dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    robo_123

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    G-D
    Kod pocztowy
    87-400
    Posty
    1

    Domyślnie projekt ZX45 pracownia STUDIO Z500

    Jestem zainteresowany kupnem i budową domu zx45 studia z500

    http://z500.pl/projekt/703/Zx45,nowo...m-wnetrzu.html

    Co o nim myślicie?
    Czy ktoś może zaczął budowę tego projektu?
    Zastanawiam się nad budową systemem thermomur. Czy da się ten projekt postawić jako dom energooszczędny?

    A może polecilibyście jakieś zmiany w projekcie?
    Ostatnio edytowane przez robo_123 ; 11-02-2014 o 06:42

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bozenka-83

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Posty
    6

    Domyślnie

    Ten projekt jest bardzo ładny i też chciałabym taki dom pobudować. Brakuje mi tu jednak garażu dwustanowiskowego i gdyby powiększyć ten garaż byłoby ok. Jednocześnie zwiększyłaby się góra i zamiast dużej łazienki można zrobic dodatkowy pokój,bo i tak łazienek jest dużo w tym domu. Ciekawym rozwiązaniem byłoby na parterze przesunięcie dużego okna w salonie na lewą stronę, a po prawej byłaby tylko ściana na duże kanapy. No nie wiem,forumowicze pomóżcie kobiecie

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bozenka-83

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Posty
    6

    Domyślnie Projekt ZX45 STUDIO Z500

    Drodzy Forumowicze
    Jestem bardzo zainteresowana budową domu według projektu http://z500.pl/projekt/703/Zx45,nowo...m-wnetrzu.html . Jednak dopiero zaczynam swoją przygodę z budownictwem,a także z forum Muratora. Jednak zauważyłam już,że macie dużo fajnych pomysłów i dobrych rad. Dlatego zwracam się z prośbą-jakie jest Wasze Kochani zdanie na temat tego domu. Czy macie jakieś uwagi? Za wszelkie będę wdzięczna. Ja ze swojej strony na pewno powiększyłabym garaż,przez co więcej miejsca byłoby też na piętrze. Zamiast dużej łazienki mógłby być pokój,a z pralni zrobić łazienkę. Co sądzicie? Pozdrawiam wszystkich budujących

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bozenka-83

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Posty
    6

    Domyślnie

    Czy ten projekt jest aż tak beznadziejny,że nikt nie chce mnie dołować?

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Projekt jest fajny. Bardzo atrakcyjny z zewnątrz i wewnątrz.
    Czy powiększenie garażu oznacza poszerzenie tej części bryły do linii ściany nośnej? Jest to oczywiście do zrobienia, ale trzeba będzie wówczas przemyśleć nowy wygląd elewacji, bo zwiększenie szerokości ściany z pozostawieniem okien tej wielkości w w takiej odległości od narożników budynku da niezbyt dobry efekt.
    Wewnątrz program użytkowy ma odpowiadać przede wszystkim Twojej rodzinie. Ogólnie jest bardzo ok. Średniej wielkości kuchnia ze stołem jadalnym i spiżarnią, efektowny salon z wyraźnym podziałem na strefy, dodatkowy pokój (gabinet, gościnny), spore pomieszczenie gospodarcze, wiatrołap z przewidzianą szafą.
    Poddasze podoba mi się w obecnym kształcie. Dla rodziny 2+2 nie dodawałabym po powiększeniu czwartego pokoju, tylko po prostu troszkę inaczej rozdzieliła powstałą przestrzeń. Można na przykład powiększyć garderobę przypisaną do głównej sypialni, wydzielić dwie - jedną dla męża, drugą dla żony. Można "zgrupować" łazienki, czyli garderobę 3,3 m2 powiększyć do odpowiadającej małżonkom wielkości i tu zrobić łazienkę prywatną, a obok łazienkę ogólnodostępną, a pozostałą przestrzeń wykorzystać na większą pralnio-suszarnię albo mniejsza pralnię i większą garderobę z prasowalnią. Jeżeli Tobie zależy na czwartej sypialni, to oczywiście pomysł z jej ulokowaniem w tym miejscu jest dobry. W tej części budynku na razie są same ściany działowe, więc możliwości jest wiele.

    Projekt ten jest jednak dość duży, z nieco rozbudowaną bryłą (taras na piętrze, podcienie) - wymaga budżetu powiedzmy powyżej średniego. Do tego tylko część inwestorów ma działki dopuszczające budowę domu z pełnym piętrem i płaskim dachem, więc budujących mogących podzielić się wnioskami i opiniami nie będzie wielu.

    Jeszcze uwagi. W pokoju na parterze kanapa stoi pod górnym biegiem schodów. Na przekrojach widać, że górny bieg zaczyna się od wysokości prawdopodobnie około 1,45 m. Jeżeli ma tam stać kanapa, to raczej jak najbardziej w prawo, żeby nie walnąć głową. Inna opcja jest taka, że przestrzeń pod schodami można przeznaczyć na regał lub szafę. W necie jest trochę pomysłów, aranżacji.
    W salonie na rzutach 3 z 4 wyjść na taras są niewygodne, bo trzeba lawirować pomiędzy meblami a drzwiami tarasowymi. Na wizualizacjach wygląda to nawet gorzej, bo tam to już w ogóle nie widać możliwości wyjścia na taras w okolicach stołu, a wydawałoby się, że dostęp do zadaszonej części tarasu powinien być wygodny. Tak czy owak miejsca trochę jest i myślę, że można całość trochę lepiej zaaranżować.
    Z detali - ja nie lubię narożnych sprzętów w kuchni, dlatego na pewno przesunęłabym zlewozmywak.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bozenka-83

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Posty
    6

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo za odpowiedź. Dużo wnosi dp tematu i uwagi dają powód do zastanowienia. Oczywiście powiększenie garażu powoduje,że na górze taki układ okien wygląda śmiesznie. Dlatego myślimy nad tym żeby okno wstawić tam większe lub po prostu dwa okna. Mąż ma duuużą rodzinę dlatego pomyślałam,że dodatkowa sypialnia na górze się nie zmarnuje w razie noclegu,a na starość na pewno zawita babcia. Korciło mnie bardzo żeby zrobić tak jak sugerujsz,większa łazienka,graderoba,pralnia.Boję się tylko,że potem znów będzie o jakis pokój za mało i będzie nam ciasno. Moje obawy biorą się głównie z tego,że teraz jest nam bardzo ciasno i chciałabym żeby potem w nowym domu każdy miał swój kąt.Ale to kwestia jeszcze do przedyskutowania. Gabnet na parterze był bardzo ważny przy wyborze tego projektu,oboje pracujemy dużo w domu. Dodatkowo gabinet jest niedaleko kuchni-rewelacja. Co do układu salon-jadalnia tu myślimy nad zmianami. Tak jak piszesz,w tej chwili układ jest mało praktyczny. A gdyby tak okna z lewej przenieść na hstronę(razem z tarasem),po prawej tylko ściana i na niej kanapy. A w stronę okna stół jadalniany. To i kominek byłby przy kanapch,a nie przy stole. Może w ten sposób? I ścianę po prawej dorównać do kuchni,tak żeby w kuchni nie było już okna z lewej strony?Więc nowa jadalnia byłaby większa. A kanapa w gabinecie,pod skosem to chyba słaby pomysł. Coś innego trzeba tam pomyśleć

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Jeżeli tylko budżet pozwala, to można powiększyć również część dzienną, ale moim zdaniem zadaszony fragment tarasu to atrakcyjne rozwiązanie - można usiąść w cieniu w upalny dzień, przelotny deszcz nie przerywa podwieczorku czy grillowania.

    Ponieważ kuchnia jest całkowicie zamknięta, stół jadalny w części dziennej nie musi być po prawej stronie. Nakrywając stół do posiłku w salonie i nosząc potrawy z kuchni, czy skręcisz w lewo czy w prawo, odległość wyjdzie bardzo podobna. Mi tez bardziej odpowiadałby kominek w sąsiedztwie części wypoczynkowej a nie obok stołu. Jedynym minusem takiej zamiany stref jest brak miejsca na telewizor (jeżeli salon ma pełnić też funkcję pokoju telewizyjnego). Rezygnacja z zadaszonego tarasu i powiększenie obecnej jadalni dałyby dodatkowy kawałek ściany w sąsiedztwie kominka. Teraz zaprojektowany jest kominek szeroki - około 160cm. Standardowe wkłady mają 60 cm szerokości.

    Nad garażem myślę, że dobrze mogą wyglądać zarówno dwa okna jak i jedno poziome - kwestia rozrysowania i doboru odpowiednich wymiarów.

    Ty znasz zwyczaje swojej rodziny i musisz zdecydować w kwestii pokoju gościnnego. Ja, choć też mam dużą rodzinę, osobnemu pokojowi gościnnemu mówię zdecydowane nie. W moim domu rodzinnym pokój gościnny przez jakieś 25 lat był wykorzystany bodaj dwa razy - bywała u nas w wakacje kuzynka (spała w gościnnym jedną noc, potem wolałyśmy razem, w moim pokoju), raz, po bardzo długich namowach, przenocowała jedna ciocia.
    Pewnie inaczej rzecz się ma, gdy dom jest w miejscowości atrakcyjnej turystycznie, czy w sytuacji, gdy mieszka się bardzo daleko od najbliższej rodziny.
    Z myślą o gościach zaplanowałabym raczej umeblowanie gabinetu tak, żeby zmieściła się tam kanapa z funkcją spania.

    Choć znam kilka rodzin, które zakładały, że za jakiś czas zamieszka z nimi senior lub seniorka, to w praktyce okazuje się, że stare drzewa nie za bardzo chcą być przesadzane. Zgadzają się na przeprowadzkę zwykle dopiero wtedy, gdy coś się stanie - jakieś złamanie, wypadek świadczący o tym, że szwankuje pamięć. Wtedy potrzebny jest zdecydowanie pokój na parterze, bo na chodzenie po schodach stawy zazwyczaj już nie pozwalają.

    Sama chyba poszłabym na poddaszu w kierunku takim, żeby skrócić nieco instalację wod-kan, zbliżając do siebie łazienki lub (jeżeli ma być jedna łazienka) łazienkę i pralnię. Jakoś wybitnie mi pasuje łazienka w miejsce obecnej garderoby 3,3, za to z sypialni wolałabym mieć wejście do większej garderoby powstałej z połączenia garderoby 2,5 z obecna prywatna łazienką.

    Budynek stwarza sporo możliwości, tylko trzeba cały czas mieć na uwadze budżet. Kosztorys na stronie jest niestety tylko szacunkowy netto. Realnie wygląda kwota brutto 357 tysięcy, która obejmuje stan surowy zamknięty + instalacje. A to dotyczy domu o powierzchni 189 m2. Powiększając garaż dojdzie po jakieś 15 m2 na obu kondygnacjach, czyli 30. Kolejne 6 m2 jeżeli powiększysz jadalnię. I tym sposobem dom ma już 225 m2, a to jest naprawdę dużo. Większość forumowiczów podaje jako koszt metra "pod klucz" kwotę 3 tysięcy. To oznaczałoby, że budżet na zbudowanie i wykończenie takiego domu potrzebna jest kwota około dwukrotnie większa od figurujących na stronie projektu szacunkowych 330 tysięcy.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony