dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    szuwar333

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Toruń
    Posty
    1

    Domyślnie Malowanie - Biała farba nie kryje kolorowej ściany

    Witam, jestem w trakcie malowania ścian w mieszkaniu. Został mi ostatni pokój do malowania i zaczęły się problemy.
    Maluje białą Tikkurila Super White (wałek Antex Anza), ściany prędzej malowane były chyba śnieżką, mieszkanie kupiłem już pomalowane a na strychu znalazłem opakowania po śnieżce. Podczas malowania jednej ze ścian, która prędzej była koloru oliwkowego są pasy na ścianie których farba dobrze nie kryje. Pod światło widać ciemniejsze pasy, które w dotyku są bardziej "szorstkie" niż reszta ściany.
    Ścianę przed malowaniem umyłem. Nie gruntowałem, ponieważ miejsca gdzie położyłem grunt w innym pokoju musiałem szlifować bo zrobiła się szklista powłoka i farba się nie przyjmowała.
    Nałożyłem 3 warstwy. Maluje góra - dół, zawsze tak malowałem i problemu nie było. Czytałem żeby malować też prawo-lewo, może to pomoże?


    Dwa pokoje i kuchnię pomalowałem bez problemu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sciana.jpg
Wyświetleń:	1886
Rozmiar:	65,6 KB
ID:	245211

    ---------EDIT------------


    Przyjrzałem się dzisiaj dokładnie tej ścianie i jest ona wszędzie biała, tylko w niektórych miejscach ma chropowatą strukturę (jakby pustak albo kornik porobił dziurki) i dlatego patrząc z boku przy świetle miejsca te są ciemniejsze.
    Przyczynę chyba znalazłem, tzn. wałek musiał być nie domyty i na bokach jest miękki a na środku ma sztywniejsze sznureczki/sklejone włosie i przy malowaniu środek zostawiał inną strukturę, po kilku malowaniach struktura się uwypukliła.

    Czy farba gruntująca pozwoli sie pozbyć tych chropowatości/dziurek? Czy trzeba położyć gładź lub może zeszlifować farbę i wyrównać to?
    Ostatnio edytowane przez szuwar333 ; 27-02-2014 o 22:52

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony