dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 28
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    MarcinSK

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-717
    Posty
    2

    Domyślnie Okno PCV złamany dolny zawias .

    Witam mam problem z lewym skrzydem okiennym, ostatnio otwierając okno wylecialo mi z dolego zawiasu i srodkowego ;/ Dolny zawias jest ewidentnie złamany a ten srodkowy tez jest cos z nim nie tak. Wstawie zdjecia zeby było mozna zobaczyc o co mi chodzi , i stad moje pytanie dostane gdzies takie zawiasy , i czy sam uda mi sie to wymienic czy niezbędna jakas firma ? nie wiem dokladnie jakie one maja być(rozmiar itd.) Dlatego zgłaszam sie na forum o pomoc , zebyście mi coś doradzili . Pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0350.jpg
Wyświetleń:	1265
Rozmiar:	121,4 KB
ID:	244111   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0349.jpg
Wyświetleń:	1439
Rozmiar:	122,3 KB
ID:	244110  

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Wymiana to żaden problem. Gorzej znaleźć miejsce gdzie kupić taki zawias.

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    MarcinSK

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-717
    Posty
    2

    Domyślnie

    No właśnie teraz bd musiał sie niezle naszukac zeby dostać gdzies taki zawias .. najgorsze jest to ze nie wiem jaki on ma byc konkretniee

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Mam ten sam problem. Moje okno ma 16 lat a firma produkująca już dawno nie istnieje.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Te zawias podobny jest do starego Winkhausa. Ale mogę się mylić, dlatego zanim kupisz poczekaj na potwierdzenie kogoś bardziej kumatego
    Jak otworzysz okno, to na okuciu będzie jakiś znak - może napis Winkhaus, może SI a może jeszcze coś innego. Nie ma wielu producentów okuć, więc jest o tyle łatwiej.

    By wymienić ten zawias, musisz zdjąć skrzydło (czyli wczesniej wypiąć bolec na górnym zawiasie). Jak odkręcisz dolny, przemierzysz - to możesz zamawić nowy. I jeśli jest tak jak mi się wydaje, to dostaniesz go np. tu:
    http://okucia24.com/zawias-ramowy-za...aus,id752.html

    Firewall - Ty, doświadczony forumowicz masz problem? No to ucz się od nowego kolegi i szybciutko wrzucaj fotkę. Damy radę

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Nie muszę wrzucać fotki bo poszedł mi zawias dolny ramy Aubi EB001. Masz dostęp do takiego?

  7. #7

    Domyślnie

    Fin, napisy na zasuwnicy nie zawsze potwierdzają jaki zawias dolny został zawarty, niestety, z tym różnie bywało, nawet u dużych producentów sprzed lat

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał firewall Zobacz post
    Nie muszę wrzucać fotki bo poszedł mi zawias dolny ramy Aubi EB001. Masz dostęp do takiego?
    Wrzuć ogłoszenie na forum oknonetu. Tam są wyłącznie sprzedawcy i może któryś z nich ma w sklepie jakiś stary narożnik okna z takim zawiasem..
    a to o ten chodzi:
    http://www.ebay.ca/itm/Aubi-EB001-EW...-/300752763366
    ?
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 22-02-2014 o 13:40

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Tak, potrzebuję ten element

  10. #10

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210329_220642[1].jpg
Wyświetleń:	403
Rozmiar:	79,5 KB
ID:	454458
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210329_220708[1].jpg
Wyświetleń:	581
Rozmiar:	80,5 KB
ID:	454459

    Witam,
    jestem tu pierwszy raz - sorki że wznawiam tak stary temat, ale potrzebuję pomocy.
    Jak widać na zdjęciach - pękł mi stary zawias w oknie, dolny.
    Jak to ustrojstwo można wymienić? Jest jakaś możliwość? Jeśli tak, to gdzie kupić taki zawias?

    Pomocy!

    Z góry bardzo dziękuję za wszelką pomoc.

  11. #11

    Domyślnie

    zrobiłeś zdjecie tak jak sie urwało, czy wyrwało zawias całkiem / czy brakowało tam wkrętów i odpadł? zdejm osłonke białą z zawiasu lub zadzwoń 502080438

  12. #12

    Domyślnie

    Pękły wkręty i bolce bo zawias zardzewiał i podczas obrotu był za duży opór. To Roto, wymiana na taki sam jest kiepskim pomysłem bo w otworach zostały urwane wkręty i nie zrobisz tego. Albo wymiana na inny z inną otworówką albo taki sam i przesunięcie o 3-4 mm obu elementów , na skrzydle i ramie.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał JacekS Zobacz post
    zrobiłeś zdjecie tak jak sie urwało, czy wyrwało zawias całkiem / czy brakowało tam wkrętów i odpadł? zdejm osłonke białą z zawiasu lub zadzwoń 502080438
    Jacek, dziękuję. Ściągnę osłonkę i zrobię zdjęcie. Skontaktuję się z Tobą.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał IVO333 Zobacz post
    Pękły wkręty i bolce bo zawias zardzewiał i podczas obrotu był za duży opór. To Roto, wymiana na taki sam jest kiepskim pomysłem bo w otworach zostały urwane wkręty i nie zrobisz tego. Albo wymiana na inny z inną otworówką albo taki sam i przesunięcie o 3-4 mm obu elementów , na skrzydle i ramie.
    Ivo, dziękuję za odpowiedź. Faktycznie było, jak piszesz, podczas obrotu/otwierania okna pękło. Dla mnie to dziwna sprawa, bo nigdy się z takim czymś nie spotkałem, ale to nieważne w sumie już teraz. Piszesz, że przesunięcie o 3-4 mm obu elementów, czyli można kupić taki sam zawias (mam nadzieję, że są dostępne w sprzedaży), i zamontować 3-4 mm wyżej?

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Henioo Zobacz post
    Piszesz, że przesunięcie o 3-4 mm obu elementów, czyli można kupić taki sam zawias (mam nadzieję, że są dostępne w sprzedaży), i zamontować 3-4 mm wyżej?
    Tak, właśnie to IVO napisał. Jeśli się czujesz na siłach to pewnie sobie poradzisz. Jeśli nie - to pierwszy lepszy serwisant Ci to zrobi.

    Ps. Ciekaw jestem porady kolegi od telefonu..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Tak, właśnie to IVO napisał. Jeśli się czujesz na siłach to pewnie sobie poradzisz. Jeśli nie - to pierwszy lepszy serwisant Ci to zrobi.

    Ps. Ciekaw jestem porady kolegi od telefonu..
    Widzę lekką szyderę w twoich literkach pewny jesteś że wkrecili wszystkie wkręty w zawias?

    Wiekle widziałem już zawiasy nie rdzewieją same z siebie

    Dawno tu nie zaglądałem ponad 10 lat telefon podałem po to by pomóc koledze i ewentualnie podesłać zawias za frii bo nie siędze stale na forum

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Pewna jest tylko mała "szydera", ale szczerze ciekaw jestem porady. Zwyczajnie sam chcę się czegoś nauczyć (bez szydery!).
    Jak widać - tematy i odpowiedzi służą także kolejnym "pokoleniom".

    Mam rozumieć, że zakładasz iż zawias siedział tylko na bolcach? Na fotkach widać 4 dziury i ślady po zerwanych bolcach, przerdzewiały dół. Także chyba diagnoza kolegi IVO jest słuszna.

    Edit: doceniam chęć pomocy i ofertę przesłania części.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 31-03-2021 o 10:49
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Pewna jest tylko mała "szydera", ale szczerze ciekaw jestem porady.

    Edit: doceniam chęć pomocy i ofertę przesłania części.
    Czasami takie akademickie stukanie nie daje potomności wiedzy, ona gubi się w chaosie nadmiaru treści.

    Myślę ,że kolega ściągnął osłonke i potrafił to sam rozwiązać

  19. #19

    Domyślnie

    Nie sprzeczać się proszę, po pierwsze to zawias Roto z bolcami 3mm, nie ma szans żeby to siedziało bez wkrętów ( w odróżnieniu od bliźniaczego zawiasu z długimi bolcami 6mm ), po drugie widać po otworach że wkręty (teraz już urwane) były.

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał IVO333 Zobacz post
    Nie sprzeczać się proszę, po pierwsze to zawias Roto z bolcami 3mm, nie ma szans żeby to siedziało bez wkrętów ( w odróżnieniu od bliźniaczego zawiasu z długimi bolcami 6mm ), po drugie widać po otworach że wkręty (teraz już urwane) były.
    Tylko co stało się z bolcami? Też zżarte przez rudą?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3_max.jpg
Wyświetleń:	180
Rozmiar:	26,4 KB
ID:	454520

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony