dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 55 z 55
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    "Takie podejście inwestorów pozwoliłoby wyeliminować z rynku wszystkich pseudofachowców. Kiedy już by zostali wyłacznie ci najlepsi klient by miał większe zaufanie, efekt końcowy byłby zadowalający, pieniądze nie zostałyby wyrzucone w błoto i napewno inwestorzy by nie tracili tyle zdrowia przy inwestycjach."
    Zgadzam się.
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  2. #42
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    ewbuxxxo: obudź się, realny świat puka do Ciebie, a w nim Polak - typowy inwestor - który będzie oszczędzał na wszystkim co się da ale kupi super wypasioną wannę do łazienki, gdzie będą normalne rigipsy... Gdzieś jest stwierdzenie - znalazłem dobry i tani cement - nie ma producenta. Albo - albo... Ażur tzw. "ósemka" za 6,50... kto da mniej?
    Poza wyjątkami - nie ma wyboru - albo kupuję dobrą zaprawę gotową i za to płacę, albo kupuję porządne materiały by ją zrobić i też za to płacę, albo jest syf malaria i cholera...

  3. #43
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ZygmuntRolicz
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Poznan, Poland, Poland
    Kod pocztowy
    60-124
    Dzielnica
    Grunwald
    Posty
    640

    Domyślnie

    eMajster. Mam agregat graco tmax 506 do natrysku. Masz jakies doświadczenie z tym sprzętem?

  4. #44
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar eMajster
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Krzyszkowice
    Kod pocztowy
    32-445
    Posty
    57

    Domyślnie

    witam wszystkich sympatyków forum po dosyć długiej nieobecności powracam. Sezon nie dał szans na zbytnie pisanie postów. Jedynie prywatne wiadomości otrzymały odpowiedź. Myślę że teraz już będę mógł udzielać odpowiedzi zainteresowanym forumowiczom.
    Pozdrawiam wszystkich sympatyków oraz sceptyków

  5. #45

    Domyślnie

    eMajster pytanko jeżeli chodzi o tynki baumit

    Baumit ma extra tynki natryskowe czy stosujesz po prostu np silikontop jeżeli chodzi o tynk silikonowy.
    Który tynk jest łatwiejszy w aplikacji silikonowy czy silikatowo-silokonowy.
    Pozdrawiam Bogdan

    Tu była reklama......

    Rozczarowanie spowodowane niską jakością pamięta się długo
    po tym jak minie radość spowodowana niską ceną

  6. #46
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    sikarb: skład tynku si-si czy sr-si czy innego wynalazka w tym guście jest taki sam w zasadzie a różni się tylko marką i "jakością" użytych składników. Czyli cena jest tu zwykle wyznacznikiem tego co leci na ścianę. Gdzieś kiedyś ktoś pisał o tym co i za ile musi być włożone do wiadra by miało "ręce i nogi". Tynki Baumit i natryski - cementowe te typowe i tanie nie różnią się jakością od innych podobnych im w cenie.

  7. #47

    Domyślnie

    Balto pytam konkretnie o baumita i różnice w aplikacji natryskiem silikonowego czy silikatowego.
    Obecnie na rynku jeżeli patrzeć na ceny to wiadro średnio to 170zł wiec można rynek podzielić w ten sposób tanie tynki i dryvit.
    Pozdrawiam Bogdan

    Tu była reklama......

    Rozczarowanie spowodowane niską jakością pamięta się długo
    po tym jak minie radość spowodowana niską ceną

  8. #48
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    sikorb: akrylowy to bodajże Dryvita kosztuje chore pieniądze ale..., z Caparola - to najmocniejszy to NQG i Carbon. A ja uznaje mineralne - różniąc z kilkoma osobami w kwestii malowane czy barwione w masie. Te wcześniejsze wynalazki mają jedną bazę akrylową uzupełnioną o inny wynalazek. W ramach informacji: dyspersje akrylowe czy inne służą także zwykle do wzmocnienia czy uszczelnienia betonu, więc to co jest dawane do tynków poza wyjątkami jest o kant tyłka potłuc. A różnice się robi po to by klientowi wydawało się że kupuje funkiel nowy produkt.
    W kwestii natrysku to musisz się zgłosić do producenta powie ci że się da albo nie. Dla mnie to jest pytanie w guście: czy auto w zielonym czy fiołkowym ładniejsze. Ja patrzę na coś innego. A pod kolorem jedna cholera...

  9. #49
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar eMajster
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Krzyszkowice
    Kod pocztowy
    32-445
    Posty
    57

    Domyślnie

    Cytat Napisał sikorb Zobacz post
    Balto pytam konkretnie o baumita i różnice w aplikacji natryskiem silikonowego czy silikatowego.
    Obecnie na rynku jeżeli patrzeć na ceny to wiadro średnio to 170zł wiec można rynek podzielić w ten sposób tanie tynki i dryvit.
    Sikorb dla mnie w natrysku nie ma różnicy jeśli chodzi o tynk sylikonowy czy silikatowy. Jeśli pytasz o ustawienie sprzętu o ewentualne techniczne aspekty nakładania to nie ma. Jedynie silikat to tak jak i przy ręcznym nakładaniu trzeba się sprężać aby nie wyszły przebarwienia. Niestety silikat jest niewdzięczny do nakładania aby nic nie wyszło i przy natrysku trzeba mieć do niego sporo doświadczenia żeby wiedzieć gdzie może już zaczynać schnąć i aby ciągle utrzymywać łączenie mokre do mokrego.

  10. #50
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    Da się... tylko ta umiejętność - najlepiej mieć doświadczenie lakiernika samochodowego jak ktoś chce samodzielnie.
    W kwestii tempa schnięcia : m.in. dlatego są zalecenia od jakiej ściany zaczynać i jak iść. Jest to niemal podręcznik czyli idzie się "za słońcem" część z nich wymaga jeszcze np osłony przed bezpośrednim operowaniem promieni słonecznych. W porówaniu do innych na mineralnych natryskach stosunkowo najłatwiej spartolić strukturę...

  11. #51
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jimminen
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-619
    Posty
    130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    @eMajster

    O widzę, że małopolska i pytanie o natrysk mineralnego, robicie sam natrysk czy wtapianie siatki też?
    szukam kogoś do elewacji w Krakowie…
    Malować będę potem już we własnym zakresie…

  12. #52
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    j: nie wiem tylko czy z ochotą ci zrobią natrysk mineralnego, czy gros ekip będzie miało do tego sprzęt. Większość tynków mineralnych jest nakładana "z pacy", natrysk trzeba umieć zrobić. Malowanie zresztą też. Aha - i do malowania nie bierz najdrobniejszej struktury.

  13. #53

    Domyślnie

    Witam
    Czy jest to prawidłowy natrysk elewacji ? czy zbyt dużo ruchów jak przy malowaniu lakierniczym ? Proszę o opinie po obejrzeniu filmiku

    https://www.youtube.com/watch?v=-uygCVAF5rs

    dziękujej za odpowiedz

  14. #54

    Domyślnie

    Witam,
    odkopię temat. Kładłem tynk natryskowo u siebie na elewacji. Tynk nakładany przez zbiornik ciśnieniowy. Grunt pod kolor Knauf cały system ogólnie Knauf.
    Zrobiłem dwie ściany jedna wyszła super bez przebarwień, ale na ścianie szczytowej widać dużo plamek. Tynk Knauf Conni S. Mieszałem tynki z różnych dostaw czy to mogło jakoś wpłynąć na te przebarwienia ?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	258993623_591744695234061_1749330297863119639_n.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	68,3 KB
ID:	458225  

  15. #55
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.293

    Domyślnie

    Piszesz o tych jaśniejszych miejscach na zdjęciu?

    O ile obiektyw był czysty to są raczej plamy a nie plamki. Tynki by musiały odbiegać kolorystycznie oraz być nie dokładnie wymieszane, ale tego raczej nie podejrzewam.
    Różnice w dostawach nie wpłynęły by w takim stopniu na skład mieszanki, no chyba że była to jakaś starsza seria którą udoskonalono.
    To tylko gdybanie ponieważ plamy wyszły by na wszystkich ścianach, dlatego winowajcą musiała by być różnica w przygotowaniu podłoża ( gruntowanie itp ).
    Producent sam zaleca mieszanie tynków nawet z różnych wiader więc poprosił bym o opinię przedstawiciela producenta.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony