dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 80
  1. #61
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hanss Zobacz post
    Zastanów się nad tym BK 400, było na forum, bodajże LoboM m.in. o tym wspominał, że więcej by z tego nie budował!!!
    Bierz BK600 o wiele twardszy,
    A do czego mi to, że twardszy, skoro BK400 ma wystarczającą wytrzymałość ?

    Cytat Napisał Hanss Zobacz post
    a te U popraw lepiej centymetrem grubości styropianu
    Potrzeba wówczas 3cm i to grafitowego.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  2. #62
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał kerado28 Zobacz post
    Tutaj dokumentacja certyfikacji dla domu parterowego 14,9 kWh/(m2a)
    Szkoda, że oni nie polecają domów izolowanych (izolacja zaczyna się od 0.1W/m2xK) , 15kWh /m2 osiągają "sztuczkami" typu - biopaliwo (nawet kominek ) mnoży się kWh x0.2. Kolektor ( choć sporo zużywa w skali roku x 0 itp)

  3. #63
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Czasami odnoszę wrażenie ,że Pan jest zakamuflowaną odmianą ciepłownika .Propagować kilka źródeł ciepła do domu który wymaga prawie nic,czym jest wg. Pana? Tylko proszę bez pisaniny o komforcie i takich tam.
    Ciepłownik nie posiada podstawowej wiedzy o izolowaniu.

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Szkoda, że oni nie polecają domów izolowanych (izolacja zaczyna się od 0.1W/m2xK) , 15kWh /m2 osiągają "sztuczkami" typu - biopaliwo (nawet kominek ) mnoży się kWh x0.2. Kolektor ( choć sporo zużywa w skali roku x 0 itp)
    W tym domu jest PC

  5. #65
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hanss Zobacz post
    Zastanów się nad tym BK 400, było na forum, bodajże LoboM m.in. o tym wspominał, że więcej by z tego nie budował!!!
    Bierz BK600 o wiele twardszy, a te U popraw lepiej centymetrem grubości styropianu
    chodzilo o gestość w kontekscie dzwiekoszczelnosci
    ale ja majac dom z grubych i ciezkich silikatow - nie widze jakiejs wielkiej różnicy - podobnie jak u LoboM słysze ujadajacego psa u siasiada

    wiec nowy dom zrobie z 400-ki

  6. #66
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał kerado28 Zobacz post
    W tym domu jest PC
    O to rzadkość, by robili klimatyzację, choć dom izolowany powinien ją mieć.
    Czy te 14.9kWh jest dzięki dogrzewaniu z PC? czy taka jest izolacja?

  7. #67
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Tzn wybierając dowolny projekt to lepiej niż energooszczędny NF40 się nie zbuduje ..
    nie zgodze się z Tobą - moj jest katalogowy i znacznie ponizej 40 w zasadzie ponizej 30 co pokazuja rachunki / wskazania licznika i odnosze sie tu do kubatury a nie powierzchni grzewczej (bo mam skosy)

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Więc na początku trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie jaki dom chce się zbudować czy pasywny czy NF15 bo jedno może nie pokryć się z drugim. Przykładowo z tego co wiem to w NF15 rekuperator ma mieć certyfikat na to że ma odzysk ponad 90% a w pasywnym chyba nie musi być ponad 90% tylko 85% więc jak ktoś będzie patrzył na normy pasywne to dofinansowania na to nie dostanie jeżeli takie będzie chciał.
    mało kto sobie chce zawerzac wybor do konkretnych firm/ modeli za konkretna cene - bo to nie ma uzasadnienia ekonomicznego
    w zasadzie caly projekt czy to nf40 czy 15 jest w mojej ocenie blednie skonstruowany - dajac np lepsza izolacje niz przewiduje projekt nie mozna miec nieco gorszego rekuperatora itd

  8. #68
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    bo masz drewniany strop ??
    ja u siebie mam ceramikę oblepioną tynkiem tradycyjnym cem-wapiennym, podłoga i sufit betonowe stropy teriwa, i jak wszystkie okna są pozamykane a ja siedzę w ogródku to telefonu za cholerę nie usłyszę
    Zmień dzwonek na odgłos "ujadajacego psa u siasiada" i będziesz słyszał
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  9. #69
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Szkoda, że oni nie polecają domów izolowanych (izolacja zaczyna się od 0.1W/m2xK) , 15kWh /m2 osiągają "sztuczkami" typu - biopaliwo (nawet kominek ) mnoży się kWh x0.2. Kolektor ( choć sporo zużywa w skali roku x 0 itp)
    Te 15 kWh to Eu, ten kominek i kolektor to Ep, całkowite pomieszanie z poplątaniem Panie Tomaszu.

  10. #70
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Te 15 kWh to Eu, ten kominek i kolektor to Ep, całkowite pomieszanie z poplątaniem Panie Tomaszu.
    Nawet jeśli dałbyś mu kolejne 25 lat to nie zrozumie ...
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  11. #71

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    O to rzadkość, by robili klimatyzację, choć dom izolowany powinien ją mieć.
    Czy te 14.9kWh jest dzięki dogrzewaniu z PC? czy taka jest izolacja?
    Eu.
    Izolacja
    Ostatnio edytowane przez kerado28 ; 05-01-2015 o 21:02

  12. #72

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    bo masz drewniany strop ??
    ja u siebie mam ceramikę oblepioną tynkiem tradycyjnym cem-wapiennym, podłoga i sufit betonowe stropy teriwa, i jak wszystkie okna są pozamykane a ja siedzę w ogródku to telefonu za cholerę nie usłyszę
    Zamknij w domu psa i sprawdz czy slychac na zewnatrz

    Albo nagraj szczekanie i wtedy sprawdz

    R&K, bardzo dobrze ze piszesz swoje odczucia odnosnie silki, juz dawno to zauwazylem i wszystkim dookola mowie, ze rodzaj materialu na sciany ma znaczenie marginalne, reszta to czysty marketing. Caly halas idzie przez okna, mozna wstawic rolety albo pozakrywac okna jak w "domu bezpiecznym" wg projektu Roberta Koniecznego...
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  13. #73

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Szkoda, że oni nie polecają domów izolowanych (izolacja zaczyna się od 0.1W/m2xK) , 15kWh /m2 osiągają "sztuczkami" typu - biopaliwo (nawet kominek ) mnoży się kWh x0.2. Kolektor ( choć sporo zużywa w skali roku x 0 itp)
    Tu wychodzi cała Pana niewiedza. Pan powinien przestać pisać a zacząć czytać.

  14. #74
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Zamknij w domu psa i sprawdz czy slychac na zewnatrz

    Albo nagraj szczekanie i wtedy sprawdz

    R&K, bardzo dobrze ze piszesz swoje odczucia odnosnie silki, juz dawno to zauwazylem i wszystkim dookola mowie, ze rodzaj materialu na sciany ma znaczenie marginalne, reszta to czysty marketing. Caly halas idzie przez okna, mozna wstawic rolety albo pozakrywac okna jak w "domu bezpiecznym" wg projektu Roberta Koniecznego...
    Ja mam dokładnie odwrotne doświadczenia. Mam sąsiadkę która ma dom z BK, odmiany nie znam. Od mojej strony ma ścianę bez okien. Strop jakiś gęsto-żebrowy. Słychać nawet jak głośniej coś mówi. To przez ściany, nie ma innej możliwości, bo słychać tylko jak jest w pomieszczeniach z tą ścianą zewnętrzną. Sprawdzaliśmy to, bo sama była zdziwiona, że aż tak wszystko słychać.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  15. #75
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    bo masz drewniany strop ??
    ja u siebie mam ceramikę oblepioną tynkiem tradycyjnym cem-wapiennym, podłoga i sufit betonowe stropy teriwa,
    no to u mnie podobnie
    płyta, silka 25 najgestrza / najciezsza
    strop monolit , 40 wełny co niby tez wyglusza i dachowka

    psa słysze, auta przezezdzajace , w duzej mierze tu musza byc okna chyba nie tylko ...
    ale na targach widzialem fajne pudlo z okien glosno grajace - mozna bylo otworzyc i zamknac okno - dziala na wyobraznie - tyle ze takie tez kosztuja

  16. #76
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Warunek techniczny ścian między mieszkaniami mówi wprost .. ściana ma mieć więcej jak 300kg/m2 masy ...

  17. #77
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Dom z kostek słomy . plus parę szyb... i nawet pierona nie będzie słychać jak piźgnie 50m od domu ..

  18. #78

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    O to rzadkość, by robili klimatyzację, choć dom izolowany powinien ją mieć.
    Czy te 14.9kWh jest dzięki dogrzewaniu z PC? czy taka jest izolacja?
    Nie pisałem o klimatyzacji.
    PC gruntowa.

  19. #79

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Dom z kostek słomy . plus parę szyb... i nawet pierona nie będzie słychać jak piźgnie 50m od domu ..
    Gorzej jak pizgnie w tą słomę.

  20. #80
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Gorzej jak pizgnie w tą słomę.

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony