dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    szuwar333

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Toruń
    Posty
    1

    Domyślnie Malowanie - Biała farba nie kryje kolorowej ściany

    Witam, jestem w trakcie malowania ścian w mieszkaniu. Został mi ostatni pokój do malowania i zaczęły się problemy.
    Maluje białą Tikkurila Super White (wałek Antex Anza), ściany prędzej malowane były chyba śnieżką, mieszkanie kupiłem już pomalowane a na strychu znalazłem opakowania po śnieżce. Podczas malowania jednej ze ścian, która prędzej była koloru oliwkowego są pasy na ścianie których farba dobrze nie kryje. Pod światło widać ciemniejsze pasy, które w dotyku są bardziej "szorstkie" niż reszta ściany.
    Ścianę przed malowaniem umyłem. Nie gruntowałem, ponieważ miejsca gdzie położyłem grunt w innym pokoju musiałem szlifować bo zrobiła się szklista powłoka i farba się nie przyjmowała.
    Nałożyłem 3 warstwy. Maluje góra - dół, zawsze tak malowałem i problemu nie było. Czytałem żeby malować też prawo-lewo, może to pomoże?


    Dwa pokoje i kuchnię pomalowałem bez problemu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sciana.jpg
Wyświetleń:	1886
Rozmiar:	65,6 KB
ID:	245211

    ---------EDIT------------


    Przyjrzałem się dzisiaj dokładnie tej ścianie i jest ona wszędzie biała, tylko w niektórych miejscach ma chropowatą strukturę (jakby pustak albo kornik porobił dziurki) i dlatego patrząc z boku przy świetle miejsca te są ciemniejsze.
    Przyczynę chyba znalazłem, tzn. wałek musiał być nie domyty i na bokach jest miękki a na środku ma sztywniejsze sznureczki/sklejone włosie i przy malowaniu środek zostawiał inną strukturę, po kilku malowaniach struktura się uwypukliła.

    Czy farba gruntująca pozwoli sie pozbyć tych chropowatości/dziurek? Czy trzeba położyć gładź lub może zeszlifować farbę i wyrównać to?
    Ostatnio edytowane przez szuwar333 ; 27-02-2014 o 22:52

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zeusrulez
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    za daleko . . .
    Posty
    981

    Domyślnie

    Nie odpowiem Ci na pytanie czy gładź czy farba gruntująca da radę. Ale powiem Ci gdzie popełniłeś błąd.
    Farbą którą malujesz trzeba umieć malować. Wystarczyło po jednej sekcji wykonać ruch wałkiem góra/dół.
    Przeczytaj link a będziesz wiedział jak malować. Wybrałeś też typ wałka który uwypukli wszystkie niedoskonałości ściany.

    http://www.majic.pl/2012/06/jak-malo...ania/#more-695

    Pozdrawiam
    Z.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał szuwar333 Zobacz post
    Witam, jestem w trakcie malowania ścian w mieszkaniu. Został mi ostatni pokój do malowania i zaczęły się problemy.
    Maluje białą Tikkurila Super White (wałek Antex Anza), ściany prędzej malowane były chyba śnieżką, mieszkanie kupiłem już pomalowane a na strychu znalazłem opakowania po śnieżce. Podczas malowania jednej ze ścian, która prędzej była koloru oliwkowego są pasy na ścianie których farba dobrze nie kryje. Pod światło widać ciemniejsze pasy, które w dotyku są bardziej "szorstkie" niż reszta ściany.
    Ścianę przed malowaniem umyłem. Nie gruntowałem, ponieważ miejsca gdzie położyłem grunt w innym pokoju musiałem szlifować bo zrobiła się szklista powłoka i farba się nie przyjmowała.
    Nałożyłem 3 warstwy. Maluje góra - dół, zawsze tak malowałem i problemu nie było. Czytałem żeby malować też prawo-lewo, może to pomoże?


    Dwa pokoje i kuchnię pomalowałem bez problemu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sciana.jpg
Wyświetleń:	1886
Rozmiar:	65,6 KB
ID:	245211

    ---------EDIT------------


    Przyjrzałem się dzisiaj dokładnie tej ścianie i jest ona wszędzie biała, tylko w niektórych miejscach ma chropowatą strukturę (jakby pustak albo kornik porobił dziurki) i dlatego patrząc z boku przy świetle miejsca te są ciemniejsze.
    Przyczynę chyba znalazłem, tzn. wałek musiał być nie domyty i na bokach jest miękki a na środku ma sztywniejsze sznureczki/sklejone włosie i przy malowaniu środek zostawiał inną strukturę, po kilku malowaniach struktura się uwypukliła.

    Czy farba gruntująca pozwoli sie pozbyć tych chropowatości/dziurek? Czy trzeba położyć gładź lub może zeszlifować farbę i wyrównać to?
    Kolego jeżeli chodzi o szklenie się gruntu to pewnie użyłeś gruntu atlas albo tytan. są to bardzo moce substancje. Jeżeli malujesz sam to użyj lepiej farby gruntującej albo kup słabszy grunt.
    Co do pasów i chropowatości to ewidentnie źle przygotowane podłoże (może być to również wina walka) . Pasy jesteś w stanie wyeliminować chropowatości w tej sytuacji nie.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał szuwar333 Zobacz post

    Czy farba gruntująca pozwoli sie pozbyć tych chropowatości/dziurek? Czy trzeba położyć gładź lub może zeszlifować farbę i wyrównać to?
    Częściowo tak, ale żeby całkowicie wyeliminować chropowatości to powiem ci że czeka cię gipsowanie. Ale wstrzymaj się z tym, jest to spor inwestycja.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Zalew83
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Skąd
    Sosnowiec, Poland, Poland
    Posty
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał szuwar333 Zobacz post
    (...)Przyjrzałem się dzisiaj dokładnie tej ścianie i jest ona wszędzie biała, tylko w niektórych miejscach ma chropowatą strukturę (jakby pustak albo kornik porobił dziurki) i dlatego patrząc z boku przy świetle miejsca te są ciemniejsze.
    Przyczynę chyba znalazłem, tzn. wałek musiał być nie domyty i na bokach jest miękki a na środku ma sztywniejsze sznureczki/sklejone włosie i przy malowaniu środek zostawiał inną strukturę, po kilku malowaniach struktura się uwypukliła.
    Pytanie, czy miejsca są regularne czy też nie? Gdyby to była wina wałka, problem ze strukturą byłby praktycznie na 100% powierzchni ściany. Podejrzewam, że ściana poprzez jej budowę może mieć inną chłonność (zbyt szybkie wchłonięcie wody z farby przez ścianę powoduje właśnie takie dziurki, częsty problem przy gładziach i braku gruntowania). Ja pod malowanie zawsze używam gruntu, ale zdecydowanie Gruntoprimu Atlasa - http://www.atlas.com.pl/pl/produkty/...PS_GRUNTO-PRIM. Gruntoprim nie szkli powierzchni, grunt Uni jest za mocny, pod farby należy go min w 1:1 proporcji z wodą stosować.

    Teraz pewnie nie ominię Cię przetarcie ściany gładzią. Gruntoprim, Rapid, lekkie szlifowanie, znów Gruntoprim i farba. Tak sam postępuję, co fachowiec to inny materiał, lecz kroki podobne u wszystkich

    Pozdrawiam, Paweł

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Tyle warstw farby mozna potraktować jako cienką gładź

    Przeszlifuj do jednolitej "chropowatości", pomaluj farbą gruntującą a potem docelową.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zeusrulez
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    za daleko . . .
    Posty
    981

    Domyślnie

    Tylko maluj jak Ci napisałem. To samo z kolorami.
    A wałek jest bardzo dobry do tej farby

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zeusrulez
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    za daleko . . .
    Posty
    981

    Domyślnie

    Do gruntowania używa się farb gruntujących Panowie, żadnych gruntów.
    Jeśli nie wierzymy producentom, możemy sami grunt przygotować z farb dyspersyjno - krzemianowych.
    Są też specjalne farby do gruntowania płyt gdzie rozciągnięte zostały spoiny (<- to w ramach jakby ktoś znalazł przypadkiem ten temat)

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez zeusrulez ; 01-03-2014 o 17:19

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał zeusrulez Zobacz post
    .
    Są też specjalne farby do gruntowania płyt gdzie rozciągnięte zostały spoiny (<- to w ramach jakby ktoś znalazł przypadkiem ten temat)

    Pozdrawiam
    Nie zrozumiałem - mógłbys wyjaśnić?
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zeusrulez
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    za daleko . . .
    Posty
    981

    Domyślnie

    Oczywiście. Chodzi o styk/miejsce spoiny (gipsu) z płytą (papierem).
    Mają inną chłonność i przy zastosowaniu jakiś farb lateksowych będziesz widział to przejście pod światło.

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gawor5

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    132

    Domyślnie

    Delikatnie zeszlifuj to co odróżnia się fakturą, użyj farby gruntującej i maluj.

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    MAxDat

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    75-330
    Posty
    1

    Domyślnie

    Tu raczej (jak już ktoś wcześniej napisał ) problemem jest chłonność podłoża, prawdopodobnie pod (cienką warstwą ) gładzi ściana była prostowana grubo jakimś MP albo goldbandem ... szlif, poprawić gładź i proponuje malowanie natryskowe, agregatem.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony