dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    agndro

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Kod pocztowy
    58-500
    Posty
    4

    Unhappy Rachunek za prąd

    Witam czy możliwe aby rachunek za prąd za okres pół roku mógł wynieść 560zł jeżeli jest to dom w budowie w którym nie prowadzi się żadnych prac i przez cały ten okres ani razu nie używało się prądu?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    fuxszyk

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
    Posty
    171

    Domyślnie

    Jest to mozliwe. Masz taryfe budowlana gdzie doliczane sa do rachunku dodatkowe oplaty. Ja tez nie mieszkam i zuzycie jest praktycznie zerowe, a raschunki za 2m-ce to ponad 230pln.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ostap

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Biała Podlaska
    Posty
    235

    Domyślnie

    Oj możliwe możliwe, za pół roku i 85kWh zapłaciliśmy 485zł, teraz za kolejne 2 miechy mamy 110zł nie przewidziany żaden pobór, tylko opłaty wyssane z palca.

    A w taryfie jak byk że maja prawo UCZCIWIE policzyć koszty!

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    A ile macie kWh mocy przyłączeniowej i jakie zabezpieczenia, bo podobno to jest związane ściśle potem z opłatami.

    Płaciłam co miesiąc, nawet bez zużywania prądu wychodził abonament ok 60-80zł/mies.

    Najtaniej wychodziło duże zużycie, tylko ok 1zł/kWh.Przy kilku kWh poboru prądu, to wychodziło nawet 60 zł/kWh
    Dom: 1-piętrowa kostka 13m x 11m, dach 2-spadowy, strych, WG, bez piwnic. Ocieplenie: styrodur 8cm, 15 cm styro na elewacji i nad użytk piętrem, 10 cm dom/garaż ściana i sufit. Na chudziaku 10cm styro 0,037. Okna 3-szyb Vidok, przemarzający środkowy słupek, ościeżnica profil AlphalinePlus.
    Pow ogrzewana liczona wewn pomieszczeń ok 196 m2, kubatura ok 520 m3 plus kotłownia 13 mkw. Instalacja c.o.- 14 grzejników 22cv+ 4 drabinkowe, Junkers Smart 14-3C, zasobnik Junkers 120-5Z, sterownik FW120.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    nie kWh tylko kW mocy przyłączeniowej - około 6 zł za kW/m - stawka zależna od operatora Więc jeśli zamówiłeś na budowę przyłącze 16 kW to będziesz płacił 96 zł /m za samą przyjemność posiadania przyłącza. Rachunki kończą się wraz z odbiorem domu i przejściem na normalną taryfę "G". W niektórych zakładach energetycznych przejście na tą taryfę jest mozliwe wcześniej bez odbioru domu.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  6. #6

    Domyślnie

    W niektórych zakładach energetycznych przejście na tą taryfę jest mozliwe wcześniej bez odbioru domu.
    Jaki ma kolega w tym interes by tak pisać???
    Proszę zapoznać się z tematem http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2579654.html I proszę też uświadomić sobie, że prawo w tym względzie jest jednakie dla wszystkich ZE. Nie ma "niektórych" ZE, ale niektóre ZE mogą to prawo naginać/łamać dla swych potrzeb.
    Niewiedza tego, który nie wie, przewyższa wiedzę tego, który wie, ponieważ ten, który wie, nigdy nie wie tyle, ile niewiedzący nie wie.
    Z mądrości kabały

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał kkas12 Zobacz post
    Jaki ma kolega w tym interes by tak pisać???
    Proszę zapoznać się z tematem http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2579654.html I proszę też uświadomić sobie, że prawo w tym względzie jest jednakie dla wszystkich ZE. Nie ma "niektórych" ZE, ale niektóre ZE mogą to prawo naginać/łamać dla swych potrzeb.
    Jaki mam interes? Oczywiście ogromny
    Oczywiście że prawo jest jedno. I co z tego??? Poszukaj tematów na tym forum - w kilku ZE nie było problemu ze zmianą taryfy przed zakończeniem budowy. W większości taki manewr nie przechodzi.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  8. #8

    Domyślnie

    Skoro jak piszesz prawo jest jedno i w jednym ZE można a w drugim nie można to ktoś to prawo łamie.
    Należy dociekać i wyjaśniać gdzie leży prawda a nie być tubą propagandową chorej rzeczywistości kolego.
    Chyba, że masz rzeczywiście w tym interes.

    A jeśli gdzieś coś nie przechodzi to należy domagać się podania podstawy owego "nieprzechodzenia" a nie pisać, że nie bo nie bez zagłębiania się w szczegóły.
    Tak jak postąpił autor wątku pod wskazanym linkiem.
    Niewiedza tego, który nie wie, przewyższa wiedzę tego, który wie, ponieważ ten, który wie, nigdy nie wie tyle, ile niewiedzący nie wie.
    Z mądrości kabały

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    w kilku ZE nie było problemu ze zmianą taryfy przed zakończeniem budowy. W większości taki manewr nie przechodzi.
    To zastanów się dlaczego w jednych ZE "taki manewr" przechodzi a w innych nie.

    Podpowiem - ci pierwsi dostali już "po uszach", drudzy jeszcze nie. Ale to kwestia czasu. Ci drudzy mają po prostu mniej kumatych prezesów.
    Ostatnio edytowane przez zbich70 ; 22-02-2014 o 12:50

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    i należy z tego korzystać - chyba że masz ochotę przez 1,5 - 2 lata budowy płacić po 100zł/m bez zużycia prądu.

    Chyba że wcześniej było się sprytnym i na czas budowy przyłączyło się moc 3 kW. Wtedy rachunki są do przełknięcia.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał kkas12 Zobacz post
    .
    Należy dociekać i wyjaśniać gdzie leży prawda a nie być tubą propagandową chorej rzeczywistości kolego.
    Chyba, że masz rzeczywiście w tym interes.

    Antoni - wytropiłeś kolejny spisek???

    Chorą rzeczywistością jest kwalifikowanie placu budowy domu jednorodzinnego do taryfy C. Takie mam zdanie. I co mi zrobisz???
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    Chorą rzeczywistością jest kwalifikowanie placu budowy domu jednorodzinnego do taryfy C.
    Twórcy tej rzeczywistości wyszli z założenia, że Polak to idiota i samodzielnie domu pobudować nie potrafi. Zleci to, jak każdy szanujący się obywatel US lub UK, firmie specjalizującej się w budowaniu domów - zatem budowa domu będzie działalnością gospodarcza.

    Nie zajarzyli że Polak to sprytna bestia, sam se poradzi i firm budowlanych nie potrzebuje... a nawet potrafi mieszkać w niepobudowanym domu
    Ostatnio edytowane przez zbich70 ; 22-02-2014 o 14:05

  13. #13

    Domyślnie

    Nie spisek a wskazywanie gloryfikowania głupoty hasłem "tak być musi bo zmienić się nie da".
    Otóż da się co widać po zawartości wskazanego linku.
    A kto przeprowadza ową "kwalifikację" ???
    Otóż ZE, który wszystkie place budów wsadza do jednego wora, o czym pisze Zbyszek.
    Jednak czasy hegemonii ZE mijają bezpowrotnie.

    Więc jeśli kolego chcesz zgodnie z "prawem" płacić haracz za to, że doprowadzono Ci zasilanie do placu budowy to płać i jeśli chcesz przechodzić nad tym do porządku dziennego to przechodź, lecz przedtem wskaż kto łamie prawo.
    Czy ten ZE w którym można, czy ten ZE w którym nie można?
    Bo, że prawo jest łamane to nawet ślepy zauważy.
    Niewiedza tego, który nie wie, przewyższa wiedzę tego, który wie, ponieważ ten, który wie, nigdy nie wie tyle, ile niewiedzący nie wie.
    Z mądrości kabały

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    no dobra. Ja wezmę koktajle mołotowa Ty weź granaty i idziemy pod PGE. Albo inny Tauron. Tylko takie rozwiązanie widzę w Twoim stanie ducha.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  15. #15

    Domyślnie

    Bzdury prawisz Waść.
    A mój stan ducha jest ok a we wskazanym linku nikomu taka myśl nawet przez głowę nie przeszła.
    Więc najpierw proszę byś czytał i zrozumiał że jednak można, a dopiero później pisz.
    Niewiedza tego, który nie wie, przewyższa wiedzę tego, który wie, ponieważ ten, który wie, nigdy nie wie tyle, ile niewiedzący nie wie.
    Z mądrości kabały

  16. #16

    Domyślnie

    w Tauronie na Śląsku wystarczy zaświadczenie o odebraniu instalacji przez elektryka i możemy przechodzić na "normalną" taryfę. pisał o tym na forum np. Arturo72. ja sam dzwoniłem na infolinię i potwierdzili mi tę informację.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  17. #17
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    w Tauronie na Śląsku wystarczy zaświadczenie o odebraniu instalacji przez elektryka i możemy przechodzić na "normalną" taryfę. pisał o tym na forum np. Arturo72. ja sam dzwoniłem na infolinię i potwierdzili mi tę informację.
    Potwierdzam

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    Taryfa budowlana nie ma żadnych podstaw prawnych, istnieje w celu oskalpowania osób fizycznych oraz firm zajmujących SIĘ BUDOWĄ DOMU, CZYLI TZW KLUCZ.
    Ja właśnie przebrnęłam przez tę procedurę i mam już umowę na G11 mimo bardzo odległej perspektywy zamieszkania. Trwało to długo i kosztowało mnóstwo nerwów dzięki PGE, które "zagubiło"moją umowę...Założyłam wątek-przeczytaj

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    Antoni - wytropiłeś kolejny spisek???

    Chorą rzeczywistością jest kwalifikowanie placu budowy domu jednorodzinnego do taryfy C. Takie mam zdanie. I co mi zrobisz???
    Dom: 1-piętrowa kostka 13m x 11m, dach 2-spadowy, strych, WG, bez piwnic. Ocieplenie: styrodur 8cm, 15 cm styro na elewacji i nad użytk piętrem, 10 cm dom/garaż ściana i sufit. Na chudziaku 10cm styro 0,037. Okna 3-szyb Vidok, przemarzający środkowy słupek, ościeżnica profil AlphalinePlus.
    Pow ogrzewana liczona wewn pomieszczeń ok 196 m2, kubatura ok 520 m3 plus kotłownia 13 mkw. Instalacja c.o.- 14 grzejników 22cv+ 4 drabinkowe, Junkers Smart 14-3C, zasobnik Junkers 120-5Z, sterownik FW120.

  19. #19

    Domyślnie

    Jest to bardzo możliwe. U mnie ostatnio rachunek przyszedł na ponad 400 zł, a korzystałem z urządzeń podobnie jak wtedy co rachunki przychodziły po 200 zł.

  20. #20

    Domyślnie

    Przecież masz wyżej opisane, jak nie płacić. Chyba że chcesz...
    navigare necesse est, vivere non est necesse

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony