dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 67
  1. #1

    Domyślnie OSTRZEGAM przed firmą PPHU SAGO, budowa schodów

    Chciałbym ostrzec potencjalnych klientów firmy "SAGO" z miejscowości Nowa Wieś obok Oświęcimia. Firma wykonała swoją prace bardzo niestarannie, wręcz olewa klienta. Na moje kolejne wezwania nie odpowiada. Poniżej prezentuję link do zdjęć z wykonanej pracy przez tą firmę. Wiadomo zdjęcia nie odzwierciedlają wszystkiego, ale sporo pokazują.

    http://wicek322.fotosik.pl/albumy/740316.html

  2. #2

    Domyślnie

    Może wrzuć zdjęcia tutaj, i opisz dokładnie co zepsuli/nie chcą poprawić.

    Ta usterka to nie obcięta pianka, nie obrobione są? czy może same schody spaprane?

  3. #3

    Domyślnie

    Nie wiem jak tutaj się wrzuca zdjęcia, ale spróbuje opisać usterki.

    Przede wszystkim jest to wykonane niezgodnie z planem jaki wspólnie zatwierdziliśmy przy podpisywaniu umowy. A ponad to...
    - nie obrobione miejsca kotwiczenia,
    - pozostawione otwory w ścianach po wykluciach
    - popękane słupki, barierki i tralki
    - przewiercenie prawie na wylot elementu nośnego, pozostały pęknięcia i ostre krawędzie
    - wystające ostrymi krawędziami wkręty z tralek
    - pozostawione szczeliny m.in miedzy tralkami a poręczą
    - nierównomierne ułożenie tralek co do poręczy
    - nierówne ułożenie miejsc styku elementów, brak klejenia przez co jest to ruchome
    - całkowicie nie fachowe wykonanie balustrady górnej, tralki dość słabo przymocowane do podłogi pływającej, przez co wiecznie będą się ruszać i będą się tworzyć szczeliny poza tym nie równe ułożenie co do tralek na schodach
    - nie wykończenie (brak listwy maskującej) miedzy schodami a podłogą
    - brak wykończenie (obłożenia deskami) otworu stropowego
    - poszczególne schody nie dolegają do elementu nośnego, pozostawione szczeliny i wycieki kleju.
    - szczeliny między ścianą a schodami
    - złe wymierzenie (wytrasowanie) otworu stropowego. Firma wycinała wedle zleceń szefa firmy.
    - wsparcie el. nośnego schodów na podeście. Źle zrobione pomiary przez co wyszedł im za krótki element i ratując się wsparli go na kawałkach drewna pozostawiając większość elementu w powietrzu, a wystarczyło zrobić listwę na całej długości i podłożyć.

    Ogólnie mogę opisać że praca zrobiona bardzo nie starannie, pomimo zapisu w umowie o gwarancji to na moje wezwania nikt nie odpowiada. Czyli brak gwarancji.
    Właściciel firmy w ogóle nie pofatygował się aby pracę odebrać lub spytać czy jest wszystko ok. Powinniśmy spisać protokół odbioru bezusterkowego.

    Brak wystawienia faktury VAT.

    W umowie jako termin realizacji zamówienia jest lipiec 2009. A mamy marzec 2010.
    Chętnie bym tu pokazał zdjęcie, dla porównania, jak wyglądają schody bardzo podobne do moich z wszystkimi wykończeniami, ale nie jestem jego autorem i nie wiem czy mogę go pokazać.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kropek7306
    Brak wystawienia faktury VAT.
    \
    więc nie płać do czasu usunięcia usterek

  5. #5

    Domyślnie

    Problem w tym że ja już zapłaciłem. Wszystko było ok do momentu jak dostał kasę. Miał w ciągu tygodnia wykończyć przywieźć fakturę a tu nic. Wiem że źle zrobiłem i mam teraz problem. Chciałbym ttu przestrzec innych przed pewnymi ludźmi a i przed naszymi zachowaniami. Nie należy nikomu ufać. Lepiej nie zapłacić, niech jeździ i prosi się, niż zrobić to za wcześnie.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mr6319
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.404
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    To pomogę i pokażę tę wielką fuszerkę!!!!
































  7. #7

    Domyślnie

    mr6319 dzięki za okazaną pomoc. Niech każdy zobaczy jak się traktuje uczciwych ludzi. To za to że nie musiał jeździć i się prosić o pieniądze, bo je dostał przed czasem. Każda firma która u mnie pracowała była zadowolona, żadnych zaległości co do płatności, a tu trafił się taki oszust.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mr6319
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.404
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    kropek7306 pisze:
    mr6319 dzięki za okazaną pomoc.
    Nie ma sprawy.
    A co do wklejania fotek to wystarczy kliknąć na swoją fotkę umieszczoną na fotosiku prawym przyciskiem myszy, potem: właściwości, zaznaczyć adres url obrazka, skopiować go i wkleić pomiędzy tagi: [img]Skopiowany adres obrazka[/img]
    Pozdrawiam.

  9. #9

    Domyślnie

    Ile zaplaciles za te schody?

  10. #10

    Domyślnie

    Ale kiedy się płaci za usługę, przed zakończeniem pracy?
    Ups - w przychodni zdrowia. Bo jakbyś umarł przed wizytą..............
    Pozdrawiam.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie

    Nie wyobrażam sobie takich schodów i takiego montażu w swoim domu...
    Zapłata za tę usługę przed usunięciem wad to duża nieroztropność.
    Pisz pismo wzywające do usunięcia wad - za potwierdzeniem. Powiadom o problemie Federację Konsumentów i działaj zgodnie z tym co ci zaproponują.
    A swoją drogą - ile dałeś za te schody?
    Czy powodem zdecydowania się na tego wykonawcę nie była przypadkiem niska cena?
    Za podobny układ ale z dębiny, dużą ilość poręczy, barierek, tralki i słupki drew.-met. zapłaciłem 15 000. I oprócz kilku pierdułek montaż i materiał OK.
    WARTO? WARTO!

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek K
    Ale kiedy się płaci za usługę, przed zakończeniem pracy?
    Wiem że to był mój błąd i zdaję sobie z tego sprawę. Nie będę tu tego roztrząsał na forum bo nie taki mam cel. Ja chciałem tutaj ostrzec innych ludzi przed tą firmą. Aby inni nie popełnili tego błędu co ja. Ale jak to mówią "co nas nie zabije to wzmocni".

    Cena jaką zapłaciłem za te schody to 9 100 zł, są to schody bukowe. Ceny mniej więcej w tych granicach się kształtowały, więc nie było to że wybierałem najtańszego. Na swojej stronie internetowej prezentuje bardzo ładne wykonania schodów.

    Q-BIS Wysłałem dwa wezwania do zakończenia prac oraz jedno z wyszczególnionymi usterkami, wszystkie za potwierdzeniem odbioru. Teraz sprawa jest u Rzecznika Konsumentów, czekamy na jego odpowiedź. A widząc że gość milczy jak kamień w wodę to obawiam się że trzeba będzie iść do sądu.

    Zastanawiam się czy jeszcze nie zgłosić sprawy do urzędu skarbowego za brak faktury. Chociaż mnie to nic nie pomoże to chociaż firmę skontrolują i dadzą mu coś do myślenia.

  13. #13
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    boguslawskia

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    377
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    55

    Domyślnie

    Jako porządny obywatel aczkolwiek z dużym obrzydzeniem możesz powiadomić US, o pracy "na czarno".
    Umowa ustna pomiędzy stronami jest wiążąca.
    Zapłaciłeś pieniążki i nie dostałeś faktury (mają 7 dni) . W związku z czym z przykrością domniemywasz, że firma pracuje w szarej strefie ukrywając dochody... (nie odprowadza podatków) itd...

    Jak masz ochotę możesz nasłać PIP, ZUS - sprawdzenie legalności zatrudnienia, składek, itd...

    Kilka lat temu miałem podobny problem w mieszkaniu w bloku. Firma zamontował drzwi (Co prawd dobrze), ale faktury nie mogłem się doprosić. Stale mnie zbywali, pani na urlopie, już wysłali, itp.
    List polecony z informacją, że powiadamiam US o braku możliwości pozyskania faktury zadziałał cuda (dałem im 5 dni na dosłanie faktury)

  14. #14

    Domyślnie

    Na razie czekam na odzew na pismo rzecznika konsumentów...

    Nie jest to dla mnie miłe, ale jeżeli dalej ten ktoś tak będzie podchodził to sprawy to niestety, zmusza mnie do tego aby powiadomić urząd skarbowy...

  15. #15

    Domyślnie

    Taak.
    Powiadomisz wszelkie urzędy i doprowadzisz firmę do bankructwa. Wtedy na pewno odzyskasz pieniążki, lub doczekasz się poprawek.
    Taka mała wojenka! Lecz nie ma nic lepszego od ...............
    Pozdrawiam.

  16. #16

    Domyślnie

    Marek K może odpowiem pytaniem...
    Czy uważasz że taki pseudo-fachowiec powinien istnieć na rynku?
    Czy chciałbyś się kiedyś naciąć na taką osobę czy firmę?

    Ja już czekam 7 miesięcy na wykończenie...użyłem wszelkich możliwych sposobów, od wezwań wysyłanych, przez listy z usterkami aż doszedłem do rzecznika konsumentów, a gość dalej milczy. To co ja mam jeszcze zrobić? zostaje mi jeszcze sąd.

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    no jeszcze mozesz pojechac do tej samej firmy i zamowic schody jeszcze raz moze akurat im wyjda




    ja bym nie czekal wal do us i to jak najszybciej niszczyc robactwo w zarodku
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  18. #18

    Domyślnie

    Ja już z nimi nie chcę mieć nic wspólnego, choć prawdopodobnie jeszcze sąd mnie czeka.

  19. #19

    Domyślnie

    Każdy może założyć firmę "Budowanie schodów", lecz niewielu to potrafi. Wbrew obiegowej opinii stolarstwo jest dosyć skomplikowane i trudne. Widać Twój wykonawca nie potrafi tego poprawić, nie ma takich umiejętności i możliwości. Pozostaje Ci jedno: wziąć innego fachowca, ustalić z nim ile będą kosztowały poprawki i żądać od wykonawcy sfinansowania tej pracy - oczywiście wykonanej przez STOLARZA!
    Pozdrawiam.

  20. #20

    Domyślnie

    tylko po czym poznać tego prawdziwego fachowca.Ten co u mnie wykonał schody tez ma stronę w internecie, piękne zdjęcia, tylko czym tu się kierować przy wyborze? jestem na etapie szukania kogoś, ale raczej nie do poprawiania tego szajsu a zrobienia nowych schodów, wolnych od wad. Tylko najpierw muszę jeszcze poczekać na rozwój wydarzeń i ew. rozprawę sądową. A to może jeszcze potrwać.

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony