dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tygrys0402

Kod pocztowy
    83-110

Domyślnie Rekuperacja z GWC

Zamierzam zacząć budowę domu parterowego z poddaszem użytkowym 139m2. Ogrzewanie podłogowe na gaz. Chciałbym zainstalować system rekuperacji i myślę o dodaniu GWC.
    Prosiłbym o kilka porad na temat GWC.

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

Kod pocztowy
    85-638

Domyślnie

Jeżeli reku,to po co GWC?Jak reku liche to po co takie? Jak dobre to po co GWC?

Domyślnie

Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Jeżeli reku,to po co GWC?Jak reku liche to po co takie? Jak dobre to po co GWC?
    Po to żeby nie używać nagrzewnicy przy dużych mrozach a latem pomagać w utrzymaniu komfortu ( zapobiegać przegrzewaniu ) .
    PS. wiem, wiem Nydar że dla Ciebie tylko WGM się liczy ( a pro po co z naszym zakładem - lato niedługo ).

Domyślnie

Nydar nie odpowiesz nic ??

Banned
    Tomasz Brzęczkowski

Kod pocztowy
    00-716

Domyślnie

Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Po to żeby nie używać nagrzewnicy przy dużych mrozach a latem pomagać w utrzymaniu komfortu ( zapobiegać przegrzewaniu ) .
    PS. wiem, wiem Nydar że dla Ciebie tylko WGM się liczy ( a pro po co z naszym zakładem - lato niedługo ).
    I ile kWh rocznie zużyje taka nagrzewnica? W tym roku 0 . W bardzo mroźnym 10 czy 50?
    A latem... GWC to nie klimatyzacja - 200m3/h powietrza + 15 st C przy + 25 na zewnątrz , to 1kW mocy chłodniczej - ale na cały dom - czy potrzeba czy nie. Może wiec taniej i lepiej założyć klimę?

Domyślnie

Oczywiście że GWC nie jest tak wydajne jak klima, ale klima nie zastąpi wentylacji. Tym niemniej nie widzę sensu wrzucania do domu przy 35-38C upału na zewnątrz powietrza o takiej temperaturze aby potem je chłodzić przy pomocy klimy, skoro mogę przy pomocy GWC wentylować dom powietrzem 23-24C . Tej zimy faktycznie mrozów było 7-10 dni ale przy wymianie 550m3/ h przy -5 - 10 C bez GGWC nagrzewnica by trochę KW zużyła.

Domyślnie

Przyjmując że GWC-Ż bedzie mial wydajność żeby wymienić powietrze min. 1,5/h to bedzie 100% klimatyzacja - oraz ciagły naplyw swiezego powietrza z zewnatrz. Bez mielenia tym samym powietrzem jak w tradycyjnej klimie. Ponad to w eksploatacji kilkadziesiat razy taniej niz tradycyjna klima.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia