dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    fabianbud

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2

    Domyślnie Problem z dachem

    Witam.
    Mam problem z dachem. Pokrycie dachowe moje składa się z następujących warstw od dołu. Paroizolacja z folii --- wełna gr. 20 cm --- wiatroizolacja z membrany --- blacha trapezowa. Na blasze trapezowej od spodu blachy zbiera się woda która następnie kapie na wełnę i do środka pomieszczeń. Przestrzeń między wełną a blachą jest wentylowana za pomocą kominków przymocowanych do blachy. Dach jest szczelny. Podejrzewam że to problem związany z fizyką. Proszę o pomoc w jaki sposób można uniknąć zbierania się wody od spodu blachy.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.191

    Domyślnie

    Zrobić paroizolację.
    Tam jej nie ma...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    fabianbud

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2

    Domyślnie

    Jest przecież paroizolacja z folii PE jako najniższa warstwa. W jaki sposób według Ciebie powinna być zrobiona?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.191

    Domyślnie

    Udaje, że jest...
    SKĄD tam się bierze para?
    Krasnoludki chuchają?
    Dobrze obejrzyj czy ta folia dziur nie ma.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  5. #5

    Domyślnie

    Jakby sie woda skraplała dopiero na blasze to jak przechodzi przez membranę z powrotem do wełny?Raczej skrapla się już w wełnie,czyli zła paroizolacja -Adam_mk ma rację.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Trudno powiedzieć co jest źle w tym dachu pewnie wszystko. Na czym jest mocowana blacha trapezowa? Skoro jest partoizolacja to nawet jak jest nie dokladnie położona nie powinna skutkować trakimi efektami. A tak w ogule to skąd wiadomo, że woda kapie na wełnę skoro wełna jest zakryta z obu stron? Jak jest wykonany okap? Czy blacha przy okapie jesty uszczelniona jakąś gąbką. Co to za kominki do wentylacji pokrycia i ile ich jest? Może jakie fotki by tu pomogły. Para wodna dostaje się do izolacji cieplnej również z zewnątrz. Bez odpowiedzi na te pytania trudno profesjonalnie zdiagnozować problem. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony