dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Po pierwsze płyta się nie zawali u Klaudiusza. Tyle że może być nie zdatna do pewnego użytku.
    Stan graniczny nośności i stan graniczny użytkowalności. pierwszy jest na bank spełniony drugi trzeba zobaczyć.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    kurde, aż sprawdziłem u siebie. rozpiętość 4,34 x 5,76, grubość płyty 15 cm i zbrojenie w obie strony fi 10 (w jednym kierunku co 16 cm, w drugim co 18 cm). na tym działówki z silikatów i 6-7 cm wylewki z wodną podłogówką. izolacja cieplna od dołu (odwrotnie niż się przyjęło, ale to pozwala mi mieć sporą akumulację przy wylewce minimalnej grubości). pani konstruktor powiedziała, że się nie zawali. jak będę na budowie to wykonam kilka skoków z ciekawości.

    w tym kraju nikomu nie można ufać?
    Masz kratownicę, u mnie tylko jednokierunkowe zbrojenie.
    Jak masz tę izolację wykonaną od dołu? Podaj więcej szczegółów.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Jak masz tę izolację wykonaną od dołu? Podaj więcej szczegółów.
    Jeszcze nie mam. Mam schody wylane tak, żeby izolacja była od dołu. Przykleję pewnie styropian i zakryję wszystko sufitem podwieszanym (ewentualnie można otynkować). Rozprowadzę tamtędy kanały wentylacyjne parteru. Pomyślałem o akumulacji ciepła z podłogówki na piętrze, ale także o tym, że taki styropianowo-kartonowy sufit to przegroda ciepła w odczuciu. Kiedy robimy klasycznie to na parterze pod stropem jest najcieplej, strop się nagrzewa, ale ciepło oddaje przez ściany zewnętrzne (bo jest izolowany od góry). Lepiej grzać go podłogówką u góry (zamiast ciepłem z parteru) tak żeby ciepło oddawał bezpośrednio do pomieszczeń na piętrze. Tak to sobie wymyśliłem i tak mam w projekcie.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  4. #24

    Domyślnie

    Mierzyłem strop nad parterem, ten na którym stoi ścianka działowa.
    Ciężko wyczuć czy jest ugięty.
    Same deskowanie przed zalaniem trochę było nierówne.
    Generalnie to jeśli jest ugięcie, to około 1,5cm pośrodku, tz pomiędzy wieńcem okna tarasowego a wieńcem (z nadprożem) drzwi do salonu.
    Patrzyłem na piankę montażową samego okna tarasowego, pośrodku jest minimalnie cieńsza, ale nie wiem czy nie było tak od początku. Okno tarasowe uchyliłem, działa lekko. Więcej nie kombinowałem ze względu na duży wiatr.
    Po południu nie miałem prądu, włączyli dopiero przed godziną 20, dlatego odpisuję dopiero teraz.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Lipa.
    Byłem na budowie, skakałem
    Parter w małych pomieszczeniach ok.
    Salon na parterze, z dołu nie podparty.
    Brak ścianki działowej w piwnicy.
    Wymiary to 4,1m x 8,5m pomiędzy ścianami.
    Podskakiwałem, na podłodze czuć rezonans przez około 1 do 1,5sekundy.
    Poddasze to już lipa.
    Pośrodku wymurowana ściana z silkatu N12, rezonass na oko 2 sekundy, czuć wibracje na ściance działowej która dzieli strop na pół.
    Cała ścianka działowa nad parterem stoi nad oknem tarasowym z jednej strony, z drugiej strony jest nad wejściem do salonu.
    W sumie brak podparcia na murze.
    Wieniec nad parterem z prętów fi 10 x4szt, pod tym nadproża z fi 10x 5szt.
    Aktualnie przy chodzeniu brak rezonansu.
    Przy skakaniu, tak jak pisałem wyżej.
    Po wylewkach pewnie będzie gorzej
    Ścianka nad parterem ma 1,6t., ta umieszczona nad salonem bez oparcia na murach.
    Wykonanie wylewki poprawi dynamikę stropu, odpowiedź dynamiczna będzie mniejsza z uwagi na zwiększenie jego masy.
    Nie lubię sygnatur

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Zgadza się, można sprawdzić jeszcze o ile się płyta ugina montując sznurki z ciężarkami i obciążyć to próbnie np 200kg.
    Ale to kiero budowy niech przeliczyć bo za to kasę brał !! mnie by było wstyd ! jeśli widział bym iż projektant jak to człowiek się omylił to ja to naprawię bo też jestem inż !

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony