dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lwo

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    legionowo
    Kod pocztowy
    05-120
    Posty
    5

    Domyślnie Dachówka papa deskowanie, jaka izolacja? Piana czy wełna?

    Witam,

    mam wykonany dach w taki sposób Dachówka , papa i pełne deskowanie. Jaką technologie zastosować? Czy pianę natryskuje się bezpośrednio na deski? Czy daję się jakiś "izolator"? Czy przy montażu wełny mineralnej należy zachować jakiś mostek między deskami a wełną? Czy daję się jakiś "izolator" między deski a wełnę? Czy 30 cm to wystarczająca grubość ocieplenia poddasza czy dać 40 cm?

    Pozdrawiam i dziękuje za pomoc!

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zeusrulez
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    za daleko . . .
    Posty
    981

    Domyślnie

    Cytat Napisał lwo Zobacz post
    Witam,

    mam wykonany dach w taki sposób Dachówka , papa i pełne deskowanie. Jaką technologie zastosować? Czy pianę natryskuje się bezpośrednio na deski? Czy daję się jakiś "izolator"? Czy przy montażu wełny mineralnej należy zachować jakiś mostek między deskami a wełną? Czy daję się jakiś "izolator" między deski a wełnę? Czy 30 cm to wystarczająca grubość ocieplenia poddasza czy dać 40 cm?

    Pozdrawiam i dziękuje za pomoc!
    Daruj sobie tą piankę. Użyj wełny. Tak musi być szczelina ok. 3 cm. Robisz ją ze sznurka.
    Nie zapomnij o wlocie i wylocie powietrza.
    30 cm to już dobrze, przyjmując, że 15 idzie między krokwie a 15 pod krokwie masz U = 0.126
    15 cm między 20 cm pod U = 0.106
    obliczenia w przybliżeniu, zastosowana wełna profimata.
    Druga opcja zupełnie by mnie satysfakcjonowała, nawet bardzo !

    Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał zeusrulez Zobacz post
    Daruj sobie tą piankę. Użyj wełny. Tak musi być szczelina ok. 3 cm. Robisz ją ze sznurka.
    Nie zapomnij o wlocie i wylocie powietrza.
    30 cm to już dobrze, przyjmując, że 15 idzie między krokwie a 15 pod krokwie masz U = 0.126
    15 cm między 20 cm pod U = 0.106
    obliczenia w przybliżeniu, zastosowana wełna profimata.
    Druga opcja zupełnie by mnie satysfakcjonowała, nawet bardzo !

    Pozdrawiam
    możesz napisać dlaczego ma sobie darować piane?

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar AG_home
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    170

    Domyślnie

    Podbijam, bo przede mną ocieplenie poddasza.
    Post kolegi zeusrulez jest dosyć stary. Z moich obserwacji wynika, ze coraz więcej ludzi decyduje się na piankę zamiast wełny. Ceny pianki bardzo mocno spadły na przestrzeni ostatnich lat. Obecnie oscylują średnio ok 60 pln/mkw przy grubości pianki ok 20cm.

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Gontowy

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-844
    Posty
    305

    Domyślnie

    O piankach wieści z laboratorium: http://www.izolacje.com.pl/artykul/i...w-aerozolu?p=2

    Duuużo ciekawego:
    1. Zależność izolacyjności nawet od kierunku wspieniania na 30%!!!
    2. Degradacja właściwości izolacyjnych 0 30% w pierwsze 3-5 lat z utratą gazu 'spieniającego';
    i jeszcze ddduuuużo.

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tom1000k
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    560

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gontowy Zobacz post
    O piankach wieści z laboratorium: http://www.izolacje.com.pl/artykul/i...w-aerozolu?p=2

    Duuużo ciekawego:
    1. Zależność izolacyjności nawet od kierunku wspieniania na 30%!!!
    2. Degradacja właściwości izolacyjnych 0 30% w pierwsze 3-5 lat z utratą gazu 'spieniającego';
    i jeszcze ddduuuużo.
    Ten artykuł to stek bzdur.

    Ad.1 Nie dotyczy pianek otwarto komórkowych stosowanych na poddasza, a o tym mowa w tym temacie. Poza tym to zjawisko przy prawidłowo przetworzonym systemie nie występuje.
    Ad.2 Jak wyżej, nie dotyczy, bo w interesującej nas piance czynnikiem spieniającym jest woda ,natomiast przy zamkniętej tak nie jest, ale to temat na inną dyskusję.

    Do "ddduuuuużo" nie będę się odnosił

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    TeDy1989

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-750
    Posty
    302

    Domyślnie

    Niedawno robili mi dach i rozmawiałem z dekarzem (młody chłopak) czym by tu ocieplić poddasze, czy jest w stanie coś poradzić. Powiedział mi, że sam wkrótce planuje się budować i rozmawiał właśnie na ten temat ze swoim kolegą który wykonuje takie pianowania. Stwierdził, że do starych budynków (a w zasadzie dachów) piana jak najbardziej OK, natomiast do świeżo zbudowanych to szkoda aby tak super szczelnie go zamykać. Drzewo potrzebuje kilunastu (dziesięciu?) lat żeby na spokojnie wyschnąć, zaklejając je pianą może się okazać, że prędzej zgnije niż wyschnie

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar AG_home
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    170

    Domyślnie

    Coś kolega od pianek naopowiadał bajek. Dlaczego szkoda nowy dom zamykać szczelnie? A od czego w domu jest wentylacja? Czy majster od pianek słyszał o domek energooszczędnych, że o pasywnych nie wspomnę.
    Z tym schnięciem drewna przez dziesięciolecia to znowu jaja. Drewno uznaje się za suche jak ma wilgotność nie więcej jak kilkanaście procent. Na to wystarczy rok jak jest przewietrzane. Poza tym pianka OK jest dyfuzyjnie otwarta. Oczywiście nie powinno się jej aplikować na więźbę, na której tydzień wczesniej jeszcze ptaki śpiewały. ale to dot. każdego materiału termoizolacujnego, w tym wełny w szczególności.

  9. #9

    Domyślnie

    Witam.
    Planuję ocieplić wełną (15+15cm) skosy dachu i poddasze i teraz mam dylemat.
    Poszycie dachu idąc od strony wewnętrznej wygląda nastepująco - deskowanie na to przyklejona papa no i blachodachówka. Deski położone są z przerwami między nimi około 5mm, ale chyba nie ma to wiekszego znaczenia bo i tak są zakryte papą. Papa rzecz jasna przyklejona jest bezpośrednio na deskowanie.
    Z tego co mi wiadomo papa jest super jesli chodzi o trwałość i ochronę od zewnatrz bo nie przepuści wody i wilgoci, identyczne właściwości ma również od wewnatrz co już nie jest takie super bo nie jest paroprzepuszczalna więc zatrzymuję w znacznym stopniu wilgoć powstałą w domu.

    Teraz mam takie opcje ocieplenia wełną:
    1. Membrana przylegająca do deskowania, wełna przylegająca do membrany.
    2. Membrana przylegająca do deskowania, szczelina między membraną a wełną.
    3. Szczelina między membraną a deskowaniem, wełna przylegająca do membrany.
    4. Szczelina między membraną a deskowaniem, szczelina między membraną a wełną.
    5. Bez membrany, wełna przylegająca do deskowania.
    6. Bez membrany, szczelina między deskowaniem a wełną.

    Która opcja będzie prawidłowo wykonana???

  10. #10

    Domyślnie

    A po co tam dawac do desek jakas membrane, nie rozumiem. Dla mnie opcja 6. Wlot w podbitce wylot w kalenicy lub nawet juz na strychu jesli wełna do jętek. Szczeline dajesz miedzy deska a wełną, tam nie ma wiatru a jedynie leciutki ruch powietrza nie powinno jej wywiewac.

    Nawet jesli chcialbys polozyc jakas membrane to welny nie dopychal bym do desek na pewno, wiec jesli juz to opcja 3 tez w chodzi w gre. Membrana odsunieta od desek, do membrany welna, z tym ze dosunieta tak by nie wypychala membrany ktora dotknie desek.

  11. #11

    Domyślnie

    Ja mam między krokwiami styropian i pod nim wełnę na stelażu, razem 25 czyli 15+10.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kristoferro Zobacz post
    Witam.
    Planuję ocieplić wełną (15+15cm) skosy dachu i poddasze i teraz mam dylemat.
    Poszycie dachu idąc od strony wewnętrznej wygląda nastepująco - deskowanie na to przyklejona papa no i blachodachówka. Deski położone są z przerwami między nimi około 5mm, ale chyba nie ma to wiekszego znaczenia bo i tak są zakryte papą. Papa rzecz jasna przyklejona jest bezpośrednio na deskowanie.
    Z tego co mi wiadomo papa jest super jesli chodzi o trwałość i ochronę od zewnatrz bo nie przepuści wody i wilgoci, identyczne właściwości ma również od wewnatrz co już nie jest takie super bo nie jest paroprzepuszczalna więc zatrzymuję w znacznym stopniu wilgoć powstałą w domu.

    Teraz mam takie opcje ocieplenia wełną:
    1. Membrana przylegająca do deskowania, wełna przylegająca do membrany.
    2. Membrana przylegająca do deskowania, szczelina między membraną a wełną.
    3. Szczelina między membraną a deskowaniem, wełna przylegająca do membrany.
    4. Szczelina między membraną a deskowaniem, szczelina między membraną a wełną.
    5. Bez membrany, wełna przylegająca do deskowania.
    6. Bez membrany, szczelina między deskowaniem a wełną.

    Która opcja będzie prawidłowo wykonana???
    Ja bede mial opcje nr 3 , czyli na krokwie membrana, pozniej laty , a dopiero pozniej deskowanie . A welna do samej membrany .

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    wełna skalna o grubosci 30cm , Między deskami a wełną koniecznie daj szczelinę wantylowaną grubości 3-6cm. Sugeruje zastosować wełnę Toprock premium
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony