dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 30
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wojcieszek

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    181
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie Zdalne sterowanie grzejnikami elektrycznymi przez INTEGRA 64

    Panie i Panowie
    Zwracam się z prośbą o pomoc w rozwiązaniu nurtującego mnie problemu z zakresu ogrzewania domu energia elektryczną i zastosowania automatyki.
    Dlatego też post ten dubluję, i umieszczam w dwóch działach:
    -„ Inteligentne instalacje i bezpieczeństwo” i „Ogrzewanie”
    Dom: budynek z bala drewnianego (ocieplany 10cm wełna mineralna) o powierzchni 146m2, posadowiony na podpiwniczeniu (bloczek betonowy, ocieplany styrodurem) „mieszkalnym”.
    Lokalizacja: Mazury – a więc nie najcieplej w zimie
    System ogrzewania: dwa kominki z dwoma osobnymi systemami DGP:
    Mniejszy kominek w podpiwniczeniu ogrzewający tamtejszą sypialnię/gabinet, dużą bawialnię, i pralnię
    Większy, kominek kaflowy ogrzewający parter i pomieszczenia poddasza.
    Jako dodatkowe ogrzewanie, planuję zastosować grzejniki elektryczne:
    - łazienka parter i poddasze: podłogówka elektryczna
    - pozostałe pomieszczenia domu: grzejniki elektryczne
    ZAŁOŻENIA:
    - kominki mają grzać dom w ciągu dnia i wieczorami, kiedy domownicy będą w części dziennej.
    -, kiedy ogień w kominkach wygaśnie, termostaty powinny włączyć ogrzewanie elektryczne w pomieszczeniach dziennych i sypialnych. Zakładam, że ogrzewanie elektryczne będzie włączało się w czasie trwania IIgiej Taryfy.
    - dom jest domem rekreacyjnym. Kiedy nie będzie zamieszkany, ogrzewanie elektrycznie powinno utrzymywać we wszystkich pomieszczeniach temperaturę 7 stopni.
    - dodatkowa funkcjonalność: możliwość przestawienia grzejników z 7 stopni na 20stopni ZDALNIE.
    Chodzi o to, że jeżeli ktoś z rodziny będzie wybierał się do tego domu, to chciałbym mieć możliwość ZDALNEGO włączenia „pełnej” temperatury z 2-3h wyprzedzeniem.
    - każde z pomieszczeń ma mieć możliwość innego ustawienia temperatury (nie chcę sterowania wszystkimi grzejnikami z jednego termostatu)
    DODATKOWE INFORMACJE:
    - właśnie zakończono budowę instalacji elektrycznej. Do każdego punkty, gdzie będzie montowany grzejnik poprowadzono jeden przewód o większym przekroju.
    - dodatkowo cały dom przygotowano pod instalację alarmową (SATEL Integra 64)
    Zaplanowano ustawienie takiej funkcjonalności, aby można było zdalnie sterować alarmem, ale też innymi urządzeniami podłączonymi do centralki (oświetlenie ogrodowe, ale też grzejniki)
    PROBLEM/PYTANIE:
    1. Nie ma problemu ze sterowaniem, przez INTEGRE urządzeniami, które maja dwa stany WŁ lub WYŁ
    Ale jak mógłbym ustawiać dwa stany/dwie temperatury?
    Mogę zakupić proste grzejniki, z ręcznym nastawem temperatury. Wtedy taki grzejnik, nie będzie się resetował, kiedy odłączony zostanie zasilanie. W chwili, kiedy prąd popłynie do grzejnika, ten osiągnie będzie starał się ogrzać pomieszczenie do odpowiedniej temperatury.
    Ale jak zdalnie „przestawić” system z 7C na 20C?
    Myślałem już o zastosowaniu dwóch grzejników w pomieszczeniu. Jeden na 7C (działający cały czas podczas nieobecności domowników), drugi włączany zdalnie przez centralkę alarmową.
    Ale czy to nie jest przesada? (o koszcie nie wspomnę)
    2. Druga sprawa, to, jakie grzejniki zastosować. Doczytałem już, że jakieś konwektory (mają grzać tu i teraz, ale w późnych godzinach (IIga taryfa). Piece kumulacyjne nie są mi potrzebne.
    3. Jakie grzejniki polecacie?
    4. A może istnieją zintegrowane systemy ogrzewania elektrycznego, które mają „zdalną” funkcjonalność, o jakiej pisałem. A ja próbuję wywarzyć otwarte już drzwi?
    5. Będę wdzięczny za pomoc.
    Oczywiście nic na sile. Jak całość pomysłu ma kosztować majątek, wtedy ograniczę się tylko do:
    - podczas nieobecności – nastaw na 7C stopni –
    - zdalne uruchomienie podłogówki w łazienkach, na kilka godzin przed przyjazdem domowników
    - po przyjeździe, trzeba będzie szybko przestawiać grzejniki na 20C, i palić w kominku.
    W prawdzie kable już są położone, ale mam jeszcze 1.5 miesiąca na poprawki (tak długo jak hydraulika nie zostanie zakończona), więc za Waszymi radami mogę coś zmienić.
    Z góry dziękuję za pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    Integra jest dobra jak chcesz zapalać trzy światełka. Ogrzewanie to grubszy temat, a już podłogowe i do tego elektryczne... Samą integrą co najwyżej puścisz zdalnie jakiś impuls na zewnętrzny, dedykowany sterownik. Najlepszym wyjściem byłby pełen dostęp zdalny do sterownika ogrzewania.

    Zdefiniuj majątek. Żeby zrobić to w miarę dobrze to od dwóch tysi w górę za osprzęt jak nic. Możesz próbować chałupnictwa na jakiś stycznikach, ale nie polecam - trudno potem gasić pożar zdalnie.

    BTW - masz tam jakiś net, czy sam goły GSM na jednej kresce?

  3. #3

    Domyślnie

    Nie da się przy pomocy integry sterować podłogówką dowolnego rodzaju
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Maanniutek
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Otwock
    Kod pocztowy
    05-400
    Posty
    251

    Domyślnie

    Da się sterować ogrzewaniem, wystarczy zastosować czujniki TD-1 satela. Są to czujniki temperatury na których można ustawić zakres temperaturę jaka ma być w pomieszczeniu w dwóch trybach czyli to o czym kolega mówi tryb 7 stopni i 23 stopnie. Dodatkowo czujnik ten poinformuje o zbyt szybkiej zmianie temperatury co może np. spowodować wyłączenie ogrzewania. Taki czujnik montuje się w każdym pomieszczeniu i steruje swoim obwodem za pomocą integry proponuje żeby panowie trochę popraktykowali zanim udzielą porady w stylu "nie da się"

  5. #5

    Post

    Cytat Napisał Maanniutek Zobacz post
    Da się sterować ogrzewaniem, wystarczy zastosować czujniki TD-1 satela. Są to czujniki temperatury na których można ustawić zakres temperaturę jaka ma być w pomieszczeniu w dwóch trybach czyli to o czym kolega mówi tryb 7 stopni i 23 stopnie. Dodatkowo czujnik ten poinformuje o zbyt szybkiej zmianie temperatury co może np. spowodować wyłączenie ogrzewania. Taki czujnik montuje się w każdym pomieszczeniu i steruje swoim obwodem za pomocą integry proponuje żeby panowie trochę popraktykowali zanim udzielą porady w stylu "nie da się"


    proponuje żeby panowie trochę po praktykowali zanim udzielą porady w stylu "da się"
    POWTÓRZĘ JESZCZE RAZ DRUKOWANYMI I CZERWONYMI LITERAMI NIE DA SIĘ ZROBIĆ STEROWANIA PODŁOGÓWKI NA SATELU. I NIE MA ZNACZENIA CZY JEST TO PODŁOGÓWKA ELEKTRYCZNA CZY WODNA.

    Radzę ci Maanniutek nie bierz się za rzeczy, o których jak widać nie masz bladego pojęcia

    Cytat Napisał Maanniutek Zobacz post
    dobrze myślałeś to jest ten dział tylko jak za porady biorą się osoby nieodpowiednie to tak wychodzi.
    .......................
    Moja najlepsza rada nie kupuj sam bo zobaczysz że nie wyjdzie Ci to na dobre, zlać to firmie profesjonalnie zajmującej się tym ponieważ ona dopierze CI sprzęt zamontuje i da 2 lata gwarancji dojazdowej. Mieliśmy kilku klientów co brali sprzęt na swoje barki a na koniec okazywało się że i tak kupowali sprzęt dobrany przez nas więc ponosili podwójny zbędny wydatek.
    Jakby co służę pomocą
    Tylko nie służ pomocą przy robieniu sterowania ogrzewaniem przy pomocy satela.

    PS.
    Satel do sterowania podłogówką nadaje się tak samo jak fibaro.
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 21-03-2014 o 06:23
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Rodmano

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Trójmiasto
    Posty
    323

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post




    POWTÓRZĘ JESZCZE RAZ DRUKOWANYMI I CZERWONYMI LITERAMI NIE DA SIĘ ZROBIĆ STEROWANIA PODŁOGÓWKI NA SATELU. I NIE MA ZNACZENIA CZY JEST TO PODŁOGÓWKA ELEKTRYCZNA CZY WODNA.

    Radzę ci Maanniutek nie bierz się za rzeczy, o których jak widać nie masz bladego pojęcia



    Tylko nie służ pomocą przy robieniu sterowania ogrzewaniem przy pomocy satela.

    PS.
    Satel do sterowania podłogówką nadaje się tak samo jak fibaro.
    Możesz rozwinąc temat dlaczego Satel się nie nadaje w/g Ciebie do sterowania podłogówką ?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rodmano Zobacz post
    Możesz rozwinąc temat dlaczego Satel się nie nadaje w/g Ciebie do sterowania podłogówką ?
    1. Sterowanie układem o wysokiej bezwładności wymaga zastosowania odpowiednich algorytmów regulacji. Do podłogówek zaleca się dwie literki z trzech. W Satelu jeszcze do tego nie doszli.

    2. Ogrzewanie podłogowe elektryczne wymaga ochrony przed przegrzaniem podłogi (nie ma mieszaczy ani "czynnika").

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał homelogic Zobacz post
    W Satelu jeszcze do tego nie doszli.
    Doszli, dlatego zrobili interface do KNX-a. Dzieki niewmu mają sterowania klimatyzatorami, ściemniaczami, dowolnym typem ogrzewania,LEDami, itp.
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 22-03-2014 o 07:25
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Rodmano

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Trójmiasto
    Posty
    323

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    Doszli, dlatego zrobili interface do KNX-a. Dzieki niewmu mają sterowania klimatyzatorami, ściemniaczami, dowolnym typem ogrzewania,LEDami, itp.
    Czy wstawienie tego interface KNX jest wystarczające czy tzreba budować całą sieć jak pod KNXa?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    Doszli, dlatego zrobili interface do KNX-a. Dzieki niewmu mają sterowania klimatyzatorami, ściemniaczami, dowolnym typem ogrzewania,LEDami, itp.
    To kiedyś doszli jak jeszcze robili systemy alarmowe. Teraz im się trochę odwidziało i kreują integrę na prawdziwe ID, z panelami dotykowymi i wizualizacją. Pod tym względem są daleko w polu.

    Cytat Napisał Rodmano Zobacz post
    Czy wstawienie tego interface KNX jest wystarczające czy tzreba budować całą sieć jak pod KNXa?
    Interface KNX + zasilacz KNX + kawałek magistrali KNX + aktory grzewcze KNX + sensory KNX (lub inne zalecane do danego aktora grzewczego). Robienie do tego wizualizacji i dostępu zdalnego przez integrę to lekka profanacja

    Osobiście olałbym całkowicie integrę (niech robi to co umie najlepiej, czyli alarm). Najprościej i najtaniej wyjdzie zrobienie tego na bezprzewodówce.

    1. Na daną strefę potrzebujemy:
    - Podtynkowy aktor grzewczy do 2300 W + czujka temp. podłogi
    - Radiowa czujka temp. otoczenia

    2a. Dostęp zdalny do całości w przypadku posiadania internetu:
    - Interfejs domotyki (ios + android)

    2b. Dostęp zdalny poprzez GSM:
    - Interfejs domotyki GSM

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał homelogic Zobacz post
    1. Na daną strefę potrzebujemy:
    - Podtynkowy aktor grzewczy do 2300 W + czujka temp. podłogi
    350 z VAT
    30 z VAT - czujka temp podłogi
    270 z VAT
    2a. Dostęp zdalny do całości w przypadku posiadania internetu:
    - Interfejs domotyki (ios + android)
    1500 z VAT
    2b. Dostęp zdalny poprzez GSM:
    - Interfejs domotyki GSM
    2 200 z VAT
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 23-03-2014 o 09:35
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    350 z VAT
    30 z VAT - czujka temp podłogi

    270 z VAT

    1500 z VAT

    2 200 z VAT
    Czyli wychodzi 650 za strefę brutto plus 1500 za dostęp zdalny (GSM pomijam, potrzebny tylko w środku puszczy). Powiedz jak to zrobić taniej i równie dobrze.

    Podlicz też to:
    Interface KNX + zasilacz KNX + kawałek magistrali KNX + aktory grzewcze KNX + sensory KNX (lub inne zalecane do danego aktora grzewczego).
    Ostatnio edytowane przez homelogic ; 23-03-2014 o 14:44

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał homelogic Zobacz post
    Czyli wychodzi 650 za strefę brutto plus 1500 za dostęp zdalny (GSM pomijam, potrzebny tylko w środku puszczy). Powiedz jak to zrobić taniej i równie dobrze.
    A proszę bardzo
    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    gdzie tu problem ??
    wystarczy podłączyć 2 termostaty + stycznik (koszt w okolicach 150zł)

    na pierwszym podłączonym bezpośrednio do sieci elektrycznej (działa zawsze) ustawiasz +7
    na drugim podłączonym tylko do centralki alarmowej ustawiasz +20
    czyli stycznik uruchamiający ogrzewanie zaskoczy zawsze przy +7 oraz jeśli będzie włączona centralka przy +20 (włączenie czuwania alarmu spowoduje automatyczne wyłączenie ogrzewania +20 i przejście w tryb anty-zamrożeniowy +7)

    albo:
    ustawiasz termostaty wbudowane w grzejnikach na +20
    dodatkowo montujesz termostat anty-zamrożeniowy ustawiony na +7
    grzejniki podłączasz pod centralny stycznik, który jest zwierany albo przez alarm i daje temperaturę +20, albo przez termostat anty-zamrożeniowy który działa tylko do +7
    Post #4 z tego wątku http://forum.muratordom.pl/showthrea...resie-7st-20st

    Podlicz też to:
    Interface KNX + zasilacz KNX + kawałek magistrali KNX + aktory grzewcze KNX + sensory KNX (lub inne zalecane do danego aktora grzewczego).
    Po co? Gdzie ja napisałem, że KNX w tym przypadku ma sens?
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    A proszę bardzo

    Post #4 z tego wątku http://forum.muratordom.pl/showthrea...resie-7st-20st
    Ok, pasuję. O tym właśnie pisałem w pierwszym poście, czyli zdalnym pożarze. Zasadniczo termostaty za 150 też są drogie, można kupić dwa kawałki bimetalu na allegro po parę zyli sztuka i je sobie odpowiednio dogiąć.

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Maanniutek
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Otwock
    Kod pocztowy
    05-400
    Posty
    251

    Domyślnie

    No proszę tylko wyśmiewać się. TO może rozważymy taki przykład. Mamy ogrzewanie podłogowe z własnym sterownikiem. ustawiamy go na 25 stopni. Czy załączając i wyłączając na nim zasilanie nie będziemy wstanie sterować ogrzewaniem? Pomyślcie nad tym zamiast od razu krytykować

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maanniutek Zobacz post
    No proszę tylko wyśmiewać się. TO może rozważymy taki przykład. Mamy ogrzewanie podłogowe z własnym sterownikiem. ustawiamy go na 25 stopni. Czy załączając i wyłączając na nim zasilanie nie będziemy wstanie sterować ogrzewaniem? Pomyślcie nad tym zamiast od razu krytykować


    Jeśli już to odcinamy wyjście sterownika, a nie jego zasilanie. Przez co się nam sterownik np. nie rozprogramuje lub nie zawiesi.
    Poza tym proponowałeś zwykły sterownik od ogrzewania do sterowania podłogówką, a TO JEST NIEDOPUSZCZALNE. Przez takie właśnie pomysły powstają mity i kretyńskie teorie o szkodliwości i nie ekonomiczności ogrzewania podłogowego
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Maanniutek
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Otwock
    Kod pocztowy
    05-400
    Posty
    251

    Domyślnie

    Jeśli już to nie proponowałem żadnego sterownika a myślałem o wykorzystaniu tego który dostarcza producent matu grzewczej. A TO JEST DOPUSZCZALNE. Satel nie ma zastąpić tego sterownika a jedynie sterować zasilaniem jego. Kolega pyta o proste rozwiązanie a nie o niewiadomo jaki system stosowany w willi. Może to nie jest profesjonalne sterowanie ogrzewaniem ale najprostsze z możliwych. Po za tym kolega pytał jak przestawić temperaturę bo na to że poda lub zabierze napięcie to sam wpadł. A ja dałem na to rozwiązanie więc nie rozumiem skąd ta krytyka.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maanniutek Zobacz post
    Jeśli już to nie proponowałem żadnego sterownika a myślałem o wykorzystaniu tego który dostarcza producent matu grzewczej. A TO JEST DOPUSZCZALNE. Satel nie ma zastąpić tego sterownika a jedynie sterować zasilaniem jego. Kolega pyta o proste rozwiązanie a nie o niewiadomo jaki system stosowany w willi. Może to nie jest profesjonalne sterowanie ogrzewaniem ale najprostsze z możliwych. Po za tym kolega pytał jak przestawić temperaturę bo na to że poda lub zabierze napięcie to sam wpadł. A ja dałem na to rozwiązanie więc nie rozumiem skąd ta krytyka.
    Kolega pytał na podforum które nazywa się "Inteligentne instalacje i bezpieczeństwo". Dostał propozycję jednego z najprostszych systemów inteligentnych (inteligentne instalacje), dedykowanego do elektrycznych podłogówek, z odpowiednimi atestami i 5 letnią gwarancją producenta (i bezpieczeństwo).

    Załączanie zdalne stycznika podpiętego do chińskiego sterownika od chińskiej maty z castoramy, bez żadnych potwierdzeń stanu, zabezpieczenia podłogi, nic... Oczywiście że jest to dopuszczalne. Bardzo dobrze się komponuje z samowolką budowlaną na terenie ogródków działkowych, która też jest dopuszczalna.

  19. #19

    Domyślnie

    Panowie czy bylibyście tak mili i przeczytali jeszcze raz co napisał @Wojcieszek o podłogówce
    Przecież On nic nie napisał o sterowaniu podłogówką a tylko o włączaniu zdalnym podłogówki w łazienkach bo tylko tam ma podłogówkę.
    Na dodatek to jest dom rekreacyjny gdzie przebywa sezonowo a nie mieszkalny.
    Ja to zrozumiałem tak ,że jak dojedzie, to chce żeby podłogówka w łazienkach już grzała.
    To załatwia sterownik od podłogówki i "byle co" do zdalnego włączenia nastawionego przy instalacji sterownika.

    Może to nie jest profesjonalne sterowanie ogrzewaniem ale najprostsze z możliwych.
    @Maanniutek : to co piszesz nie ma nic wspólnego ze sterowaniem. To jest tylko włączenie/wyłączenie i dlatego się Ciebie czepiają. Inna sprawa że @Wojcieszek właśnie tego tylko potrzebuje bo resztę czyli sterowanie musi załatwić sterownik. Przynajmniej to da się wyczytać z Jego założeń
    Jakbym miał domek rekreacyjny to pewnie zrobiłbym to podobnie i wykorzystał Satel-a który tam już jest bo po co mi ID na działce

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Maanniutek
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Otwock
    Kod pocztowy
    05-400
    Posty
    251

    Domyślnie

    Dokładnie to jest cytat Wojtaszka
    "Mogę zakupić proste grzejniki, z ręcznym nastawem temperatury. Wtedy taki grzejnik, nie będzie się resetował, kiedy odłączony zostanie zasilanie. W chwili, kiedy prąd popłynie do grzejnika, ten osiągnie będzie starał się ogrzać pomieszczenie do odpowiedniej temperatury."

    a więc do czegoś takiego wystarczy włącz/wyłącz pytał on o ustawienie progów a to załatwi TD-1 a to już jest w jakimś malutkim sensie sterowanie, a nie inteligentne ogrzewanie.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony