dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Tomibi007

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Posty
    3

    Domyślnie Jakiej firmy drabina 3x10

    Poszukuje dobrej drabiny aluminiowej na budowę, trzy częściowej, może ma ktoś z Was jakieś porównanie, proszę o odpowiedź.

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Tomibi007

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cena jaką chce wydać to, do 450 zł , co sądzicie o firmie Briks, pisze że polska i dobra , mam też inne firmy jak Alve, Aloss, bayersystem,krause czy ktoś może polecić , poradzić ?

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Alve, Aloss to wszystko jeden i ten sam chińczyk. Sam mam 3x9 Aloss (chyba, w każdym razie też na "A"), używam, nie narzekam, jest ok.
    Briks to też chińczyk ale "firmowany" przez polską firmę, o ile pamiętam, jeszcze chrzaniącą o "niemieckiej jakości". Sam wybierając drabinę z nich zrezygnowałem po znalezieniu w necie jobów jakie o nich pisali "wdzięczni klienci" zrobieni na szaro na warunkach gwarancji. Nawet nie chodzi o to, że drabina się zepsuła, chodziło bardziej o stosunek firmy do zgłoszenia gwarancyjnego, delikatnie mówiąc olewczy.

    Krause to klasa sama w sobie, niestety za klasą idzie i cena. Jeśli trafisz na dobrą promocję, bierz i nie zastanawiaj się.
    Bayer system- nie znam.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Dafi Pe
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Poznań/ Wlkp
    Posty
    155

    Domyślnie

    http://www.bricoman.pl/pl/product/5/...i-krause-corda - nie robię reklamy, ale myślę, że +/- zmieścisz się w założonym budżecie. Polecam tę drabinę, bo jest poręczna, nie jest ciężka, lekko się rozkłada itp.
    Pozdrawiam

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Sonicsquad
    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    272
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam. Bayer system to także chińczyk. Krause ma serię corda, wytrzymałe i półprofesjonalne. Zdaje się że 3x11 to koszt około 400 zł.

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Tomibi007

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dafi Pe Zobacz post
    http://www.bricoman.pl/pl/product/5/...i-krause-corda - nie robię reklamy, ale myślę, że +/- zmieścisz się w założonym budżecie. Polecam tę drabinę, bo jest poręczna, nie jest ciężka, lekko się rozkłada itp.
    Pozdrawiam
    Jeśli masz tą drabinę , napisz czy jest stabilna przy max rozłożeniu, mam zamiar jednak kupić 3x9 , do środka się zmieści.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Dafi Pe
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Poznań/ Wlkp
    Posty
    155

    Domyślnie

    Nie mam tej drabiny, ale sporo na nich się napracowałem Jeśli chodzi o stabilność, to trzeba zachować zdrowy rozsądek, ale jak się ją rozsunęło prawie na maksa, oparło o ścianę i weszło, to było OK. Może faktycznie delikatnie się "trzęsła", ale to wszystkie tak mają Przy rozłożeniu w pozycji "A" i wysunięciu trzeciego elementu też nie było źle.

  8. #8
    Banned
    Sunsin

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomibi007 Zobacz post
    Cena jaką chce wydać to, do 450 zł , co sądzicie o firmie Briks, pisze że polska i dobra , mam też inne firmy jak Alve, Aloss, bayersystem,krause czy ktoś może polecić , poradzić ?
    Ogólnie przy wyborze drabiny warto zastanowić się nad tym do czego będzie nam potrzebna. Co jak co, ale drabiny aluminiowe to coś co kupujemy na lata, więc pierwszym elementem, który powinniśmy brać pod uwagę to wybierać takie które są wysokiej jakości. Wiadomo, że sprzęt bywa złośliwy, ale z tych firm, które przedstawiłeś zdecydowanie wybrał bym ALVE. Sam mam jeszcze na działce drabinę tej firmy i narzekać nie mogę.

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar luke_p
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    250
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
    Alve, Aloss to wszystko jeden i ten sam chińczyk.
    Chyba jednak mylisz się kolego, akurat jestem ze śląska i znam firmę ALVE (mają siedzibę w Katowicach) i to jest POLSKI producent drabin aluminiowych a nie żaden chińczyk. Same już drabiny produkowane są w Europie, jakie kraje nie wiem ale do China im daleko.

    Sam posiadam suszarkę ogrodową, taką ogrodową (http://www.alve.pl/linia/drabiny-i-p...rodowa,246,378) oraz jedną drabinę głównie dla żony do firanek i poziom jakości jest naprawdę wysoki. Jak budowałem dom to kupiłem też taką dość wysoką drabinę Krause i jakość jest widoczna na korzyść ALVE.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Dobra, a z czego ów POLSKI producent owe drabiny produkuje? Gdzie kupuje profil używany do ich produkcji i jaki jest kraj pochodzenia owego profila?
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar luke_p
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    250
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Produkuje je z aluminium to chyba oczywiste, profile pochodzą także z EUROPY. Aloss sprawdziłem i to jest marka, które produkuje w tych samych fabrykach co ALVE tylko na inny rynek. Zaś Briks to faktycznie tania chińszczyzna.

    Wystarczy zaangażować Google i wszystko jest na tacy. Myślę że na dziś dla przeciętnego Kowalskiego to ALVE i KRAUSE - dwie najlepsze marki w rozsądnych cenach.
    Ostatnio edytowane przez luke_p ; 21-03-2014 o 16:21

  12. #12
    Banned
    Sunsin

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
    Dobra, a z czego ów POLSKI producent owe drabiny produkuje? Gdzie kupuje profil używany do ich produkcji i jaki jest kraj pochodzenia owego profila?
    No dobrze tylko zadaj sobie teraz pytanie, czy wolisz kupić takie drabiny ALVE, które są produkowane przez Polskiego producenta, jak kolega wyżej zauważył, czy chcesz kupić inne X, które są do naszego kraju eksportowane? Co rozumiem zarzutu odnośnie skąd pochodzą komponenty, to uważasz czy to będzie firma ALVE czy jaka kolwiek inna, że większość komponentów będzie skąd pochodzić? Taki jest rynek w tej chwili Chiny to jedna/szósta całej populacji więc nie dziw się, że praktycznie co drugi produkt jest z Chin, dlaczego? Bo w wielu innych krajach się ludziom pewnych rzeczy nie chce produkować, a Chińczycy produkują wszystko ot cała prawda. Po za tym nie zapominajmy o tym, że dużo zależy od tego jak producent dane części złoży, przykład zapałek - masz jedną złamiesz masz 100 nie dasz rady. Więc tak jak wyżej napisałem sam mam drabinę tej firmy i nie narzekam ani na jej jakość ani na funkcjonalność.

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kondrad31

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6

    Domyślnie

    krause znam mam i polecam .

  14. #14

    Domyślnie

    Ja zakupiłem ostatnio do firmy drabinę 3x10 firmy ALTREX model NEVADA., to jest dopiero klasa sama w sobie, rozkładanie jej to czysta przyjemność, wszystko gładziutko chodzi, szczeble wyprofilowane tak, żeby się stopa nie ześlizgnęła, bardzo stabila. A co najbardziej cieszy, że w standardzie są rolki do przesuwania drabiny po ścianie. Koleś w sklepie mówił, że Państwowa Straż Pożarna używa drabin tej firmy.
    Wcześniej używałem Briksa nie jest zła ale ww. to zupełnie inna liga.

  15. #15

    Domyślnie

    Odgrzewacie kotleta , ostatni wpis 23-04-2014

  16. #16
    Banned
    jareckim

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    21

    Domyślnie

    Cytat Napisał mietek440 Zobacz post
    Odgrzewacie kotleta , ostatni wpis 23-04-2014
    Jeżeli drabiny aluminiowe to tylko krause lub eurostyl. Pracowało się trochę na wykończeniówce i generalnie w budowlance w Niemczech i tam jeżeli pracowało się na jakiś drabinach to były to krause lub eurostyle. Tylko tam, koszt takiej drabiny w stosunku do zarobków, to są śmiesznie niskie ceny.
    Sprawdź sobie tą tutaj: http://www.alve.pl/linia/drabiny-alu...rostyl,240,324 można ją dowolnie złożyć, jak scyzoryk. Jest też wytrzymała, więc nie powinna się gibać.

  17. #17

    Domyślnie

    Zawsze mnie to bawiło, każdy mówi, że wybór drabiny to banalna sprawa, a jak co do czego przyjdzie, to nikt nie wie co wybrać Zwracaj szczególną uwagę na wykonanie, szerokość szczebli, w jakich częściach wysyłają drabinę i czy spełnia wymogi BHP!! Moim zdaniem najlepszy stosunek jakości do ceny jest w [moderowano] najszerszy wybór, a w krause jakość. Innych firm nie próbowałem i nie mam zamiaru, zawsze przy budowie kominów czy silosów, używamy tylko tych firm drabin ewakuacyjnych / kotwionych.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 05-05-2016 o 11:47 Powód: reklama

  18. #18
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Andrzejjos

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-002
    Posty
    1

    Domyślnie

    Jeżeli chcecie kupić naprawdę dobrą drabinę to polecam Wam drabiny firmy ALVE ich produkty od lat bardzo dobrze się sprawują na budowach jak i w domowych zastosowaniach. Ja osobiście mam dwie drabiny. Jedną do domu oraz 2-stronną do prac w ogrodzie przy drzewach i nie wyobrażam sobie pracy bez nich.

  19. #19

    Domyślnie

    Andrzejjos napisz od razu że je sprzedajesz , to na pewno tanie drabiny , do dobrych im trochę daleko .

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wojsław

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Budzów
    Kod pocztowy
    57-214
    Posty
    11

    Domyślnie

    czyżby się BRIX poprawił przez te kilka lat ??
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ina+aluminiowa
    ja nie zaryzykuję aby sprawdzić.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony