dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Podłoga na legarach

    Na starej podłodze z desek mam zamiar kłaść podłogę na legarach, a dokładniej legary 4x6 co 70 cm i na to płyty MFP 18 mm - będzie OK? Legary mają być wkręcone do podłogi (czyli desek) czy szkielet ma być pływający? Do zaimpregnowania mam zamiar użyć środka BORAMON C30 - będzie OK (czy może inny)?
    Ostatnio edytowane przez apiro ; 06-03-2014 o 19:46

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    monkey222

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Bochnia i małopolska
    Posty
    522

    Domyślnie

    Bedzie ok. legary w poprzek starych desek, musisz krecic , Jesli chodzi o impregnacje to dobry tez jest Fobos
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki kolego. Stara podłoga jest bardzo krzywa, także prawie po całej długości legara pewnie będzie trzeba użyć klinów i pytanie jak gęsto muszą być kliny i czy mogą to być kostki z odpadów tych legarów?

    Cytat Napisał monkey222 Zobacz post
    legary w poprzek starych desek
    Jeśli położę w poprzek starych desek to nowe legary będą wzdłuż starych legarów, więc która opcja jest poprawna - w poprzek starych legarów czy w poprzek starych desek?
    Ostatnio edytowane przez apiro ; 07-03-2014 o 09:47

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    monkey222

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Bochnia i małopolska
    Posty
    522

    Domyślnie

    Jesli podloga jest bardzo krzywa to moze warto ja wstepnie wycyklinowac . Daj w poprzek do podloza na którym beda ( czyli do desek) zeby zwiazały deski .Do poziomowania legarów uzyj klinow z twardego drewna ( bij kliny z obu stron legara , tak aby jeden klin nachodzil na drugi) ew podkładki co 40-60cm . Kliny lub podkladki zapianuj dookola aby czasem nie wyjechaly jak drewno zapracuje/. No i jakies folie i izolacje warto moze dac. Plyte krec na mijanke,
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał monkey222 Zobacz post
    Kliny lub podkladki zapianuj dookola aby czasem nie wyjechaly jak drewno zapracuje/,
    Bardziej myślałem, żeby te podkładki wkręcić do podłogi

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    monkey222

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Bochnia i małopolska
    Posty
    522

    Domyślnie

    jesli beda szerokie podkladki to oczywiscie mozna krecic legar w miejscu z podkladka aby dluga sruba lapala legar wraz z podkladka .ale kliny nieraz mozna rozlupac sruba
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał apiro Zobacz post
    Na starej podłodze z desek mam zamiar kłaść podłogę na legarach, a dokładniej legary 4x6 co 70 cm i na to płyty MFP 18 mm - będzie OK? Legary mają być wkręcone do podłogi (czyli desek) czy szkielet ma być pływający? Do zaimpregnowania mam zamiar użyć środka BORAMON C30 - będzie OK (czy może inny)?
    Jezeli już znasz róznicę wysokości od punktu zero. Punkt zero to miejsce najwyższe starej podłogi. Powinieneś używając kawałkow legara o długości 10cm układając je co 70cm od srodka do środka, przy pomocy poziomicy ułozyc trzy cztery legary . Nastepnie zdjąc legary i klocki kleić klejem elastycznym do desek i legar do klocka. W ten sposób uniknieśz ewentualnego skrzypienia podłogi. Najpierw jednak stare deski musisz podobijać. Przykręcanie klocków i legarów jest częstą przyczyną skrzypienia.
    Wystarczy klejenie podkładek i legarów do nich. Na legary przyklej taśmę z pianki 3mm i wtedy położ płyty i przykręc do legarów. Masz cichą podłogę.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  8. #8

    Domyślnie

    A pod te klocki 10 cm też dać piankę (chodzi o taką piankę jak pod panele)? I jak redukować grubość klocka? Szlifować go?

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał apiro Zobacz post
    A pod te klocki 10 cm też dać piankę (chodzi o taką piankę jak pod panele)? I jak redukować grubość klocka? Szlifować go?
    LEGARY MUSZĄ LEŻEĆ POZIOMO! Unikaj kontaktu drewno z drewnem! między klocki dawaj klej jednoskładnikowy poliuretanowy z tuby lub tzw. "kiełbasy". Wszystkie elementy powinny być poklejone podkładki do desek podłogowych. Podkładki między sobą i na końcu legar do podkładek. To naprawdę jest proste. Jednak trochę narzędzi potrzeba i różnej grubośći podkładki. Podkładki mogą być z pilśni twardych. Mozesz sam naciąć cienkie podkładki z drewna z gumy etc. Nie musisz tego wszystkiego przykręcać do n desek wystarczy kleić elastycznym klejem poliuretanowym. taki klej ma właściwości tłumiące.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekkur Zobacz post
    LEGARY MUSZĄ LEŻEĆ POZIOMO! .
    Trochę nie rozumiem - a jak miały by być inaczej? Pionowo?

    Cytat Napisał jarekkur Zobacz post
    To naprawdę jest proste. .
    Proste to się tylko wydaje. Bo trzeba zrobić podkładki odpowiedniej grubości, bo na długości legara w różnych położeniach prześwit między legarem a podłogą jest zróżnicowany. Więc szlifować podkładki do odpowiedniej grubości będzie pracochłonne, pomijając już fakt, że nie mam nawet do tego narzędzi. Także nie wiem czy nie użyć gotowych plastikowych kołysek z regulacją wysokości.
    Ostatnio edytowane przez apiro ; 11-03-2014 o 10:29

  11. #11

    Domyślnie

    Witam. Zajrzyj może tutaj: http://www.dom.pl/podloga-na-legarac...-po-kroku.html
    Jest tam uproszczona instrukcja układania podłogi na belkach i niezłe rysunki. Pozdrawiam.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał koziaj Zobacz post
    Witam. Zajrzyj może tutaj: http://www.dom.pl/podloga-na-legarac...-po-kroku.html
    Jest tam uproszczona instrukcja układania podłogi na belkach i niezłe rysunki. Pozdrawiam.
    No właśnie, a tu znowu piszą, żeby legarów nie kręcić do podłogi.
    Generalnie to wszystko wiem, ale mam problemy z poziomowaniem legarów. Mam kupić kawałki po 2 mm i ewentualnie dokładać? Czyli jak mam prześwit 2 mm to podłożyć, a jak 4 mm to podłożyć 2 warstwy?
    Ostatnio edytowane przez apiro ; 11-03-2014 o 15:41

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał apiro Zobacz post
    Trochę nie rozumiem - a jak miały by być inaczej? Pionowo?



    Proste to się tylko wydaje. Bo trzeba zrobić podkładki odpowiedniej grubości, bo na długości legara w różnych położeniach prześwit między legarem a podłogą jest zróżnicowany. Więc szlifować podkładki do odpowiedniej grubości będzie pracochłonne, pomijając już fakt, że nie mam nawet do tego narzędzi. Także nie wiem czy nie użyć gotowych plastikowych kołysek z regulacją wysokości.
    Jest proste dla tych z odrobiną technicznego pomyślunku i kilkoma podstawowymi narzędziami. 2m poziomica, piła, wiertarka, pistolet do kartuszy z klejem. To wszystko!
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.551
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    A może odświeże temat. Pare dni temu wpadłem na szatański pomysł tylko nie wiem czy możliwy do realizacji. Ze względu na astronomiczne ceny styropianu również podłogowego pomyślałem o podłodze na legarach. Mam dostęp do dobrej, twardej wełny w płytach. Ale chyba będzie problem z legarami.poziom „0” gotowej podłogi 28cm. Czyli legary musiałyby być na wysokości ok 26cm. Powierzchnia podłogi do 65m2. Czy tak wysokie legary się sprawdza? Drewna BSH nie kupię a boje się ze belki z tartaku o przekroju np 100x260 powywija w cały świat. A może istnieje coś takiego jak stelaż krzyżowy pod długie deski podłogowe? Np o przekroju 130x130? Czyli jedne belki w poprzek, a drugie na nie po długości danego pomieszczenia i na to deska podłogowa.
    Takie podłogi zawsze mi się podobały mimo dźwięków jakie wydaje i innych niedogodności. Za to niezwykle klimatyczne.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony