementów styropianowych sama sobie reguluje przepływ pary wodnej ( styropian JEST materiałem paro-przepuszczalnym )
    >>>Dodatkowo nazwał ścianę z pustaków styropianowych "mozaiką krótkoliniowych mostków termicznych"<<<
    Natomiast współczynnik przenikania ciepła przez ścianę wynosi Uo=0,28W/m2K . Elementy są bardzo dobrze do siebie dopasowane , a pionowe mostki termiczne powstają tylko w miejscach cięcia elementów (ale z tym też można sobie poradzić ).

  20. #20

    Domyślnie

    Mam dom z pustaków styropianowych IZODOM. Dodatkową zaletą takich ścian jest to, że nie ogrzewamy ścian. Po rozpaleniu kominka temperatura w domu w ciągu 1godz z 10st.C rośnie do 20

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony