dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 23
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 460

Temat: e4 - pasywnie

  1. #81
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    oczywiście nie zgodzę się Tobą rolety da się zamontować do muru, tj. prowadnicę przymocować poza obrysem pakietu. Z każdej sytuacji jest wyjście. Ile głów tyle rozwiązań...
    ECO House <--- link do dziennika budowy

    Dom: 207 m2 - 167 m2 + garaż: 40 m2 w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fund. Izodom 25cm PERIPOR, kubatura 601,1 m3, ściany pustak styro. Izodom 45cm U=0,10 W/m2K, stropy monolit. 14cm-16cm, Dach 30cm EPS, Okna alu. 3 szyby LowE, pakiet 6 szyb bez ramy U=0,28 W/m2K, kable grzejne ELEKTRA 6KW, rurowe GWC+WM, solary do WM, CO i CWU, demonstracyjny system nawadniania, POŚ, n50=0,48, OZC= tu zdania są podzielone

  2. #82
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    no dobrze ale jak w takim razie zrobić dobrze połączenie pakiet szyb z roleta?? na silikonie czy pianie? przy niedużych oknach czyli wymiar otworu 120x150 (takich okien o tym wymiarze będę miał 4) jak będzie wiało to może to jakoś wytrzyma ale już trochę większe 180x150 to nie jestem pewny ale skoro tak przekonujesz to pewnie nie bez powodu i na to też jest jakiś sposób. ale jak ma się drzwi balkonowe na południowej elewacji to musi być rama i skrzydło. ja na południowej elewacji będę miał dwa otwory o wymiarach 240x250 i z tego 90 to będą drzwi a 150 fix, dla tego okna wyszło w firmie VETREX Uw:0,69 przy pakiecie 3-szybowym U=0,5. więc w całym domu tylko 5 okien mógłbym spróbować bez ramy montować ale w łazience zastanawiam się czy nie warto mieć otwierane, w kuchni może też, na zachodniej stronie w salonie mogę spróbować bez ramy bo to na pewno fix i może w wiatrołapie tez fix będzie. no chyba że z swojego doświadczenia możesz z czystym sumieniem polecić fixy wszędzie tam gdzie nie ma drzwi balkonowych to wtedy jest już inna kwestia. próbowałeś sie pytać producentów okien czy Ci zrobia same pakiety szyb z np. pięciu szyb, czy sześciu? co mówili?

  3. #83
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    drzwi balkonowe oczywiście z ramą. co do montażu rolet to można przecież prowadnice rolet zamontować do muru lub wręcz na wkrętach ślimakowych do styropianu tak żeby prowadnica na pakiet zachodziła około 2 cm. To wystarczy. Sama przestrzeń między prowadnicą a pakietem może być uszczelniona klejem montażowym do szyb. Potem na całą prowadnicę naklejasz węgarek. tak bym to widział jakby pomyśleć to pewnie jeszcze kilka innych rozwiązań można zastosować nie mam takiej sytuacji bo okna bez ram nie mają u mnie rolet ze względu na ich rozmiar i nie oszukujmy się to był eksperyment. Było ryzyko(niewielkie ale jednak), że się nie uda. udało się i teraz wiem, że można tak montować większe okna. Uw wyszło 0,69 bo duża powierzchnia jest szklana pakiet nadrabia to, czego nie może dogonić profil
    ECO House <--- link do dziennika budowy

    Dom: 207 m2 - 167 m2 + garaż: 40 m2 w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fund. Izodom 25cm PERIPOR, kubatura 601,1 m3, ściany pustak styro. Izodom 45cm U=0,10 W/m2K, stropy monolit. 14cm-16cm, Dach 30cm EPS, Okna alu. 3 szyby LowE, pakiet 6 szyb bez ramy U=0,28 W/m2K, kable grzejne ELEKTRA 6KW, rurowe GWC+WM, solary do WM, CO i CWU, demonstracyjny system nawadniania, POŚ, n50=0,48, OZC= tu zdania są podzielone

  4. #84
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    zgadza się ale wszystkie okna mają poniżej 0,8 więc nie jest źle. pytałeś o możliwości sklejenia większej ilości szyb?

  5. #85
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    czy tak chciałbyś montować okno bez ramy
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	montaż okienka.JPG
Wyświetleń:	137
Rozmiar:	39,8 KB
ID:	251488
    z kotwami czy bez? na czymś musi się podpierać

  6. #86
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    Z grubsza tak jak masz rozrysowane. Kotwy mozesz sobie odpuścić u mnie pakiety są na ejotach a te czesciowo na rdzeniu betonowym sciany. Po bokach i od gory mam styro bo sciana jest z klockow styro.

  7. #87
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    Wiekszej ilosci szyb nie chcieli kleic. Ale jakby poszukac to pewnie kgos sie znajdzie.

  8. #88
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    żeby nie zaśmiecać tego dziennika to będę kontynuować u MAGa

  9. #89
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    hej wekto na jakim etapie stoisz na chwilę obecna?

  10. #90
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar APZ
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.255
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Witaj Wekto podziwiam upór w przecieraniu drogi o dotację. Trzymam kciuki aby wszystko wyszło zgodnie z założeniami.
    Bardzo ciekawy i ambitny projekt. Dla mojego domu asolt wyliczyl ponad 50 kWh/ m2. Oczywiście inny projekt ale założenia co do ocieplenia podobne. Postaram się na etapie budowy jeszcze zejść z tego wyniku poprzez zastosowanie lepszych materiałów.
    Droga do dotacji jest długa i kręta ja poddalem się na jej początku ciebie podziwiam za wytrzymałość. Mam nadzieję, że w dzienniku podzielisz się informacjami nt dodatkowych kosztów z tym związanych.
    Pozdrawiam Przemek
    Dziennik Budowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...t-indywidualny

    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Ogrzewana powierzchnia użytkowa 137,5 metrów kwadratowych
    Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EAH: 44 kWh/(m2 * rok)
    Strop 30, ściany 30, podłoga 15cm
    Wentylacja nawiewno - wywiewna
    Kable.

  11. #91
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    MAG chcę cię spytać jeszcze o kwestie montażu szyby. jak wiadomo to dom "pracuje", w ramach jak się montuje szyby to daje się dystanse aby niwelować naprężenia. jak Ty sobie z tym poradziłeś aby to wytrzymało? małe okna 60x60 to pikuś ale 180x150 to już jest duże i ciężkie. mógłbyś przedstawić jakiś szkic montażu szyby w ociepleniu aby było dobrze?

  12. #92
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    styropian / xps to nie beton - tez szyba spokojnie może pracować

  13. #93
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Wekto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    786

    Domyślnie

    Kamilb1987b, na dziś zbieram siły przed budową. Właśnie wróciliśmy z krótkiego urlopu. Dziś na działce spotkanie z szefem ekip od SSO i właścicielem firmy prowadzącej prace ziemne. Trochę przegadaliśmy. Musimy wzmocnić dojazd. Mamy około 50 metrów do utwardzenia (30 na drodze dojazdowej gdzie mamy współwłasność i z 20 metrów już na samej działce). Koszt to 100 zł za metr. Wykopy pod fundament to w zależności od poziomu zero czyli ile metrów3 wyjdzie.
    Wstępnie fundamenty zaczynamy w maju a na przełomie czerwca i lipca zaczynamy stawiać resztę.
    W kwestii dachu pojawiło się kilka rozwiązań. Albo zostajemy przy Steico albo idziemy w Kronopol (też belki twuteowe) albo w prefabrykaty. Jeśli w prefabrykaty to pozostaje kwestia ustalenia jak z wysokością dachu (belki Steico to 40 cm a prefabrykaty znacznie mniejsze) i jak z ociepleniem.


    Witaj APZ.
    To przecieranie to raczej umowne. Są już wybudowane domy, które dostały dotację. Dokładnie to 10 takich domów i wszystkie w NF40 . Poniżej statystyki sprzed tygodnia:
    Statystyka z wniosków złożonych przez banki w NFOŚiGW
    Treść Średnio Razem
    Powierzchnia zrealizowanych przedsięwzięć (m2) 114,1 1 141,5
    Wskaźnik zapotrzebowania na energię użytkową do celów ogrzewania i wentylacji (EUco) wyrażony w kWh/(m2*rok) 31,7
    Okres kredytowania (miesiące) 120
    Prowizja od udzielenia kredytu (%) 3,06 %
    Oprocentowanie kredytu (%) 7,69 %
    Wysokość kredytu na koszty kwalifikowane (tys. zł) 32,7 327,0
    Wysokość dopłaty do kredytu (tys. zł) 30,0 300,0


    Jeśli chodzi o budżet programu to jego wykorzystanie jest takie:

    Budżet programu:
    Rok Plan (tys. zł) Wykonanie (tys. zł) % planu
    2014 9 830 300 3%
    2015 24 486 0 0%
    2016-2018 265 684 0 0%
    Razem 300 000 300 0,1%



    Dodatkowe koszty na tym etapie to 1800 zł netto weryfikacja (w tym konsultacje, wyliczenia itp. oraz kilka innych rzeczy). Można policzyć jeszcze 1500 zł netto projekty WM, CO, CW i ZW oraz kanalizacji. Tyle, że te projekty i tak by się później pojawiły. Więcej za projekt nie płaciliśmy (w stosunku do projektu nie będącego w programie NFOŚ).

  14. #94
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    to fajnie się masz, też juz bym chciał zacząć a tu dopiero na przedbiegach jestem albo jeszcze dalej. a czemu nie chcesz zwykłej więźby? z tego co widzę to masz dach dwuspadowy, prosty w budowie i będzie tańszy a tez dobry.

  15. #95

    Domyślnie

    Witaj
    Będę i ja zaglądał, więc na wstępie powodzenia w realizacji budowy.
    Interesuje mnie, jak finalnie wyjdzie z tymi pakietami szybowymi.
    Zaskoczyła mnie rozbieżność co do parametrów budynku (NF15 vs OZC o których wspomina Asolt). Ciekaw jestem jak ten wątek dalej się rozwinie.

    Czy będziesz podejmował jakieś specjalne dodatkowe kroki, pilnując ekip budowlanych - co by zrealizowały "pasywny" budynek?

  16. #96
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Wekto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    786

    Domyślnie


    Dziś, 10 kwietnia uprawomocniło się pozwolenie na budowę. Samo pozwolenie wydane zostało stosunkowo dawno. Ponieważ mamy w projekcie POŚ której obszar oddziaływania wchodzi na sąsiednie działki to procedura uprawomocnienia trwała dłużej. Stroną w postępowaniu administracyjnym było trzech sąsiadów. Z każdym starostwo powiatowe musiało korespondować. Koniec końców JEST.


    Witaj Mikolaj5.
    Z pakietami to uderzaj do M.A.G.a. On to stosował u siebie. Przy budowie w programie NFOŚ nie mam za dużo możliwości poszaleć. Weryfikacja wymaga odpowiednich papierów na każdy element wpływający na zużycie energii a więc również na okna/drzwi.
    Do rozbieżności w wyliczeniach trudno mi się ustosunkować. Wertowałem je w różne strony. Finalne obliczenia były robione z uwzględnieniem uwag Asolt'a (min. rezygnacja z potraktowania powierzchni jako jednego pokoju na rzecz faktycznego rozbicia budynku na planowane pomieszczenia). Kilka uwag sam dodałem tzn. te które są zgodne z normami a które przybliżają nas do uzyskania parametrów z Programu (kubatura i planowane wymiany powietrza czy projektowana temperatura hallu wejściowego).
    Różnice pomiędzy faktycznym zużyciem a obliczonym będzie można przeanalizować i wyciągnąć jakieś wnioski za 3-4 lata.

    Specjalne kroki... na pewno choć już sam program wymaga, aby na etapie budowy sprawdzać realizację (min. test blower door). Co będę mógł to przypilnuję. Mam na to czas.

    Kamilb1987b, może i będzie zwykła wieźba. Choć nie do końca zwykła. Chodzi o wciśnięcie 45 cm izolacji. Zwykła wieźba obniży mi krokwie o około 30 cm. Wtedy izolacja nakrokwiowa. Mam już kilka alternatywnych rozwiązań, które musimy z projektantem przedyskutować. Tylko ciągle nie ma czasu na te spotkania i analizy .

  17. #97
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    też właśnie myślę o izolacji to wymyśliłem że dam dłuższe krokwie na 22cm i między nimi 20cm wełny i na to drugie 20cm i powinno być dobrze. aby nie mieć zbyt niskiej ścianki kolankowej to lepiej przy murowaniu dołożyć jeden bloczek i będzie sprawa załatwiona. co do okien to po rozmowach z firmami to na pewno nie dam samych pakietów w ociepleniu. firma vetrex robi 4szyby o współczynniku U=0,3 i jest już dobry wynik ale ponoć też są sporo droższe i temu nikt nie decyduje się na nie ale czekam na ofertę i się zobaczy.

  18. #98
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    co do okien to po rozmowach z firmami to na pewno nie dam samych pakietów w ociepleniu.
    To oznacza że masz jeszcze długą drogę w odkrywaniu świata okien Mnie ani trochę nie dziwi że firmy okniarskie odradzają Ci same pakiety ale jak głębiej powęszysz to będziesz wiedział czemu tak robią
    ECO House <--- link do dziennika budowy

    Dom: 207 m2 - 167 m2 + garaż: 40 m2 w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fund. Izodom 25cm PERIPOR, kubatura 601,1 m3, ściany pustak styro. Izodom 45cm U=0,10 W/m2K, stropy monolit. 14cm-16cm, Dach 30cm EPS, Okna alu. 3 szyby LowE, pakiet 6 szyb bez ramy U=0,28 W/m2K, kable grzejne ELEKTRA 6KW, rurowe GWC+WM, solary do WM, CO i CWU, demonstracyjny system nawadniania, POŚ, n50=0,48, OZC= tu zdania są podzielone

  19. #99
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    wysunąłem taki wniosek bo nie ma co kombinować. od południa i tak 3 szybowe okna muszą być i tu jeszcze muszę się zastanowić nad tym, bo 3szybowe są cieplejsze czyli mniej ciepła wypuszczają ale też mniej ciepła wpuszczają. będę musiał jeszcze dokładnie to sprawdzić ale może się okazać że dwuszybowe będą lepsze na południowa stronę no chyba że maja jakieś sposoby na 3szybowe aby więcej wpuszczały ciepła a mniej wypuszczały.
    ciężko też by było gdyby sie szyba zepsuła z różnych przyczyn, jak jest w ramie to od środka się zdemontuje i wprawia nowe a jak to będzie w ociepleniu to co wtedy? niszczyć elewacje? wtedy to wymiana pakietu będzie o wiele droższa niż to co się zaoszczędzi. po drugie żadna firma nie zrobi pakietu 6 szybowego a sklejanie dwóch pakietów to nie jest to samo co fabrycznie robione pakiety. jeżeli chodzi o mnie to mi by to wielkiej różnicy nie zrobiło bo tylko dwa okna mógłbym kombinować na zachodniej stronie i tyle. myślę bardziej o pakiecie 4szybowym bo szyby maja U=0,3 więc dobry wynik. ale czekam na wycenę, chyba muszę się przypomnieć w tej sprawie.

  20. #100
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    hej wekto,
    na targach jak byłem i gadałem z gościem o pompie ciepła gruntowej i mówiłem ze planuję dom pasywny i myślę o niej to prawie mnie wyśmiał że po co mi w takim razie pompa bo w pasywnych nie ma ogrzewania typowego tylko dogrzewanie w postaci nadmuchu wystarczy i jak ktoś myśli że wystarczy dać grubo izolacji na przegrody tzn że nie ma pojęcia o pasywnym domu i mu się tylko tak wydaje że wie. jak się go pytałem czy mój prostokąt z dachem dwuspadowym nada się na pasywny to mówił że pasywny powinien być w kształcie kostki i odpowiednio ustawiony do słońca. jak ktoś chce mieć wymyślny domek to może zapomnieć o pasywnym. ponoć też w naszym kraju cięzko jest uzyskać pasywny. w Niemczech jest łagodniejszy klimat i tam w pasywnym przyjmuje się temperaturę 19st a u nas 20st więc już jest gorzej. czy Twoi architekci zaprojektowali już komuś dom pasywny i w końcowym efekcie wyszedł faktycznie pasywny?

Strona 5 z 23

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony