dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 55
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar eMajster
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Krzyszkowice
    Kod pocztowy
    32-445
    Posty
    57

    Domyślnie Pytania i odpowiedzi natrysk tynków elewacyjnych

    Witam Otrzymujemy dużą ilość zapytań odnośnie tynków natryskowych elewacyjnych. Jako wykonawca zajmujący się tym od 5 lat chętnie udzielę na forum odpowiedzi na wszelkie pytania. Te kilka lat oraz dziesiątki tysięcy metrów wykonanych natrysków pozwoliły nam na zdobycie niesamowicie bogatego doświadczenia. Producenci zachwalają swoje produkty, jedni wykonawcy chwalą metodę tradycyjną jedni natryskową. A budujący już mają mętlik w głowie i sami nie wiedzą na co zwrócić i komu wierzyć. Zapraszam do zadawania pytań zarówno w temacie jak również na priv. PozdrawiamKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_8135.jpg
Wyświetleń:	850
Rozmiar:	94,9 KB
ID:	247108[ATTACH=CONFIG]247109
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_5005.jpg
Wyświetleń:	692
Rozmiar:	99,3 KB
ID:	247109  

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Czym natyskujecie ten tynk? w sensie maszyna jaka ?
    Które produkty tryskacie?
    Czy po aplikacji zostawiacie juz tak jak się trysneło czy jest jeszcze przecierany?
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar eMajster
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Krzyszkowice
    Kod pocztowy
    32-445
    Posty
    57

    Domyślnie

    Natryskujemy agregatem PG20 wcześniej był to agregat PG11. Głownie pracujemy na tynkach silikatowych i silikonowych BAUMIT. Przy dobrym doborze parametrów maszyny i odpowiednim ciśnieniu powietrza uzyskujemy w 100% oblane ziarno farbą. Po natrysku już niczego nie zacieramy pozostaje już gotowe. Oczywiste jest, iż lekko inaczej wygląda niż zacierany. Co w praktyce nie odstrasza klientów a nawet przyciąga uwagę.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    jakie widzisz zalety w porownaniu do tradycyjnej metody?
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar eMajster
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Krzyszkowice
    Kod pocztowy
    32-445
    Posty
    57

    Domyślnie

    Technicznie porównywalna metoda. Niektórzy twierdzą że zbyt cienka warstwa którzy nie znają tematu. Tak naprawdę jedynie od natryskującego zależy jaką warstwę położy. Jeśli stosuje się do minimalnego zużycia musi być cienko jeśli jednak chce się uzyskać grubszą warstwę nie ma żadnych przeszkód. Zaletą jest napewno szybkość nakładania. 200m2 spokojnie w 5-6 godz. bardzo łatwe nakładanie przy oknach i pod balkonami, jak również w bardzo trudnodostępnych miejscach. I najważniejsza według mnie po przybrudzeniu się po pewnym czasie elewacji nie są widoczne ślimaki po zacieraniu packą. Na natryskiwanym tynku kurz rozkłada się równomiernie. Nie faworyzuję pod tym względem natrysku ale tak jest. Jedno jest też pewne że nikt na siłę nie powinien poszukiwać firmy która wykona to natryskiem czy ręcznie. każda metoda ma swoich zwolenników. Napewno metoda natryskowa dla samego wykonawcy jest o wiele droższa niż tradycyjna gdyż dobrą packę do zacierania kupi za powiedzmy 20-30 zł a agregat niestety kosztuje niemal 20 tys. zł

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    No, ale agregat szybko się zwróci.
    Jak we 2 - 3 osoby dziennie zrobisz 200 m2
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    A jak z wadami? I są jakieś różnice w cenie?
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar eMajster
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Krzyszkowice
    Kod pocztowy
    32-445
    Posty
    57

    Domyślnie

    Agregat dość szybko się zwraca jak już wyżej napisałem już jesteśmy po zakupie kolejnego mocniejszego sprzętu. poprzedni powędrował do natrysków gładzi. Była jedynie kwestia przezbrojenia pistoletu w dyszę szczelinową. Wady hmm są takie iż pomimo że producenci maszyn i tynków twierdzą iż to bardzo proste zadanie. To jednak trzeba mieć do tego rękę i sporo doświadczenia żeby natryskiwać równomiernie. Kolejna wada zabezpieczanie okien i podbitki folią. Na szczęście pracownicy mi nie uciekają zbytnio więc każdy wie co do niego należy i to idzie bardzo sprawnie. Jeśli ktoś nowy się pojawia w firmie podczas pierwszego natrysku jest bardzo zagubiony. Dopiero po pierwszej elewacji wie czego ma się spodziewać na następnej organizacja pracy zupełnie inna niż przy ręcznym. 2 ludzi na rusztowaniu 1 przy maszynie

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar eMajster
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Krzyszkowice
    Kod pocztowy
    32-445
    Posty
    57

    Domyślnie

    Co do różnic w cenie to zależy jaką cenę przyjmujemy. W każdym regionie jest inna zazwyczaj cena samego natrysku jest niższa o ok 2 zł niż ręcznego nakładania. Natomiast jest różnica w cenie materiału średnie zużycie na metr 1,5 mm tynku ok. 2-2.2 kg i praktycznie bez odpadu. Jedna bardzo poważna zaleta to temperatury nakładania do 30st C spokojnie nakładamy nie ma żadnych łączeń itd

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    eMajster: z ciekawostek: jaka granulacja tego natrysku z fotki (do 1,5 mm?) i czy natryskujecie także mineralkę (np 2 mm) i jaka jest wydajność? Bo struktura śliczna... A i ile razy powtarzacie natrysk?

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    eMajster czyli zaleta jest to ze szybciej, i ze nie widac polaczen/i tzw "chmurek" czyli stricte zaleta dla wykonawcy, bo sie inwestor do tego nie przyczepi.
    Czyli poki co mamy wszytskie zalety dla wykonawcy.
    A ile wody do materialu dodaje wykonawca aby natrysnac materiał?
    A co z miejscami gdzie przebiegaja podesty i ramki rusztowania, te pionowe, gdzie nie da sie tak idealnie natrysnac i utrzymac ten sam kat natrysku?
    Jakos wcale nie widzisz wad natrysku... same zalety.....
    Mam porownanie do obu tych metod...i w skrocie - poza wygoda wykonawcy nie ma zadnych zalet, sa same wady. Dobra ekipa ktora naklada tynk recznie i go zaciera bedzie o wiele lepsza od ekipy ktora natryskuje tynk najlepszymi urzadzeniami i ma duza wprawe. Efekt w obu przypadkach jest zupelnie inny, na korzysc metody tradycyjnej.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar eMajster
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Krzyszkowice
    Kod pocztowy
    32-445
    Posty
    57

    Domyślnie

    Tynk na fotce to 1.5mm mało kiedy zdarza się że klient sobie życzy 2mm Mineralnych niestety nie natryskiem to może być jedną z wad tej metody. Natrysk jest wykonywany jednorazowo.

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar eMajster
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Krzyszkowice
    Kod pocztowy
    32-445
    Posty
    57

    Domyślnie

    Fighter 1983. Odpowiem na twoje pytanie. Otóż potwierdziło się ze nie wiesz nic oprócz co ktoś ci naopowiadal. O tej metodzie. Lub miałeś styczność z natryskiem być może kilka razy. Te sztukę żeby opanować trzeba wykonania tysięcy metrów. Jak już zresztą pisałem wcześniej
    Po pierwsze rusztowanie do elewacji gdzie z góry wiesz ze będziesz natryskiwal ustawiasz trochę dalej od ściany. Po drugie kupujesz pistolet z zakrzywionym wyjściem przy dyszy. Co niestety w porównaniu do zwykłego prostego pistoletu robi różnicę cenowa ok 1000 zł. Jeśli Natryskiwales pistoletem prostym masz rację ciężko zgubić miejsca gdzie są blaty i ramy. Jeśli masz pistolet zakrzywiony. Który my używamy mogę podać namiary na osoby u których wykonaliśmy coś jeśli jesteś z małopolski i obejrzysz. Byli klienci którzy domki odbierali z kierownikami budów żeby tylko coś znaleźć i z każdym się rozliczylem czyli było ok. A jedna zaletę obejrzysz kiedy dodam fotkę z elewacji gdzie klient zazyczyl sobie na elewacji ryflowanie. 3 lata poszukiwał firmy która to wykona i nikt z tradycyjnych się nie zgłosił. My wykonaliśmy to i tynk 1 mm w refle. Gdzie tradycyjnie można by było sobie to zaciągać pędzelkiem. Tak że zdobądź. Duże doświadczenie w natryskowa i dopiero krytykuj. Gdybyś nie zauważył nie krytykuje metody tradycyjnej. Przedstawiłem różnice w czasie wykonania różnicy wyglądu
    . Ten wątek powstał po to aby zainteresowane osoby dowiedziały się o tej metodzie od rzetelnych wykonawców
    A nie po to żeby jeden drugi czy następny powiedział ze jestem zła a jeśli zapytasz dlaczego jest zła to odpowie bo jest zła. I na więcej brak argumentów

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    emajster: ale mineralkę da się natryskiwać, robi się to na 2 lud 3 razy. A czemu nie da się mineralnych tą metodą? Tak z ciekawości się pytam. Bo "półtorówka" to ziarenko jest drobniutkie, a fakturka - mnie się podoba taki delikatny baranek

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar eMajster
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Krzyszkowice
    Kod pocztowy
    32-445
    Posty
    57

    Domyślnie

    Balto. No cóż przyznam że da się natryskiwać lecz unikam trochę mineralki. Tam jest jedynie kwestia tego że dyszę od czasu do czasu zapycha tynk muszę poszperać w zdjęciach to wstawiłbym fotkę jak wygląda tynk mineralny 2.5 mm natryskiwany. Wykonywaliśmy taki natrysk jakieś 2 lata temu jeśli nie znajdę w albumach to Jeśli będziesz bardzo chcieć obejrzeć jak to wyszło mogę podjechać przy okazji na budowę i strzelić kilka fotek.

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    eMajster: a na jakiej dyszy ty "ćwiczysz" takie tynki? 3mm czy większa?

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    a moje pytanie- czy da się tą metodą tynk gładki? I czy nadal jest taki drogi, bo póki co czekam od 5 lat, aż stanieje
    chyba już się dowiedziałam z postu o tynkach <0,5 mm. ten, co ja chcę nie ma nawet 0,5. Rozumiem, że temat nadal niepopularny. Cóż, poczekam. Mam farbę na kleju (gładkim) i nic się z nią nie dzieje...
    Ostatnio edytowane przez EZS ; 11-03-2014 o 23:55

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    EZS: wątpię, nawet jeśli nakładasz ręcznie taki tynk to gąbka idzie w ruch. Poza tym natrysk sam w sobie robi coś w rodzaju faktury, osobną kwestią jest to jaki jest skład tynku. Im mocniejszy tynk (-> więcej cementu mniej wapna etc) tym musisz dać cieńszą jego warstwę.... Bo najzwyczajniej w świecie popęka.

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar eMajster
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Krzyszkowice
    Kod pocztowy
    32-445
    Posty
    57

    Domyślnie

    EZS tynk o którym wspominasz Baumit wypuszcza pod nazwą FILL TOP. LEcz jak wspominasz jest to ziarno 0,5 mm i jest to najmniejsze ziarno jakie produkuje BAUMIT z tynków typowo elewacyjnych. Co nie zmienia faktu, iż ten tynk jest sprzedawany na specjalne zamówienie. Cena być może odstrasza ok 500zł za 30kg. Lecz to się inaczej trochę przelicza porównując ceny wiader faktycznie cena zaporowa gdzie 1,5 mm 30kg kosztuje w silikonie 220zł lecz najlepiej rozpatrywać to pod względem wydajności. Przeliczając ilość wykonanych metrów z jednego wiadra tynku wypełniającego względem np tynku 1,5 mm to cena już wychodzi zupełnie przyzwoita. Jeśli chcesz posiadać tynk jeszcze drobniejszy niż 0,5 mm to już o nim napisał Balto i jeśli chodzi o tego typu tynk to już nie moja działka może kolega w tym pracował coś więcej to podpowie więcej. Ja jedynie wiem że można zastosować tynk renowacyjny bardzo wytrzymały jeśli chodzi o elewacje, lecz z tego co wiem cena dla inwestora również mało przyjazna.

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar eMajster
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Krzyszkowice
    Kod pocztowy
    32-445
    Posty
    57

    Domyślnie

    Balto: dysza do pistoletu tynk mineralny 2.5 mm wykonywany był dyszą 8 mm. Standardowo tynk 1,5 mm natryskiwany jest dyszą 6 mm. Parametry podawania materiału i ciśnienia powietrza myślę, że już niezbyt cię interesują gdyż są w miarę porównywalne na różnego typu agregatach choć na moim sprzęcie lekko odbiegają od tabel ogólnych. Sprzęt jest ustawiany na trochę mniejszą ilość podawanego materiału i lekko większe ciśnienie co pozwala uzyskać mniej ostry tynk.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony