dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Domyślnie Co to za dach?

Dach jest nowy, ale postarzany. Z czego jest wykonany? Kto go może produkować?

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dach.jpg
Wyświetleń:	724
Rozmiar:	78,9 KB
ID:	242978

ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

Domyślnie

W/g mnie to stara karpiówka z odzysku. Ułożona w koronkę co przy jej "przejściach" nie wróży dobrze dla dachu. Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

Domyślnie

nie jest nowa, tylko tak jak pisze Jan stara karpiówka z odzysku , na kalenicy gąsiory poubijane , wiec napewno nie nowe.

Domyślnie

A można czymś uzyskać podobny efekt?

Domyślnie

Ta fotka to dobry przykład jak z niczego można zrobić coś co się nawet potrafi spodobać a i parę latek jeszcze pożyje.

Szymmon, są dachówki rustykalne, również karpiówki, tyle, że one aż tak postarzone nie są.

Domyślnie

Dziękuję za pomoc! Szukam czegoś postarzonego / rustykalnego na drewniany domek. Przeglądałem karpiówki podpalane itd. ale to nie jest to. Jakieś pomysły?

ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

Domyślnie

Kup rozbiórkową. Jan
    Po mnie nie ma poprawek

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie

Domyślnie

Jest to dachówka rozbiórkowa. Ta bardzo ciemna to demontaż z okolic komina. Skoro ta dachówka przetrwała demontaż, czyszczenie z zaprawy i ponowny montaż to jeszcze długo posłuży. Robiłem taki dach kilkanaście lat temu a dachówka była z lat trzydziestych. Takie dachówki są bardzo popularne w Niemczech. Dekarz dość sprytnie wpasował podszlifowane gąsiory. Należałoby jeszcze dorobić denka dla gąsiorów początkowych. Można to wykonać z dachówki podstawowej lub z blachy miedzianej. Takie nowe dachówki ale robione na podstarzane ma w ofercie Creaton. Cena jest jednak odpowiednia. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: aw.witand@gmail.com

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia