dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lart_2

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Pyskowice
    Kod pocztowy
    44-120
    Posty
    19

    Domyślnie Wieniec ściany szczytowej - pomocy!!!

    Witam,
    Mam ogromny problem związany z wykonaniem wieńca ściany kolankowej wchodzący na ścianę szczytową, mam nadzieje że się jasno wyraziłem
    Projektant wraz z konstruktorem w taki sposób mi zaprojektowali wieniec na ścince kolankowej że przechodził dookoła domu czyli przez połowę okna, ponieważ okno na piętrze mam od podłogi do sufitu jak mi się uda to wrzucę kilka rzutów. Jeżeli ktoś ma doświadczenie z takimi sprawami bardzo proszę o propozycję wykonania wieńca na ściance szczytowej. Nie mogę wrzucić załączników żeby było wiadomo o czym mówię ale na maila mogę podesłać. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Wieniec powinien u ciebie ominąć otwór czyli do góry , nadprożem i w dół do poziomu wieńca tak jak jest w projekcie. Pamiętaj że wieniec powinien być ciągły aby spełniał swoją rolę.
    Ciekawe konkursy z nagrodami:
    www.facebook.pl/valetpropolska

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lart_2

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Pyskowice
    Kod pocztowy
    44-120
    Posty
    19

    Domyślnie

    tylko że oni żeby wybrnąć ze swojej głupoty wymyślili żeby wieniec pociągnąć do samego szczytu i potem w dół a i jeszcze pionowy słup do nadproża

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Piotr Kniaziuk
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Zgorzelec
    Kod pocztowy
    59-900
    Posty
    160

    Domyślnie

    ty masz zrobić coś takiego:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.JPG
Wyświetleń:	2221
Rozmiar:	93,4 KB
ID:	245315
    Piotr Kniaziuk
    Specjalista ds. Badań i Analiz w Laboratorium Budowlanym

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Idea jest dobra Piotrze tylko nada jeszcze miejsce na izolację zrobić i nie ciągnąć tego wieńca do samego czuba
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Ściana szczytowa detal.jpg
Wyświetleń:	1047
Rozmiar:	74,2 KB
ID:	245335 na równo ! a ten mały lub większy fragment płytą OSB czy innym czymś.
    To jest bluźnierstwo dawać beton prawię pod blachę.
    Jeśli jest na poddasze dane 30cm wełny to co najmniej tyle ma być przerwy od wieńca do dachu ! aby izolacja ściany łączyła się swobodnie z izolacją poddasza ! ja starych leśnych projektantów mam uczyć ? chodzi mi o tych dwóch co tam piwa naważyli !

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lart_2

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Pyskowice
    Kod pocztowy
    44-120
    Posty
    19

    Domyślnie

    jak bym mógł dodać załącznik to bym Wam wysłał co oni wymyślili, normalnie masakra nie jestem budowlańcem ale to co wysłał kolego w ostatnim poście ma sens ja mam dach typowo jętkowy, 2 murłaty krokwie i jętki. Mało tego ściana kolankowa ma wysokości 1,12 m i długości 12,6 m a oni nie zaprojektowali rdzeni, kierownik to się za głowę złapał :0, następna perełka - zbrojenie wszędzie fi 16 a były miejsca gdzie wrzucili fi 25 :0 - ciekawe kto by to wygiął, dodam że projekt był indywidualny m.in. po to żeby zaoszczędzić na materiale he he
    Czy przy rozwiązaniu jak wyżej jeżeli ścianka od nadproża do szczytu ma około 2,7 m należy wykonać rdzeń pionowy do szczytu w celu wzmocnienia ściany? dom budowany z betonu komórkowego (Termalica) na klej ?

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    To załącz z jakiejś strony link np zapodaj czy coś ...

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Piotr Kniaziuk
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Zgorzelec
    Kod pocztowy
    59-900
    Posty
    160

    Domyślnie

    Ja w poprzednim poście chciałem tylko wyjaśnić konstrukcyjnie jak to ma wyglądać i pokazać kształt. O fizykę nie będę się tu kłócił ale na chłopski rozum to też bym zostawił miejsce na warstwy dachu.
    Piotr Kniaziuk
    Specjalista ds. Badań i Analiz w Laboratorium Budowlanym

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lart_2

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Pyskowice
    Kod pocztowy
    44-120
    Posty
    19

    Domyślnie

    W końcu mam dostęp do internetu i mogę wrzucić linki do zdjęć ścianki szczytowej
    - http://vlep.pl/twcyd9.jpg
    - http://vlep.pl/t031sl.jpg
    - http://vlep.pl/g601ji.jpg - jedna z propozycji od projektanta
    Powiedzcie co o tym myślicie......

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Piotr Kniaziuk
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Zgorzelec
    Kod pocztowy
    59-900
    Posty
    160

    Domyślnie

    tak jak to mówią na budowie:
    "myślał, myślał .... i wymyślił"
    To strasznie dużo roboty przy głupiej ścianie szczytowej. To jest praktycznie 30% powierzchni żelbetu.
    Przy takim czymś już trzeba pomyśleć o całej ścianie szczytowej z żelbetu bo przynajmniej będzie szybciej i taniej.
    Piotr Kniaziuk
    Specjalista ds. Badań i Analiz w Laboratorium Budowlanym

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Ale na grzyba jest ten słup, masz pierwszy rysunek izolacji poddasza ona wyznacza dokąd ma być wieniec ! to takie trudne ?
    na grzyba ciągnąć mur aż po sam czubek ? pod izolację termiczną. Na nic się zda dokładanie cm w izolację, jak będzie betonem przerwana.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	drabinka.jpg
Wyświetleń:	785
Rozmiar:	48,5 KB
ID:	246096  

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lart_2

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Pyskowice
    Kod pocztowy
    44-120
    Posty
    19

    Domyślnie

    a no widzisz takie pomysły mają projektant, konstruktor i kierownik - z tego co z nimi rozmawiałem chodziło im o to żeby usztywnić ścianę, ponieważ jest to beton komórkowy na klej i obawiają się że może się przewrócić przy rozwiązaniu jak wyżej od nadproża do szczytu będzie jakieś 2,7-2,8 m. a nie 8 m ...

  13. #13

    Domyślnie

    Nie słuchaj się gościa powyżej, który z resztą użył mojego rysunku z innego postu. On ciągle pindoli o izolacji, a ty pytasz o część konstrukcyjną. Nie sugeruj się moim rysunkiem, gdyż u mnie od nadproża do kalenicy jest ok 1m, a u Ciebie sporo więcej. Jak masz wątpliwości to udaj się do innego konstruktora, który może mieć inne zdanie.

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lart_2

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Pyskowice
    Kod pocztowy
    44-120
    Posty
    19

    Domyślnie

    powiem ci szczerze że ekipa budowlańców zaproponowała mi takie samo rozwiązanie jak na rysunku wyżej, juz pio prostu nie wiem co mam robić, kierownik powiedział że to moja decyzja czy robimy słup czy nie ....... ręce opadają

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Nie słuchaj się gościa powyżej, który z resztą użył mojego rysunku z innego postu. On ciągle pindoli o izolacji, a ty pytasz o część konstrukcyjną. Nie sugeruj się moim rysunkiem, gdyż u mnie od nadproża do kalenicy jest ok 1m, a u Ciebie sporo więcej. Jak masz wątpliwości to udaj się do innego konstruktora, który może mieć inne zdanie.
    sorry zauważyłem potem. że dałem dwoje goowno.
    A ty ja nie wiesz nic i pytasz się .. bo jesteś zielony i zadany na kiepskich kierowników to się od pindol
    przychodzicie tu z jakimś googwnem i prosicie o pomoc .. i plujecie jeszcze na to że ktoś raczył na wasze goowno spojrzeć i coś zaproponować.
    Typowe dla czereśniactwa .. to wasze zasrane rachunki za ogrzewanie będą cierpieć ale jesteście tak bystrzy że nawet tego nie zauważycie.
    Wkurza to bo człowiek siedzi doradza a tu wypadnie jakiś gościu i atakuje.
    Jak jesteś taki kozak to sam rozwiąż problem .
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 04-03-2014 o 11:37

  16. #16

    Domyślnie

    Zastanów się czy sam rozumiesz co napisałeś powyżej. Hmm, może to wynik zdenerwowania LOL .

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Bo mnie ubodło to.. piszę udzielam się na forum, nie mam żadnego interesu, nie handluje niczym.
    Stąd moje zdenerwowanie.
    Sorry za wykorzystanie Twojego rys, miałem wkleić do Twojego wątku ... a wkleiłem tu. To jest szkic bez skali jako pogląd.
    Nie odpuszczam jeśli chodzi o prawidłowe izolowanie takiego elementu. Jak bym nie robił świadectw "ręcznie" za pomocą arkusza kalkulacyjnego
    to bym nie dostrzegał iż takie błędy ... stanowią nawet ponad 50% strat przez przenikanie.
    Konstrukcyjnie sobie względnie poradzili, ale kiedyś coś takiego jak fizyka budowli nie była dobrze uczona

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lart_2

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Pyskowice
    Kod pocztowy
    44-120
    Posty
    19

    Domyślnie

    Może ktoś jeszcze coś poradzi jakieś rozwiązanie problemu?

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sciana szczytowa .jpg
Wyświetleń:	705
Rozmiar:	87,5 KB
ID:	246444 tu jest wieniec na ścianie szczytowej, nie blokuje izolacji stropu w kontakcie z izolacją ścian.
    Resztę szczytu, ja zabudował tak jak robi się to w budynkach szkieletowych, płyta OSB na to EPS aby tynk nie był narażony na ruchy płyty.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Ściana szczytowa detal.jpg
Wyświetleń:	148
Rozmiar:	74,2 KB
ID:	246442  

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zeusrulez
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    za daleko . . .
    Posty
    981

    Domyślnie

    Widzę Twój ulubiony temat już chyba nie zliczę który raz to opisujesz . . .

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony