dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie "Jak tanio ogrzewać dom" - 0 PLN wg. BOŚ Bank

    Warto przeczytać jak BOŚ Bank proponuję budowę ogrzewania co i cwu za 0 PLN rocznie*
    http://wyborcza.biz/finanse/1,108340,15529044.html

    * "koszty eksploatacji BOŚ EKOsystem wyniosą 0 zł" oparte są na założeniu (...)
    - "wyliczenia zostały przeprowadzone w oparciu o wartości uśrednione przy założeniu półrocznego lub rocznego bilansowania energii elektrycznej wyprodukowanej przez panele fotowoltaiczne i zużywanej przez sprężarkę pompy ciepła".
    - "podane wartości mogą być traktowane wyłącznie jako szacunkowe i nie należy ich odnosić bezpośrednio do konkretnych rozwiązań projektowych".

  2. #2

    Domyślnie

    No cóż - punkt widzenia zależy od punktu patrzenia.

    Nie od dziś wiadomo, że banki za darmo nie pożyczają. A w praktyce powinno być tak, że jak na ulotce oferują, że CO i CWU przez rok masz za 0zł to tak ma być. Inaczej sprawa sądowa i niech bulą nadwyżkę a nie mamunią ludzi tylko po to by od nich kasę wyciągnąć.

  3. #3

    Domyślnie

    Wiesz ale tej instalacji za 80k PLN nie dostaniesz za darmochę tylko weźmiesz ją na "kreskę":
    "BOŚ zapewnia, że nie tylko pożyczy pieniądze, ale także dostarczy i zamontuje "hybrydowy system grzewczy" oraz zapewni serwis (...) Prezes BOŚ Mariusz Klimczak twierdzi, że w przykładowym domu o powierzchni 140 m kw. koszt urządzeń wraz z montażem nie powinien przekroczyć 80 tys. zł. (...) Halina Kochalska informuje, że np. czteroosobowa rodzina zarabiająca 3,8 tys. zł na rękę przy budowie domu ogrzewanego olejem opałowym może liczyć na 30-letni kredyt w wysokości 171 tys. zł. Tej samej rodzinie BOŚ pożyczy 100 tys. zł więcej, jeśli kupi ona od banku oferowany przez niego system grzewczy."

    Jasno wynika że pożyczą Ci 80-100k PLN a Ty będziesz spłacał przez 30 lat ich "Hybrydowy system". W życiu bym nie zdecydował się na takiego "gniota" szczególnie że ich założenie o koszcie instalacji normalnej wersji co i cwu jest BARDZO przeszacowane bo za 40k PLN to ja zrobię instalację co/cwu, i jeszcze na reku wystarczy.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    ...o ja zrobię instalację co/cwu, i jeszcze na reku wystarczy.
    To po co ten temat???

  5. #5

    Domyślnie

    No chyba nie po to aby zachęcić Cię do zakupu "Hybrydowego" tworu prezentowanego przez BOŚ Bank!

  6. #6

    Domyślnie

    Ten temat to taka ciekawostka przyrodnicza ukazująca pułapki na jakie zastawiają na nas banki. Tu trochę ludzi ma pojęcie o wszelkiej maści systemach, ale są ludzie zieloni w tych tematach. Na takich oni żerują obiecując kokosy. Co by nie było jeszcze nie spotkałem systemu grzewczego co by 30lat wytrzymał. Obstawiam, że mój piec żeliwny nawet tyle nie pociągnie a co dopiero tu mówić o fotowoltaice, przetwornicach pompach ciepła...

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    No chyba nie po to aby zachęcić Cię do zakupu "Hybrydowego" tworu prezentowanego przez BOŚ Bank!
    nie w tym sensie napisałem

    jesteś założycielem tego wątku, w pierwszym poście piszesz:
    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Warto przeczytać jak BOŚ Bank proponuję budowę ogrzewania co i cwu za 0 PLN rocznie...
    a zaraz w następnym
    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    ...bo za 40k PLN to ja zrobię instalację co/cwu, i jeszcze na reku wystarczy.
    Rozumiem że chyba raczej nie warto tego czytać

  8. #8

    Domyślnie

    A czy ja szanownemu koledze kazałem coś czytać?
    A może decydowałem jak masz zagospodarować swoje 5 minut przed komputerem przeczytać ten temat czy nowości o Ukrainie?
    Zdecydowałeś się przeczytać to - przeczytałeś nie mam zamiaru bić Ci tu braw z tego powodu.

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    oczywiście że kolega nie kazał

    i teraz wszystko jasne - pisanie dla pisania

  10. #10

    Domyślnie

    Dokładnie tak jak piszesz, nabijam sobie posty aby być podobnym do Ciebie i zaliczać się do Elity (Elita forum).

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    - "wyliczenia zostały przeprowadzone w oparciu o wartości uśrednione przy założeniu półrocznego lub rocznego bilansowania energii elektrycznej wyprodukowanej przez panele fotowoltaiczne i zużywanej przez sprężarkę pompy ciepła".
    Fajne założenie, zwłaszcza że na dziś jest ono nieprawdziwe. Ponoć nasi kochani ustawodawcy mają takie bilansowanie wprowadzać, ale nie wiadomo, czy wprowadzą, nie wiadomo, kiedy, czy będzie bilansowana tylko energia, czy wraz z dystrybucją, co z taryfami itd. Na razie wygląda to na dzielenie skóry na niedźwiedziu, którego nawet nie widać, nie mówiąc o upolowaniu, ale warto śledzić co będą uchwalać.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Dokładnie tak jak piszesz, nabijam sobie posty aby być podobnym do Ciebie i zaliczać się do Elity (Elita forum).
    spoko - w grupie raźniej

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony