dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Usuwanie farby lateksowej

    Witam serdecznie!

    Mam w pokoju bardzo ciemne ściany dodatkowo z grzybem na jednej, chciałabym się pozbyć tego intruza i przy okazji odświeżyć pokój- pomalować go na biało. Wiem z doświadczenia, że biała farba na tak ciemnym podłożu może przebijać, więc nie pozostało nic innego jak zedrzeć starą warstwę. Na ścianie są obecnie 3 warstwy farby: dwie ostatnie to Dulux Kolory Świata- czyli emulsja lateksowa, co do pierwszej warstwy od ściany to nie wiem, gdyż przeprowadziłam się tuż po drugim malowaniu, więc nie posiadłam tej informacji
    Na mokro jeszcze gorzej schodzi niż samą szpachelką, czyli bardzo baaaardzo mozolnie. Z jednej ściany już prawie całkiem zdarłam farbę- na gorąco pod suszarką, ale mimo iż wygodniej to jednak schodzi to dłużej, a dodatkowo prądu mi zeżre niesamowite ilości stąd też moje pytanie: czy próbował ktoś opalać farbę lateksową? Zrobiłam próbę zapalniczką i rzeczywiście- tak jakby łatwiej schodziła, ale nie będę z zapalniczką po całej ścianie jeździć, bo skończyłabym może przed Bożym Narodzeniem chociaż z drugiej strony trochę się obawiam, bo nigdzie nie znalazłam informacji o tym sposobie przy f. lateksowej. Bardzo proszę o pomoc

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MadziulaPM
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Kod pocztowy
    21-500
    Posty
    213

    Domyślnie

    Odświeżę lekko temat

    CZy ktoś moze wymyślił sprawny szybki sposób usunięcia farby lateksowej ze ściany???

    Mam płyty Gips-karton w pokoju, kiepsko zagruntowaliśmy je zapewne, ponieważ po 5 latach w miejscach gdzie o ścianę ociera się brzeg rozkładanego łóżka farba zaczyna się łuszczyć i odchodzić od ściany:/

    Chciałabym pomalować na nowo pokoik, najlepiej tak by było to jak najszybsze.
    Przeraża mnie zdzieranie tej farby:/

    Za około 3 lata planujemy generalny remont wraz z uzupełnianiem tynków, poprawą obitych narożników etc., wiec teraz tak doraźnie, by podczas budowy domku mieć w miarę schludny pokoik

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony