dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ogrodnik28

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Rawicz
    Kod pocztowy
    42-142
    Posty
    15

    Domyślnie Jak wykonać obciążenia betonowe 2 x 20 kg jednakowe i żeby się nie kruszyły.

    Witam.Nie wiem czy to dobry dział ale z góry przepraszam.Chcę wykonać obciażenie betonowe 2 x 20kg chcę zrobić zaprawę cementową i wlać do pustego wiaderka 25 kg .I jak musi być proporcja i jaki cement będzie najlepszy i ile łopat cementu i ile piachu i jak zrobić żeby się nie kruszył jakiś może dodatek..Bo te obciążenia betonowe będą nakładane na sztangę.Proszę o pomoc.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pieknyromek

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    ok. Legionowa
    Posty
    690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Zbrojenie, bo jak pęknie i spadnie na nogę to ortopeda lub chirurg gwarantowany.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    - musisz zrobić beton a nie zaprawę cementową. Znajdź w internecie przepis na beton B20 i takiego przepisu się trzymaj. Piasek to za mało, potrzebny będzie też żwir. Wody tyle ile w przepisie, to ma być plastyczne a nie lejące (można użyć plastyfikatora do betonu)
    - koniecznie zbrojenie, możesz dosypać do mieszanki włókien propylenowych - tzw. zbrojenie rozproszone
    - jak by koło ciebie była jakaś budowa to możesz pogadać z właścicielem czy nie odstąpił by Ci tego wiaderka betonu. Podczas czyszczenia pompy do betonu zostają ze 2-3 taczki i zazwyczaj nie ma co z tym zrobić i wylewa się na podjazd.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ogrodnik28

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Rawicz
    Kod pocztowy
    42-142
    Posty
    15

    Domyślnie

    A jaki będzie najlepszy najtańszy plastyfikator do betonu i włókien propylenowych .Dzięki za szybką odpowiedź i szacun dla was koledzy w końcu ktoś mi odpowiedział.

    Taki przepis znalazłem na przepis B-20?

    cement portlandzki marki 25 - 3260 kg
    piasek o uziarnieniu do 2 mm - 6820 kg
    kruszywo pow. 2 mm - 12660 kg
    woda - 1600 l

    A drugi przepis to taki?

    Czy to miarodajna recepta:1. cement 35 zwykły - 279 kg
    2. piasek - 0,455 m3
    3. żwir - 0,766 m3
    4. woda - 0,26 m3

    Jak to wykonać ?i czy dobry przepis
    Ostatnio edytowane przez ogrodnik28 ; 08-03-2014 o 19:20

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ogrodnik28

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Rawicz
    Kod pocztowy
    42-142
    Posty
    15

    Domyślnie

    Jeszcze taki przepis na beton B-20?

    Cement 42,5 N - 1 worek
    Piasek 0-2 - 3 wiadra 10 litrowe
    Żwir 2-16 - 5 wiader 10 litrowych
    Woda - ok. 13 litrów
    Otrzymamy ok 7 wiader 10 litrowych betonu.Tylko jak to odważyć żeby było w m3 i te wcześniejsze przepisy.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ogrodnik28

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Rawicz
    Kod pocztowy
    42-142
    Posty
    15

    Domyślnie

    Podaje link do kalkulatora który jest napisany w excelu jak wykonać obciażenia betonowe 2 x 20 kg

    Wymiary wiaderka:

    A-29
    C-26

    Oto link do strony gdzie można pobrać kalkulator:

    http://www.speedyshare.com/d8zR9/kalkulator.xls

  7. #7

    Domyślnie

    Zamiast się bawić w przepisy, przy takiej ilości betonu podjedź do jakiejś Castoramy czy gdzieś i kup gotową mieszankę taką jak to: http://www.baumit.pl/front_content.php?idart=17044

    Teraz tylko pytanie jak to zrobić żeby ze zbrojeniem wyszła Ci pożądana waga.

  8. #8

    Domyślnie

    Ja bym zrezygnował z betonu i cementu, z czasem to i tak popęka, to sa duże obciążenia, raz rzucisz i będzie co chwile coś odpryskiwać. Obstawiam, ze szybko popęka, sczególnie w okolicy rurki, może się to fatalnie zakończyć. Podjedz na najbliższy skup złomu to może facet Ci coś wyszuka, myślę, że taniej i szybciej wyjdzie jak robienie czegoś co się w niedługim czasie zapsuje, w końcu dlaczego takich ciężarków nie robią z betonu, taniej by chyba było ?

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ogrodnik28

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Rawicz
    Kod pocztowy
    42-142
    Posty
    15

    Domyślnie

    I tylko wody i ile i ile dodać łopat gotowego betonu żeby wyszedł gotowy krążek 20 kg .

  10. #10

    Domyślnie

    Ma to być dosłownie krążek 20 kg, czy po prostu betonowy ciężar na sztangę, a czy będzie miał 19 czy 22 kg i kształt zbliżony to już mniejsza z tym. Dawno temu miałem tak zrobione, cement, woda i piach w proporcjach mocno na oko (internet już istniał, informacji szukało się gopherem), wlane do dwóch puszek po jakimś oleju, przewierconych i zaczopowanych przed zalaniem. Każda ważyła coś koło 22 kg. Jedna była idealna, drugą przewierciłem nie w środku ciężkości, więc się obracała, co przeszkadzało. Oczywiście zabawka do ćwiczeń w zaciszu domowym, między ludzi z tym nie pójdziesz. Tak czy siak, polecam oprócz zbrojenia, blaszany szalunek tracony, coby się całość nie rozpadła.
    A computer, like an air-conditioner, works correctly, until you open windows.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał ogrodnik28 Zobacz post
    I tylko wody i ile i ile dodać łopat gotowego betonu żeby wyszedł gotowy krążek 20 kg .
    Zważ sobie składniki. Masa betonu będzie dość dokładnie odpowiadać masie składników, które wsypiesz.

    Z pierwszego linku w googlu:z 1 worka (25 kg) ok. 13 I świeżej zaprawy betonowej, przy ok.3 l wody. Czyli na 20 kg potrzebujesz 10.4 litra. Trochę dużo, w sensie całe wiaderko.
    A computer, like an air-conditioner, works correctly, until you open windows.

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ogrodnik28

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Rawicz
    Kod pocztowy
    42-142
    Posty
    15

    Domyślnie

    I do tej zaprawy już nie trzeba piachu ale ile łopat tej zaprawy żeby wyszedł jeden krążek 20 kg ?Ale bym spróbował z się pobawić cementem portlandzkim tylko słyszałem że musi być to zaprawa w proporcji 1:3 to 3łopaty cementu i 15 łopat piachu a wody to chyba pół wiaderka tylko tego betonu wyjdzie cała taczka .A jak zrobić żeby był jeden krążek o masie 20 kg.Proszę o pomoc z góry wielkie dzięki za szybką odpowiedz.

  13. #13

    Domyślnie

    Weź sobie wiadro, wagę łazienkową, szklankę (mały metalowy kubek, chochlę lub coś podobnego)
    1. postaw wiadro na wadze, wytaruj wagę,
    2. wsyp trzy szklanki piachu, szklankę cementu, odczytaj stan wagi, powtarzaj aż będziesz miał 17 kg (jakieś 8-10 powtórzeń)
    3. wlej wodę ok. 2 litry, będziesz miał na wadze 19 kg,
    4 .wymieszaj,
    5. dosypuj 3 łyżki piachu i łyżkę cementu, aż waga wskaże jakieś 20,2 (te 0,2) to na straty, jak to przelejesz do formy. Jeśli formą będzie wiadro, to zakończ na 20.
    6. Wymieszaj ponownie.
    7. przelej do formy, zostaw do zastygnięcia.

    Spodziewaj się, że będziesz miał około 10 litrów mieszanki, wiadro nie może być za małe. Pamiętaj, że będziesz w nim mieszał, mniejszego niż 15 litrów bym nie brał.

    Jeśli zostawiasz w suchym i ciepłym pomieszczeniu, to przykryj folią, pamiętaj o pielęgnacji (zwilżaniu). Przy obecnej pogodzie lepiej zostawić na zewnątrz. Po dobie możesz ostrożnie wyjąć i zważyć, ale pewnie będzie jeszcze dość łatwe do ścierania wierzchnich warstw. Pełna wytrzymałość po 4 tygodniach.
    Pamiętaj, że tak wykonane będzie kruche, przemyśl kwestię zbrojenia (jakiś drut) lub zbrojenia rozproszonego (tylko nie wiem, czy to można kupić w takim detalu).
    A computer, like an air-conditioner, works correctly, until you open windows.

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ogrodnik28

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Rawicz
    Kod pocztowy
    42-142
    Posty
    15

    Domyślnie

    Zbrojenie dam a jakiś dodatek dać a będzie to puste wiadro 25 kg z farby.,Dzięki za szybką i konkretną odpowiedz

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ogrodnik28

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Rawicz
    Kod pocztowy
    42-142
    Posty
    15

    Domyślnie

    Witam.Tyle czasu minęło ale nic .Kupiłem sobie cement b-20 z firmy Kreisel w Obi i jak zrobić ten krążek 20 kg i ile łopat lub kubków cementu i czy muszę dodać piach i ile wody ma być.Proszę o pomoc

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Kupiłeś to ? http://www.kreisel.pl/katalog_produk...cny-beton-b-20

    Jeżeli tak, to dolewasz tylko wody i dokładnie mieszasz. Wody tyle ile w instrukcji ! Za dużo wody zmniejszy wytrzymałość mieszanki. Beton ma być plastyczny a nie płynny.

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ogrodnik28

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Rawicz
    Kod pocztowy
    42-142
    Posty
    15

    Domyślnie

    Witam.Szacun za szybką odpowiedź i kupiłem właśnie te sam cement b- 20 firmy kreisel .I jak to zrobić żeby wyszedł jeden krążek 20 kg z pustego wiaderka 20 lub 25 litrów teraz nie pamiętam i jak to zważyć nie wiem chyba na sucho i właśnie nie wiem ile łopat ma być lub kubków.Tak kolega wyżej pisał chyba będe muszał zważyć na sucho beton b-20 na wadze łazienkowej.Proszę o pomoc

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Cytat Napisał ogrodnik28 Zobacz post
    Witam.Szacun za szybką odpowiedź i kupiłem właśnie te sam cement b- 20 firmy kreisel .I jak to zrobić żeby wyszedł jeden krążek 20 kg z pustego wiaderka 20 lub 25 litrów teraz nie pamiętam i jak to zważyć nie wiem chyba na sucho i właśnie nie wiem ile łopat ma być lub kubków.Tak kolega wyżej pisał chyba będe muszał zważyć na sucho beton b-20 na wadze łazienkowej.Proszę o pomoc
    W worku masz 25 kg, przesyp prawie cały worek do wiadra w którym będziesz mieszał. Wiadro na wagę i odważysz dokładnie. Na worku napewno masz napisane ile wody dolać do mieszanki. Litr wody waży 1 kg. Na oko, myślę że do wiadra jakieś 18-19 kg suchej mieszanki a reszta wody.

    A najlepiej to zrób próbę, odsyp z kilogram suchej mieszanki do jakiegoś małego wiaderka, dodaj wody tyle co w instrukcji (oczywiście proporcjonalnie) i zważ całość. Potem poczekaj kilka dni niech beton zwiąże i odparuje i ponownie zważ całość. Będziesz wiedział ile wody jest wiązanej w mieszance a ile odparowywuje w trakcie wiązania.

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ogrodnik28

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Rawicz
    Kod pocztowy
    42-142
    Posty
    15

    Domyślnie

    Udało się zrobić obciążenia betonowe tylko nie 20 kg a 14 kg za mało jeden worek betonu b-20 było .Teraz tylko pomalować lub okleić gumą i silikonem.Zrobię fotki i wstawię je tutaj na forum i dosyć mocny ten beton.Tylko mnie to ciekawi jak te kupne obciążenia 10 kg robią że mają taką małą szerokość.

  20. #20

    Domyślnie

    Gratuluję sukcesu.
    Pamiętaj, że tak wykonane obciążenie jest kruche, jak pechowo Ci spadnie, to może popękać.
    A computer, like an air-conditioner, works correctly, until you open windows.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony