dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    commilito

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    17

    Domyślnie Domek narzędziowy 2,5 x 5,0 x 3,0 - konstrukcja fundamentu

    Witam serdecznie,

    chciałbym w nadchodzącym sezonie wiosenno-letnim wybudować sobie domek narzędziowy murowany o wymiarach 2,5m (szerokość) na 5m (długość) na 3m (wysoki). Tak ogólnie domek bez okien, 4 ściany, jedne drzwi wejściowe, dach o jednym spadzie i co najważniejsze chcę go wykonać sam system gospodarczym. Nigdy czegoś takiego nie robiłem i dlatego będę prosił o pomoc osoby które mogłyby coś w tym temacie się wypowiedzieć i poradzić.

    Wiadomo, że najważniejszy jest solidny fundament - trochę poczytałem tak na szybko narysowałem na podstawie aktualnej wiedzy schemat fundamentu pod mój przyszły domek - proszę o opinie - czy tak to może być wykonane.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fundament.jpg
Wyświetleń:	779
Rozmiar:	35,2 KB
ID:	244378

    Na pewno w razie rozwoju i postępu prac będę zadawał jeszcze masę pytań. Póki co schemat - od czegoś trzeba zacząć.
    Ostatnio edytowane przez commilito ; 22-02-2014 o 15:44

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    commilito

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    17

    Domyślnie

    Mam również pytanie odnośnie samego kopania dołu pod te fundamenty - czy należy wykopać szeroki rów i włożyć tam deski aby stworzyć szalunek i ten szalunek zalać na odpowiednią szerokość po to aby gdy beton wyschnie móc go posmarować jakimś środkiem izolacyjnym czy nie ma potrzeby i lepiej zalać po prostu wykopany rów?

    Kolejne pytanie jakie mi się nasuwa - jakie zbrojenie - czy w ogóle potrzebne pod taki obiekt czy nie, jeżeli tak to jakie grube pręty powinienem zakupić i w którym miejscy umieścić dokładnie zbrojenie (wyżej, niżej? bo chyba nie na całej wysokości 1m?)

    Jeszcze jedno - czy pod ten tłuczeń powinna być położona warstwa papy? A może na ten tłuczeń?

    bardzo proszę o jakieś pokierowanie - wiem, że może te pytanie mogą wydać się głupie ale... tak jak już pisałem - jestem raczej laikiem.
    Ostatnio edytowane przez commilito ; 22-02-2014 o 19:06

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony