dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 80
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    dzięki za informacje..
    podjazd razem z miejscem parkingowym będzie około 85m2 (wjazd 15x4m - węższgo chyba nie ma co robić, i do tego 25m2 dwa miejsca parkingowe)..
    więc jakbys mógł podpowiedzieć jak to skorytować i ile nasypać..
    spadek mam leko w stronę domu ale mogę skierować w bok.. piasek mam na placu parę ton zostało z wylewek.. jakby co to piaskownę Mosty mam parę km)..
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  2. #22

    Domyślnie

    Jeśli wjedzie Ci patelnia, to bierz. Wyjdzie 50t. A jak nie wjedzie, to 3 mniejsze po ok 15t. Będzie to warstwa ok 20-22cm kruszywa 0-63 już po zagęszczeniu.
    Później dosypiesz jakieś 30t kruszywa 0-31 co da w przybliżeniu kolejne 12-10cm po zagęszczeniu. A na to warstwę wyrównującą ok 5cm z kruszywa 2.8.
    Korytować musisz na minimum 40cm.
    Jak masz minimum normalnego operatora koparki, to całość nie powinna kosztować więcej niż 4k z zagęszczarką

    Spadek w stronę domu teraz zniwelujesz, ale kładąc kostkę musisz zrobić poziom przy bramie garażowej (chyba, że nie ma garażu).
    Obrzeża możesz kłaść już teraz.
    Nie zapomnij o arotach do bramy, po co później ryć pod kable. To samo z oświetleniem na posesji.
    Jak mogę jeszcze coś podpowiedzieć to śniało pytaj, tu albo PW.

  3. #23
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar kalumet
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    jeszcze Bieruń
    Posty
    369

    Domyślnie

    witam
    odświeżę trochę temat
    będę robił chodnik
    zamiast piasku z cementem chcę dać kruszywo pod kostkę
    co to jest to kruszywo 2.8?
    jak się pytałem na składach to mi powiedzieli, że wykonawcy kupują nie sort aby było taniej
    nigdzie na składzie nie widziałem takiego kruszywa
    o co mam pytać na skłądach

  4. #24

    Domyślnie

    2.8 to zwir wstepnie sortowany od 2mm do 8mm.
    Pod chodnik mozesz dac podsypke, np. 0,4, albo 0,8. Inaczej zwna wysiewka.
    Drobniejsze to juz jak pjach i nie widze sensu przeplacania.

    Pozdrawiam.

  5. #25

    Domyślnie

    End_riu, mam nadzieje, ze bedziesz w stanie mi cos podpowiedziec. Teren u mnie wyglada mniej wiecej tak:


    mam w tym 2 seki:
    1. spadek wglab dzialki rzedu 40-50cm/25m, przy czym wejscie do domu i ulica to z grubsza ten sam poziom
    2. na razie chce tylko wysypac podbudowe i zagescic, a za rok-dwa polozyc na tym kostke

    Czarnej ziemi jest gdzies z metr, potem piasek z lessem czy ilem - w kazdym razie b. drobny i srednio wchlaniajacy. Badan geologicznych nigdy nie bylo, bo nie buduje domu od zera. Podjazd ma byc wzdluz, dokladnie jeszcze nie wiem jak daleko, a w strone wejscia ma odchodzic chodnik. Pod chodnikiem i podjazdem co jakis czas chce wrzucic rurke kanalizacyjna setke, jakby trzeba bylo jakis kabel przepuscic, a wzdluz podjazdu oraz od domu do przyszlej bramy (na razie jest ogrodzenie tymczasowe) chce puscic kable ziemne plus sterowanie bramy, domofon itd.

    Jak i z czego to zrobic, zeby to mialo rece i nogi, zeby nie trzeba bylo dokladac, jak przyjdzie do roboty kostki? Lokalizacja - Wroclaw.

  6. #26

    Domyślnie

    Ewentualnie jakieś hinty, jakbym chciał na parę lat mieć ładny żwirowy podjazd, który nie pyli i nie brudzi.

  7. #27

    Domyślnie

    Do kabli wystarczy Ci wkopac arota. PCV nie jest potrzebna.
    Podbudowe zrob sobie z kruszywa 0-63 warstwa 20 cm, albo jakis kamien.
    Na to warstwa kruszywa 0-31 ok 10cm i z 3 cm zwiru 4-16 jako tymczasowe rozwiazanie. Pozniej dosypiesz tylko troszke siewki na wyrownanie i mozesz kostke ukladac.
    Proponowalbym zrobic spadek poprzeczny 2%
    Obrzeza wzdloz wjazdu i chodnika mozesz rowniez ulozyc juz teraz. Bedzie to wygladalo estetycznie.

    Kruszywo 0-31 mozesz zastapic kruszonym betonem.

    Jak zrobisz to dobrze to i kostki nie bedzie Ci sie chcialo ukladac.

    PS bedzie tam wjezdzalo cos wiekszego niz osobowka?

    Pozdrawiam.

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    tak mi się skojarzyło, że kruszywo 2-8 to do miksokreta będzie

    Mam pytanko, jak wiadomo domek mam okrągły, więc zwykłe obrzeża się nie sprawdzą. Co zastosować w zamian?
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał End_riu Zobacz post
    Do kabli wystarczy Ci wkopac arota. PCV nie jest potrzebna.
    ale rury mam, a aroty musze kupowac

    Cytat Napisał End_riu Zobacz post
    Podbudowe zrob sobie z kruszywa 0-63 warstwa 20 cm, albo jakis kamien.
    Na to warstwa kruszywa 0-31 ok 10cm i z 3 cm zwiru 4-16 jako tymczasowe rozwiazanie. Pozniej dosypiesz tylko troszke siewki na wyrownanie i mozesz kostke ukladac.
    Proponowalbym zrobic spadek poprzeczny 2%
    chodzi Ci o to, zeby bylo wypuklo?
    a co z korytowaniem? trzeba? 20m od wjazdu mam 40cm ponizej poziomu zero.
    Cytat Napisał End_riu Zobacz post
    Obrzeza wzdloz wjazdu i chodnika mozesz rowniez ulozyc juz teraz. Bedzie to wygladalo estetycznie.

    Kruszywo 0-31 mozesz zastapic kruszonym betonem.

    Jak zrobisz to dobrze to i kostki nie bedzie Ci sie chcialo ukladac.
    i to mi bardzo pasuje, bo sie nawet zastanawiam nad takim zwirkowym rozwiazaniem, tylko sie boje, ze za jakis czas beda sie robic kaluze

    Cytat Napisał End_riu Zobacz post
    PS bedzie tam wjezdzalo cos wiekszego niz osobowka?
    Pozdrawiam.[/QUOTE]
    normalnie maks 3.5t, ale okazjonalnie (np. material na garaz itp.) jakis Jelcz z zaladunkiem

  10. #30

    Domyślnie

    jeszcze pytania trzy:
    - ile w takim wypadku trzeba zostawic miejsca na podsypke i kostke?
    - co, gdybym chcial w to wbic kotwy lub zrobic swidrem punktowe fundamenty pod nogi wiaty - da sie?
    - gdybym sie zdecydowal zrobic tylko zwirowy podjazd i chodnik, to duzy problem bedzie zebrac warstwe potrzebna na kostke?

  11. #31

    Domyślnie

    Nie wypuklo. Zakladam, ze szerokosc wjazdu masz 4m. Robisz jedna strone wyzej od drugiej o 8 cm i woda ladnie ucieka.
    Tylko pod brama i wjazdem do garazu robisz poziom i na odcinku kilku metrow przechodzisz w spadek poprzeczny.
    Jesli wykonasz to dobrze to nie bedzie woda stala, bo splynie. Tylko po stronie nizszej nie kladz obrzezy, bo zatrzymasz wode.
    Mozesz zrobic tez wypuklo tak jak sie robi jezdnie. Srodek 4cm w gore wystarczy.
    Troche tej masy tam bedzie wjezdzalo, wiec daj ok 30 cm kruszywa 0-63 a reszte jak wyzej. Powinno sobie spokojnie poradzic przez dlugie lata.
    Najlepiej syp warstwy po 15cm i zageszczaj 1tonowa zageszczarka.
    Okresl sobie poziom kostki w przyszlosci i od tego odejmij 40cm podbudowy i 10cm kostka z podsypka.
    Da sie zrobic odwierty pod slupki wiaty spokojnie. Robilem juz kilka i nadal stoja.
    Mozesz tez wczesniej przygotowac wylewki pod wiate.
    Zostaw sobie -6 albo -8cm zaleznie od kostki jaka wybierzesz, od poziomu kostki i pozniej tylko uzupelnisz podsypka zwirowa i polozysz kostke.
    PCVki kladz na brzegu, zeby nie byly narazone na najazd.
    Zaslep je sobie dobrze na koncach, bo moze Ci sie jakis gryzon chciec zadomowic w nich.

    Pozdrawiam.

  12. #32

    Domyślnie

    Dzieki za wskazowki. A co z poczatkiem i koncem podjazdu, jesli ogrodzenie wlasciwie i ewentualny garaz bede robil dopiero w przyszlosci? Podjechac z podbudowa do obecnego ogrodzenia i potem to rozkopywac i na nowo fragment robic? Nie bedzie problemu z zapadaniem sie?

  13. #33

    Domyślnie

    Podsyp pol metrowy wjazd, a pozniej zbierzesz tylko po wierzchu i problemu ni bedzie.

    @autorus u Ciebie beda pasowaly palisady

    Pozdrawiam.

  14. #34
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar kalumet
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    jeszcze Bieruń
    Posty
    369

    Domyślnie

    mam dwa pytania
    robię około 14m2 chodnika
    ile potrzebuję piasku do zasypania fug?
    ktoś wie ile waży m3 żwiru płukanego 8-16 lub 16-31,5
    chce go dać na opaskę wokół domu a nie chcę kupować za dużo
    bo później szukam dziur, gdzie to wsypać

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał End_riu Zobacz post
    Podsyp pol metrowy wjazd, a pozniej zbierzesz tylko po wierzchu i problemu ni bedzie.

    @autorus u Ciebie beda pasowaly palisady

    Pozdrawiam.
    ale chodzi o to, ze bede musial wykop zrobic pod fundament ogrodzenia i bramy

  16. #36

    Domyślnie

    Mozesz pozniej dobic to skoczkiem, albo zageszczarka i bedzie dobrze.

  17. #37

    Domyślnie

    Ostatnio rzucił mi sie w oczy taki artykuł wlasnie, wiec moze i Wam sie coś z niego teraz przyda
    http://www.psbprofi.krakow.pl/porady...ostki_brukowej
    A porady sa bardzo ciekawe.

  18. #38

    Domyślnie

    Nie da się tego czytać niestety. Do tego sporo błędów na rysunkach na grafikach,

  19. #39
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    jaki jest kąt nachylenia?
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  20. #40
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar MRQ69
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Nosówka
    Posty
    41
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam,

    Trochę za późno ale przymierzam się do zrobienia kostki, pow. ok 270 m2, 100 mb obrzeży, rodzimy grunt to glina,
    Te 270 m2 to podjazd szerokości 6m długości ok. 8 m pod kątem 7.33 stopnia, następnie rozwidla się w trapez o wysokości 14 m i szerszej podstawie 12m. Wokół domu opaska szerokości 1m (długość ok 45m), przed wejściem podest 6,5 m2 ze schodkiem na opaskę, przed wejście od kotłowni placyk 6,5 m2 ze schodkiem z opaski oraz taras półokrągły o promieniu ok 4m.
    Kostka drobna, BrukBet Creativ, Jadar Arco Plus, Jadar Riso lub Polbruk Avanti.
    Co jak i za ile z perspektywy Podkarpacia (bliskie okolice Rzeszowa).

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony