dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    anessa

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    7

    Domyślnie ogród zimowy jeden obok drugiego

    Witam serdecznie!
    nurtuje mnie takie oto pytanie, czy mogę w taki sposób jak na zdjęciu zrobić 2 ogrody zimowe umieszczone obok siebie bez pozwolenia na budowę?? Interpretując prawo budowlane wydaje mi się, że tak: Pozwolenia na budowę nie wymaga m.in. budowa(art. 29, p.1 ustęp. 2 Prawa Budowlanego):

    2) wolno stojących parterowych budynków gospodarczych, wiat i altan oraz przydomowych oranżerii (ogrodów zimowych) o powierzchni zabudowy do 25 m2, przy czym łączna liczba tych obiektów na działce nie może przekraczać dwóch na każde 500 m2 powierzchni działki; <-----i tylko tyle znalazłam co do ustawy.
    Dom stoi na dużej ponad hektarowej działce.
    Do oranżerii wchodziło by się przez okno tarasowe większa była by na kwiaty i jakieś mebelki a mniejszą chciałam przeznaczyć na wolierę dla moich 2 papug dlatego chciałabym by było to rozwiązane w taki sposób z oknem rozdzielającym pomieszczenia gdyż papugi w jeden dzień zdziobały by kwiaty chciałabym by woliera była przeszkolona tak by ptaszki mogły spędzać tam zimy.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	oranżeria.jpg
Wyświetleń:	204
Rozmiar:	94,9 KB
ID:	243088   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	oranżeria1.jpg
Wyświetleń:	196
Rozmiar:	41,3 KB
ID:	243089  

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony