dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Skraplanie się pary wodnej wewnątrz świetlika

    Hej, Mam świetlik dachowy velux ze sztywnym tunelem, który ciągnie się od dachu przez nieogrzewany stryszek do sufitu w ogrzewanej klatce schodowej. Niestety zbierają się kropelki wody na wewnątrznej powierzchni szyby która kończy tunel od świetlika i jest w suficie klatki schodowej. Jak mogę temu zaradzić ? pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał abra06 Zobacz post
    Hej, Mam świetlik dachowy velux ze sztywnym tunelem, który ciągnie się od dachu przez nieogrzewany stryszek do sufitu w ogrzewanej klatce schodowej. Niestety zbierają się kropelki wody na wewnątrznej powierzchni szyby która kończy tunel od świetlika i jest w suficie klatki schodowej. Jak mogę temu zaradzić ? pozdrawiam
    Tam gdzie stryszek jest nieogrzewany, rura świetlika musi być ocieplona wełną. Wszystkie łączenia rur świetlika/szwy muszą być szczelnie zaklejone.
    Pozdrawiam
    DACHArz

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki awieuro ale pomimo iż łączenia mamy szczelnie oklejone i cały tunel opatulony wełną to nadal się zbierają kropelki wody od wew na końcu tunelu świetlika. Podobno jak nie było jeszcze zamontowanego tunelu to i tak na szybie świetlika tuż pod dachem na stryszku niegrzewanym zbierał się lód. Hmm zastanawiam się dlaczego szyba takiego świetika mi tak przemarza ? Mogę mieć go żle zamontowanego, nie zaizolowanego właściwie na dachu ?

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    bracki88

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Morawica
    Kod pocztowy
    32-084
    Posty
    328

    Domyślnie

    A kratki z nawiewem w tym swietliku nie ma?

  5. #5

    Domyślnie

    jak długo już mieszkasz ? Mam 4 świetliki. Po ustabilizowaniu się wilgotności problemy zniknęły. Wilgoć technologiczna jest wredna

  6. #6

    Domyślnie

    jeszcze nie mieszkamy, sufity świeżo zrobione na poddaszu i pomalowane ściany, noname2 oby to była wina wilgoci technologicznej

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    jeszcze nie mieszkamy, sufity świeżo zrobione na poddaszu i pomalowane ściany, noname2 oby to była wina wilgoci technologicznej
    Pirometr, lub termowizja, sprawdź jaka jest temperatura tych miejsc.
    Gdzieś ciepło będzie szybciej przenikać i stąd problemy, powierzchnia nie utrzymuje ciepła i stąd wrażenie iż coś przymarza itp .
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	cb5.jpg
Wyświetleń:	70
Rozmiar:	18,4 KB
ID:	246447 podręczna ściąga ile wino być % pary wodnej (wrednego gazu niewidocznego jak by kto pytał )
    do temperatury 20st i odpowiedniej temperatur powierzchni.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    A skąd wiesz, że Ci się skrapla na szybie?! Gipsowanie, malowanie bardzo duże ilości wody a jak widzisz skropliny to masz nie założoną osłonę od strony pomieszczeń. Długi tunel bez możliwości wentylacji. Musisz cierpliwie poczekać jak ściany wyschną a słoneczny dzień spowoduje odparowanie skroplin. Jak znikną to szczelnie zamontuj osłonę. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony