dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    Banned
    Sunsin

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    22

    Domyślnie Przydomowa oczyszczalnia Aqua Clear, a podłączenie do kanalizy.

    Mam takie pytanie dołączyłem całkiem niedawno do forum, sporo tematów czytałem przed założeniem konta, ale teraz chce zadać pytanie. Mam w projekcie uwzględnioną przydomową oczyszczalnie (w sumie już jestem po pierwszym kontakcie z firmą Aqua Clear) natomiast o tym potem, nurtuje mnie jedno pytanie, czy jeśli zakładam przydomową oczyszczalnie to muszę dodatkowo się podpinać pod sieć kalizacyjną (ściekową) czy Ona jest sama na tyle wydolna, że podpięcie nie jest już wymagane? Głównie chodzi o jakieś smary i tym podobne rzeczy, chociaż nie będzie tego dużo, z deszczówką (która u nas jest płatna za odprowadzanie do kanalizy) też sobie poradziłem odprowadzając ją po działce - dobre nawadnianie. Prosiłbym o w miarę szybką odpowiedź, bo sprawa jest dość pilna.
    Ostatnio edytowane przez Sunsin ; 19-03-2014 o 12:39

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sunsin Zobacz post
    Mam takie pytanie dołączyłem całkiem niedawno do forum, sporo tematów czytałem przed założeniem konta, ale teraz chce zadać pytanie. Mam w projekcie uwzględnioną przydomową oczyszczalnie (w sumie już jestem po pierwszym kontakcie z firmą Aqua Clear) natomiast o tym potem, nurtuje mnie jedno pytanie, czy jeśli zakładam przydomową oczyszczalnie to muszę dodatkowo się podpinać pod sieć kalizacyjną (ściekową) czy Ona jest sama na tyle wydolna, że podpięcie nie jest już wymagane? Głównie chodzi o jakieś smary i tym podobne rzeczy, chociaż nie będzie tego dużo, z deszczówką (która u nas jest płatna za odprowadzanie do kanalizy) też sobie poradziłem odprowadzając ją po działce - dobre nawadnianie. Prosiłbym o w miarę szybką odpowiedź, bo sprawa jest dość pilna.
    Z założenia przydomowa oczyszczalnia na wyjsciu ma wode nie zagrazajaca srodowisku naturalnemu. Na wyjsciu tzn, za oczyszczalnia biologiczna, lub za drenazem. Podlaczanie sie wiec dodatkowo do kanalizacji nie jest ani potrzebne ani przez prawo wymagane.
    Jakkolwiek zeby oczyszczalnia dzialala tak ze scieki za nia nie stanowia zagrozenia dla srodowsika wymaga dbania o nia i stosowania zabiegow eksploatacyjnych: wywozenie osadow (zgodnie z zaleceniem producenta), jakiegos dodawania bakterii czasem oraz dbania o to co sie do niej wlewa. Wszelaka agresywna chemia (chlor, wybielacze, itp) zabija flore i oczyszczalnia przestanie dzialac. Wlewanie tluszczow takze skroci jej zywotnosc (tluszczu bakterie nie rozloza).

    Co znaczy "mam uwzglednioną w projekcie". Jesli masz obok dzialki kanalizacje (tak odczytuje to z Twojego pytania) to jest mala szansa ze gmina w warunkach zabudowy badz MPZP zezwoli Ci na zbudowanie przydomowej oczyszczani.

    marcin

  3. #3

    Domyślnie

    Jeśli masz możliwość podpięcia do kanalizy to lepiej zastanów się nad oczyszczalnią ,nie jest dużo tańsza w użytkowaniu od kanalizacji a ma też sporo wad . O części wspomniał kolega wyżej , inne to np zamulone drenaże czy studnie chłonne po pewnym czasie.

  4. #4
    Banned
    Sunsin

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    22

    Domyślnie

    No właśnie tutaj się najbardziej o te podpięcie rozchodzi. Budujemy się troszkę na uboczu i do przyłącza kawałek jest koszty spadają wtedy głównie na mnie bo na pozostałych działkach jeszcze za wiele się nie dzieje i znając życię zacznie się dziać jakby ktoś już na własny koszt pociągnął rurę. Myślę o czymś takim nie ukrywam, że jestem laikiem jeśli chodzi o budowę, już o takich nowinkach jak przydomowe oczyszczalnie nie mówiąc, dlatego podpieram się informacjami z forów bądź z firm, które tego typu usługi oferują. A co jest lepszym rozwiązaniem kiedy koszt podpięcia (jest porównywalny, a nawet lekko większy) aniżeli oczyszczalnia? Jakiego rzędu oszczędności mogę się spodziewać, abstrachując jakby od kosztów inwestycji?

  5. #5

    Domyślnie

    Koszty użytkowania oczyszczalni drenażowych to ok 200 - 300 złotych rocznie na bakterie i wywóz osadu ,ale jak dodać rozkopany ogród co 10 lat i wymianę drenażu to rewelacji nie ma . Przy oczyszczalni biologicznej oprócz bakterii i wywozu osadu dochodzi koszt energii elektrycznej ok 200 - 300 złotych i koszty części eksplatacyjnych jak membrany czy filtry w podobnej kwocie ale to kwoty z forum bo takiej oczyszczalni nie mam .

  6. #6

    Domyślnie

    Jak masz własną dobrą wodę np. ze studni to warto się zastanowić nad oczyszczalnią bo w świętokrzyskim cena za 1m3 wody + ścieki oscyluje około 11-16 PLN co miesięcznie daje około 150- 250 PLN przy średnim zużyciu 15 m3 miesięcznie (liczę na 4 osoby) a w skali roku to już spora suma a woda i ścieki jak narazie to tylko drożeją.

  7. #7
    Banned
    Sunsin

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    22

    Domyślnie

    No niestety, taki kraj, wszystko w górę tylko pensje stoją. Nic będziemy liczyć, dalej. A czemu co 10 lat wymagana jest zmiana drenażu?

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sunsin Zobacz post
    No niestety, taki kraj, wszystko w górę tylko pensje stoją. Nic będziemy liczyć, dalej. A czemu co 10 lat wymagana jest zmiana drenażu?
    Bo sie potrafi zamulic.
    Nie masz gwarancji ze tak sie stanie po dokladnie 10 latach, zalezy to od wielu czynnikow: jakosci oczyszczalni, rodzaju gruntu, tego co w nia wlewasz, jak ja ekspolatujesz itp.
    Ale byly tu opisywane przypadki ze po prau latach sie zamulal drenaz.
    Srednia mowi zas ze w okolicy 10-tego roku nalezy sie zaczac temu drenazu przygladac.

    marcin

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar mnocon
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Slask
    Posty
    53
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    wlasnie sie okazalo ze nie dam rady podlaczyc sie pod kanalizacje - zbyt duza odleglosc a za maly spadek. (0,4 m na 120 m)
    teraz czekaja mnie przeprawy z urzednikami
    gdybym wiedzial rok temu co teraz to byloby inaczej.
    dlaczego w tym kraju urzednicy nie sa dla ludzi ?
    Polecacie jakie konkretne firmy ? tzn sa jakies znane marki ktore warto wybrac ?
    Dom energooszczędny
    Dziennik budowy
    Dziennik Budowy - Komentarze
    Pompa ciepla Viessmann 300-g 10 KW + Bufor, wentylacja mechaniczna rekuperatorem Viessmann 300-f, DZ 6 x 100m poziomy Ogrzewamy ok 250 m2 podłogi Sciany silka 24/styro 20cm 031, podloga 2x10cm 037, dach 2x10 031, stropy 2x5 037 okna większość stale + ciepły montaż i ciepły parapet - srednio 08
    Dom energooszczędny tzn prawie dostaliśmy certyfikat

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wiwa

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-111
    Posty
    65

    Domyślnie

    Nie można się podłączyć do kanalizacji grawitacyjnie, ale przy zastosowaniu przepompowni przydomowej, to można.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał mnocon Zobacz post
    gdybym wiedzial rok temu co teraz to byloby inaczej.
    dlaczego w tym kraju urzednicy nie sa dla ludzi ?
    Oni są zawsze tacy złośliwi. Nigdy człowiekowi nie powiedzą, że kanalizację się układa ze spadkiem.

    Człowieku! Do kogo masz pretensję? Kto buduje dom bez sprawdzenia możliwości podłączenia do mediów?

  12. #12

    Domyślnie

    Ale jakie przeprawy z urzędnikami? Co chcesz teraz robić? Jakie firmy, świadczące usługi w zakresie budowy przepompowni czy negocjacji z urzędnikami?
    A computer, like an air-conditioner, works correctly, until you open windows.

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar mnocon
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Slask
    Posty
    53
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    Beja
    miałem na myśli to ze oni pisza cos co nie jest sprawdzone, wg ich warunkow przylacza ja mam do wybory 2 studzienki, pierwsza pod gorke, druga z górki ale za to zbyt maly spad.
    nikt tego nie sprawdzil - tzn zaden urzednik, no chyba ze liczyli na to z puszcze rure z pietra, to wtedy masz racje moja wina bo tak nie mam zamiaru zrobic.
    Dom energooszczędny
    Dziennik budowy
    Dziennik Budowy - Komentarze
    Pompa ciepla Viessmann 300-g 10 KW + Bufor, wentylacja mechaniczna rekuperatorem Viessmann 300-f, DZ 6 x 100m poziomy Ogrzewamy ok 250 m2 podłogi Sciany silka 24/styro 20cm 031, podloga 2x10cm 037, dach 2x10 031, stropy 2x5 037 okna większość stale + ciepły montaż i ciepły parapet - srednio 08
    Dom energooszczędny tzn prawie dostaliśmy certyfikat

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał mnocon Zobacz post
    Beja
    miałem na myśli to ze oni pisza cos co nie jest sprawdzone, wg ich warunkow przylacza ja mam do wybory 2 studzienki, pierwsza pod gorke, druga z górki ale za to zbyt maly spad.
    nikt tego nie sprawdzil - tzn zaden urzednik, no chyba ze liczyli na to z puszcze rure z pietra, to wtedy masz racje moja wina bo tak nie mam zamiaru zrobic.
    Jesli dostales warunki techniczne, na p[apierze ze przylacze jest mozliwe, a teraz sie okazuje ze jednak nie to ich zaskarz (postrasz ze to zrobisz). Narazili Ci bowiem na koszty.

    marcin

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Jesli dostales warunki techniczne, na p[apierze ze przylacze jest mozliwe, a teraz sie okazuje ze jednak nie to ich zaskarz (postrasz ze to zrobisz). Narazili Ci bowiem na koszty.

    marcin
    Albo wcześniej wystąp o przyłączenie do kanalizacji zgodnie z otrzymanymi warunkami. Niech stawiają przepompownię, tylko nie na twoim terenie. Argumentuj tak jak tutaj.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony