dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    danielss

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Posty
    8

    Domyślnie akustyka mieszkania

    Pytanie o akustykę i co ewentualnie mógł bym zrobi

    Kupiłem wymarzone mieszkanie na ostatnim pietrze - szczytowe - blok z wielkiej płyty docieplony i już po urządzeniu ( meble , dywany ) , zamieszkaniu zonk wszystko słychać z mieszkania poniżej , strop nie jest cienki _ 26cm do tego wylewka , parkiet a na nim panele ( tak już było ) drewno beton .a słychać jak by było wszystko z kartonu , w dużym pokoju _ łózko jest tak ustawione ze stoi obok rur c.o. ( pionu) i jak przykładowo sąsiedzi z dołu se gadają w dużym pokoju a ja przykładowo sobie lezę na wersalce to przykładając uszy do miejsca w którym wchodzą rury co w posadzkę (pion) dokładanie wszystko wyraźnie słyszę __- strasznie denerwujące ! pomijam fakt ze doskładanie słyszę jak chodzą itd. rozmowy przez kanaly wentylacyjne _ tak jest na ostatnich pietrach ?

    co można zrobić _ jak poprawić akustykę _ czy zdjęcie paneli wyrzucenie parkietu a w jego miejsce danie jakiegoś podkładu poprawi coś - a może wylewka 1 cm i podkład ?

    czemu tak słychać przez te te rurki - w zasadzie to nie rurki a miejsce gdzie one wchodzą w posadzkę

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    skresz

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał danielss Zobacz post
    Pytanie o akustykę i co ewentualnie mógł bym zrobi

    Kupiłem wymarzone mieszkanie na ostatnim pietrze - szczytowe - blok z wielkiej płyty docieplony i już po urządzeniu ( meble , dywany ) , zamieszkaniu zonk wszystko słychać z mieszkania poniżej , strop nie jest cienki _ 26cm do tego wylewka , parkiet a na nim panele ( tak już było ) drewno beton .a słychać jak by było wszystko z kartonu , w dużym pokoju _ łózko jest tak ustawione ze stoi obok rur c.o. ( pionu) i jak przykładowo sąsiedzi z dołu se gadają w dużym pokoju a ja przykładowo sobie lezę na wersalce to przykładając uszy do miejsca w którym wchodzą rury co w posadzkę (pion) dokładanie wszystko wyraźnie słyszę __- strasznie denerwujące ! pomijam fakt ze doskładanie słyszę jak chodzą itd. rozmowy przez kanaly wentylacyjne _ tak jest na ostatnich pietrach ?

    co można zrobić _ jak poprawić akustykę _ czy zdjęcie paneli wyrzucenie parkietu a w jego miejsce danie jakiegoś podkładu poprawi coś - a może wylewka 1 cm i podkład ?

    czemu tak słychać przez te te rurki - w zasadzie to nie rurki a miejsce gdzie one wchodzą w posadzkę
    kolego to co opisujesz nie jest normalne

    1. jedyne co możesz słyszeć przez rury to jak ktoś w nie stuka a to co opisujesz to nieszczelność w posadce weź zgłoś to do spółdzielni (jak nic nie zrobią weź wodę i lej delikatnie po rurze od CO wtedy sąsiad zgłosi i może coś zrobią)

    2.jeśli chodzi o komin wentylacyjny to mieszkając na ostatnim piętrze możesz słyszeć co najwyżej ptaszki na dachu (lecz to tez nie powinno mieć miejsca). Każde mieszanie powinno mieć osobny szyb wentylacyjny

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    danielss

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Posty
    8

    Domyślnie

    jak nieszczelność w posadzce _żadnych dziur nie ma _ światła od sąsiadów tez nie widać :/

    jak chodzą a w zasadzie jak przyjadą do nich wnuczki ( wnuczek ) i biegają po domu to takie mam wrażenie jak by ktoś chodził biegał skakał nade mną _ a to ostatnie piętro :/

    a przez kanały wentylacyjne to masakra _ mogę robić za lektora _ opowiadać o czym mówią _ i to nie żadne krzyki * kanały WC , łazienka ( osobne ) chyba ____ ale kuchnia to chyba wspólny

    kasy włożone w mieszkanie a dupa

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony