Witam,

Planuje zakup łąki głównie pod budowę domu, reszta była by wykorzystana ew. na jakiś sad maliny lub poprostu trawa dla bydła mlecznego mojego taty bo powierzchnia około 90 arów,

A teraz problem, teren podmokły. działka ma długość około 220 - 225 metrów na jednym końcu droga asfaltowa a drugim rzeczka. niezbyt duża, szerokość do 1 metra głębokość max 50 cm. na wiosnę się powiększa ale nie wylewa. zresztą około kilometra dalej są jej zródła.
Szerokość około 39 - 40 metrów. Wzdłóż działki z jednej strony rów melioracyjny. W okolicy są domy, nawet bliżej rzeki i w miejscach niżej położonych.
Niechciałbym robić badania gruntów przed zakupem bo właściciel okropnie podniesie cenę szczególnie za tak dużą powierzchnię. Narazie chce to kupić jako łąkę. Spadek w stronę rzeki na całej długości a działka około 50 - 80 cm poniżej drogi asfaltowej.

Myślę że jeśli zbiorę wierzchnią warstwę ziemi, na tym wyleje fundamenty płyta lub ława ?? podniosę działkę tak aby 0 domu było około 50 - 80 cm nad powierzchnią drogi asfaltowej. Do podniesienia terenu użyłbym piachu. drenaż do rowu melioracyjnego.

Sugestie ?

Są potrzebne pozwolenia na podniesienie terenu aż tak wysoko?
Czy jeżeli użyje piachu około max do 1 m a potem przysypie to około 30 cm ziemi będą rosły trawniki? (wymiary intuicyjne dokładnie tego nie mierzyłem, potrzebny by był niwelator)
Może być tak że nie dostanę pozwolenia na budowę na tej działce lub nie na taki dom jak zechcę? na 99 % będzie to Aridela II jednak prawdopodobnie powiększona lekko.
Coś jeszcze powinienem wiedzieć ? Sprawdzić ?