dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    b.chmielu

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Posty
    3

    Domyślnie Ubezpieczenie budowy.

    Gdzie najlepiej ubezpieczyć budowę? Co obejmują takie ubezpieczenia?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Cytat Napisał b.chmielu Zobacz post
    Gdzie najlepiej ubezpieczyć budowę? Co obejmują takie ubezpieczenia?
    Może coś się zmieniło od czasu mojej budowy, ale jak drążyłem temat (to już pięć lat temu będzie), to wyszło mi, że gra nie jest warta świeczki. Ubezpieczenie placu budowy oferowała wtedy chyba tylko Warta, kosztowało to niemało, a właściwie nic nie dawało, bo szumnie nazwane "ubezpieczenie domu w budowie", jak się wczytałeś w OWU, okazywało się być obwarowane taką ilością wyjątków i wykluczeń, że właściwie nic nie pozostawało.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Wekto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    786

    Domyślnie

    W PZU jest takie ubezpieczenie. Suma Ubezpieczenia to przewidywana maksymalna wartosc budowy w przeciagu najblizszego roku (na rok zawierasz ubezpieczenie).

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Dobra, a co tak właściwie jest objęte takim ubezpieczeniem? I na jakich warunkach (np. wymóg dozoru na budowie, albo osiągnięcia stanu zamkniętego)?
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) SPECJALISTA DS. KREDYTÓW Avatar Murator FINANSE
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    791

    Domyślnie

    Witam serdecznie, jak widzę pojawia się wiele wątpliwości co do ubezpieczenia budowy. Drodzy Państwo wszystko zależy czego oczekujemy od takiego ubezpieczenia i na jakim etapie jest budowa. Obecnie jest wiele towarzystw ubezpieczeniowych które oferują takie ubezpieczenia. Warto się zastanowić chociażby nad OC w życiu prywatnym, zawsze mamy ochronę jeśli komuś stanie się krzywda na terenie naszej budowy. Zachęcam do kontaktu .
    Małgorzata Gronowska- Krawczyk

    Ekspert ds. kredytów Murator FINANSE
    Manager ds wsparcia sprzedaży
    tel. kom.: 604 057 193
    [email protected]
    www.muratorfinanse.pl
    Zapraszam na FB: Murator Finanse

    Skorzystaj z naszych aktualnych promocji:
    Z nami warto! I bez dodatkowych kosztów!
    Nie ma sytuacji bez wyjścia - staramy się szukać rozwiązania i!

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) SPECJALISTA DS. KREDYTÓW Avatar Murator FINANSE
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    791

    Domyślnie

    Witam , warto pomyśleć o ubezpieczeniu jak jest stan surowy zamknięty, niektóre banki nawet wymagają już takiego ubezpieczenia, jeśli budowa jest kredytowana ze środków bankowych. Wymogu dozoru nie ma , jednak warto mieć już minimum stan surowy zamknięty.
    Małgorzata Gronowska- Krawczyk

    Ekspert ds. kredytów Murator FINANSE
    Manager ds wsparcia sprzedaży
    tel. kom.: 604 057 193
    [email protected]
    www.muratorfinanse.pl
    Zapraszam na FB: Murator Finanse

    Skorzystaj z naszych aktualnych promocji:
    Z nami warto! I bez dodatkowych kosztów!
    Nie ma sytuacji bez wyjścia - staramy się szukać rozwiązania i!

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Stan surowy zamknięty to nie jest problem. Są drzwi z odpowiednim zamkiem, dach, okna, brama więc i alarm można założyć ( z powiadomieniem), a to już naprawdę żaden problem. I raczej nie jest problem znaleźć takie ubezpieczenie...
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  8. #8

    Domyślnie

    ubezpieczenie domu w budowie to ubezpieczenie dobrowolne co oznacza, że każda firma mająca taki produkt w swojej ofercie może mieć różny zakres ubezpieczenia i różną cenę za nie.

    generalnie jest to ubezpieczenie od zdarzeń losowych (pożar, huragan itp). czasami można ubezpieczyć kradzież (ale wtedy są dodatkowe warunki zabezpieczeń)

    czasami ubezpieczenia tego typu żądają banki dające kredyt, często wtedy też mają ona własne produkty powiązane z konkretną firmą ubezpieczniową

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar effa_s
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-209
    Posty
    26
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    127

    Domyślnie

    mój bank wymaga ode mnie ubezpieczenia budowy od momentu wbicia pierwszej łopaty. W dodatku wymyślił sobie miesięczną składkę jak za ubezpieczenie domu już zamieszkanego. Czy ktoś z Was wie gdzie można ubezpieczyć "gołą ziemię" na sensownych warunkach (czyt. z minimalną składką, bo co może się stać polu?)?
    Moja Lukrecja 2 z Archonu: dziennik budowy, galeria

    Galeria w Picasie

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    Ubezpieczenie domu zamieszkałego z opcją kradzieży jest tańsze od ubezpieczenia domu w budowie z taką samą opcją i wartościami.

    Ja znalazłam takie ubezpieczenie tylko w Hestii, inne mimo wielu pięknych opisów miały wplecione w tekście kilku słów "nie dotyczy domu w budowie"-należy być bardzo ostrożnym, aby nie znaleźć się wśród poszkodowanych. Bezwzględnym wymogiem jest "zamknięcie" budynku przez okna oraz drzwi z zamkami
    Dom: 1-piętrowa kostka 13m x 11m, dach 2-spadowy, strych, WG, bez piwnic. Ocieplenie: styrodur 8cm, 15 cm styro na elewacji i nad użytk piętrem, 10 cm dom/garaż ściana i sufit. Na chudziaku 10cm styro 0,037. Okna 3-szyb Vidok, przemarzający środkowy słupek, ościeżnica profil AlphalinePlus.
    Pow ogrzewana liczona wewn pomieszczeń ok 196 m2, kubatura ok 520 m3 plus kotłownia 13 mkw. Instalacja c.o.- 14 grzejników 22cv+ 4 drabinkowe, Junkers Smart 14-3C, zasobnik Junkers 120-5Z, sterownik FW120.

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Po***ni

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-200
    Posty
    265

    Domyślnie

    Dom w budowie (stan surowy zamknięty) z opcją ubezpieczenia okien, ogrodzenia i kradzieży miałem w Warcie, składka nie mała.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Ja mam w PZU. Ubezpieczenie domu w budowie i wszystkich materiałów na terenie budowy.
    I skąd wy te wielkie stawki bierzecie? Płacę niecała stówę na rok. Ubezpieczenie domu zamieszkałego jest wyższe od budowanego.

  13. #13

    Domyślnie

    Warto ubezpieczyć dom. Sporo to kosztuję ale potem nie będziemy żałować gdy coś się stanie. Lepiej dmuchać na zimne. Mój kolega nie ubezpieczył domu od pożaru a teraz nie ma się gdzie podziać z rodziną.

  14. #14
    Banned
    Jagnst

    Zarejestrowany
    May 2022
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    09-987
    Posty
    12

    Domyślnie

    Przejrzałem wątki o polisach ale nie znalazłem odp konkretnie na moje pytanie.
    Na logikę - jeśli dom jest *w budowie* to nie mam jeszcze protokołów odb instalacji i żadnych okresowych przeglądów. Czy u Was taki stan ogranicza sumę ubezpieczenia do niższej niż rzeczywiście do tej pory włożyliście w budowę?
    Spotkałem się z opinią, ze w przypadku szkody tow. ubezp. i tak tą kwotę zaniży z uwagi na brak w/w dokumentów. Jeśli tak to jaki miałaby wówczas sens polisa *dom w budowie*...

  15. #15

    Domyślnie

    Wszystko zależy od tego co jest w OWU, trzeba dzwonić i pytać jaki jest zakres ubezpieczenia. Dom w budowie może być nawet wtedy kiedy nie ma się elewacji zrobionej, ale wszystko inne ukończon, także OWU jest święte. Nieraz da się ubezpieczyć od kradzieży, ale np. w domu w budowie nie da się ubezpieczyć urządzeń podpiętych do instalacji elektrycznej, ponieważ nie ma odbioru instalacji elektrycznej.
    Dom piętrowy, grzane 190m2. Podłogówka 100%. Płyta fundamentowa. Ściany silikat 18cm + 25cm styropianu 0,031, strop 30cm PUR. Zapotrzebowanie na ciepło by ASOLT: 31 kWh/m2. PW Daikin Altherma III 8kW, rekuperator Wanas 615 entalpiczny. PV 7,12kWp 25o (południe 4,45kWp, zachód 2,67kWp).
    Sezon od 1 października do 30 września.
    Sezon 2021-2022 - CO 2 570 kWh, CWU 1 041 kWh, SCOP 3,32
    Sezon 2022-2023 - CO 1 974 kWh, CWU 1 113 kWh, SCOP 3,35

  16. #16

    Domyślnie

    Sam sobie odpowiedziałeś czy jest sens. Jeżeli towarzystwo zanizy ale wypłaci odszkodowanie to chyba to samo określa, że jest sens.
    Lepiej nie mieć nic czy mieć wypłacone zanizone odszkodowanie? . A te 300 zł na rok przy budowie to faktycznie jest nad czym się zastanawiać....



    Poczytaj sobie tutaj o tym jakich strat można uniknąć ubezpieczając dom w budowie.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 23-08-2022 o 10:17

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony