dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1

    Domyślnie Z7 w zabudowie bliźniaczej...

    Z uwagi na to, że już w maju ruszamy z budową postanowiłem jakoś udokumentować nasze zmagania.

    Działkę kupiliśmy dokładnie rok temu w Orzeszu - pow. mikołowski, woj. śląskie. Powierzchnia 1235m2 z czego połowa należy do moich rodziców. Działka płaska, blisko do tzw. Wiślanki – co widać na zdjęciach Dojazd do utwardzenia, prąd w granicy, sieć wod. niestety oddalona o jakieś 200m, gazu i kanalizacji brak.



    Razem z żoną wybraliśmy projekt Z7 / Studio Z500. Nasza Z7 będzie w zabudowie bliźniaczej. Bliźniak nietypowy ponieważ budynek nie będzie symetryczny jak to zwykle bywa – nasza Z7 będzie sąsiadowała z domem moich rodziców, którzy zdecydowali się na Z262.
    Kryteria jakimi kierowaliśmy się były proste – dom mały o prostej bryle, koniecznie parterowy z dwuspadowym dachem. Szybko zdecydowaliśmy się na Z7. Zmiany jakie wprowadziliśmy są raczej kosmetyczne. Dodaliśmy okno w "jadalni", zmniejszyliśmy szer. okna balkonowego, powiększyliśmy okno w łazience i pomieszczeniu gospodarczym, dodaliśmy małe wc kosztem jednej sypialni.





    Komentarze (o ile się pojawią ) proszę umieszczać bezpośrednio w dzienniku.

    Cdn.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Iwona i Mariusz
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    już nie Wrocław
    Posty
    2.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie

    No to zgłaszam się jako pierwsza komentująca, bo przecież nie mogłam przegapić budujących ten sam domek co my.
    Na wstępie pozdrawiam serdecznie.
    Ciekawe rozwiązanie z tą bliźniaczą zabudową i widzę, że rozsądne zmiany wprowadziliście.
    Zwłaszcza ten dodatkowy kibelek jest super rozwiązaniem i jestem pewna, że nie będziecie tej decyzji żałować.
    Będę śledzić budowę tego cudownego domku i mocno trzymać za Was kciuki, więc zachęcam gorąco do pisania na bieżąco i zamieszczania zdjęć.
    Powodzenia !!!

  3. #3

    Domyślnie

    Iwona i Mariusz witamy was w naszych skromnych progach. Fajnie, że wpadliście. Wasz dziennik był pierwszym jaki przeczytałem, było to jakieś 2 i pół roku temu. Nie będę ukrywał, że dodatkowe wc i okno w "jadalni" zgapiliśmy od Was.

    Dziękujemy i również pozdrawiam


    Skoro już tutaj jestem, to może skrobnę parę słów.

    Ponieważ nie mieszkamy na miejscu załatwienie wszystkich spraw papierkowych potrzebnych do złożenia wniosku o PnB zleciliśmy architektowi. Niestety, nie było tak kolorowo, jak zapewniał na szczęście wszystko zakończyło się wydaniem PnB po około 6 miesiącach. Niby nie długo, ale mogło być wcześniej. Gdybym PnB otrzymał 2 tygodnie wcześniej pewnie mógłbym się pochwalić stanem zero już w zeszłym roku.

    WRZESIEŃ 2013
    Jeżeli chodzi o przygotowanie działki pod budowę, to zacząłem standardowo od ogrodzenia.
    Razem z tatą zdecydowaliśmy się na wypożyczenie wiertnicy, która okazała się bezużyteczne. Pozostało nam nic innego jak wkopać około 26 stempli metodą bardziej tradycyjną – z pomocą przyszła niezastąpiona sztychówka.
    W tym samym dniu przyjechał garaż 3m x 5m.




    Droga dojazdowa... tak jak wspomniałem w moim pierwszym poście musiałem utwardzić około 60m drogi dojazdowej. Wykonanie drogi zleciłem firmie FHT Gawlik z Bełku. Wszystko zostało zrobione pod moją nieobecność, a efekt jest następujący:

    PRZED:


    PO:


    cdn.

  4. #4

    Domyślnie

    Czas na kolejny wpis. Trochę o fundamencie, trochę o murach. Najważniejsze, że 5 maja ostro ruszamy z budową

    Fundament
    Za namową architekta zdecydowaliśmy się na posadowienie domu na płycie fundamentowej. Na początku sceptycznie do tego podchodziłem, jednak przekonała mnie szybkość wykonania i eliminacja mostków termicznych od gruntu. A oto efekt pracy konstruktora:





    Chudy beton 10cm, z którego mogę zrezygnować i nie ukrywam, że skorzystam z tej opcji.
    10cm XPS
    Płyta gr. 25cm z betonu C20/25 (B25)
    Zbrojenie belkami z 4 prętów fi12 oraz siatką zbrojeniową fi8 oczko 15cm x 15cm górą i dołem.

    Mury

    Materiał z jakiego powstaną ściany nośne to beton komórkowy. Zdecydowałem się na BK Termalica 24cm klasa 600 P+W. Będziemy murować na zaprawę cienkowarstwową.
    Jeżeli chodzi o ściany działowe to na 95% będzie to cegła silikatowa. Głównie ze względu na dobrą izolację akustyczną i akumulację ciepła.



    Dach

    Dach dwuspadowy o kącie nachylenia 25 stopni. W projekcie mamy więźbę tradycyjną ale raczej zdecydujemy się na wiązary. Pełne deskowanie i dachówka.


  5. #5

    Domyślnie

    Wstyd i hańba! Myślałem, że pisanie dziennika będzie łatwe i przyjemne, a tak na prawdę ciężko jest mi się zmobilizować. Od ostatniego postu minęło trochę czasu Nie próżnowałem. Budowa idzie do przody i powoli zbliżamy się do zakończenia sezonu.

    Cofnijmy się trochę w czasie...

    Dokładnej daty nie pamiętam, ale prace związane z budową fundamentu rozpoczęliśmy około 14 kwietnia. Firma, której zleciłem utwardzenie drogi dojazdowej zajęła się również zdjęciem humusu i wykonaniem podbudowy.

    30 kwietnia geodeta wytyczył budynek. Z tych etapów mam tylko jedno zdjęcie, ponieważ nie było mnie na miejscu podczas wykonywania prac.


  6. #6

    Domyślnie

    W poniedziałek 5 maja ruszyliśmy (czyt. zleciłem) z ułożeniem kanalizacji. Ekipa wpadła o 8:00 i skończyła o 13:00.



    W tzw. międzyczasie odebrałem XPS i EPS, załatwiłem zbiornik 1000l na wodę i dotarło do mnie, że rozpoczęliśmy BUDOWĘ



    Zaraz po ekipie od kanalizacji zaczęliśmy układać szalunek z EPS. Skończyliśmy we wtorek wieczorem - tym razem na prawdę robiliśmy to sami



    W środę było trochę nerwowo, ponieważ układanie XPS'a okazało się trochę trudniejsze niż myślałem, a wszystko musiało być gotowe na przyjazd zbrojarzy. Późnym wieczorem zakończyliśmy układanie XPS'a i folii na płycie pod dom.



    W czwartek rano pojawiła się ekipa, która podjęła się wykonania zbrojenia. My kończyliśmy zabawę z płytą pod garaże.
    I tutaj ogromne podziękowania dla chłopaków z VEGA-SYSTEM. Obiecali, że na piątek obie płyty będą gotowe do zalania betonem i słowa dotrzymali, a pracy mieli naprawdę sporo.











    W piątek nie pozostało nic innego jak zrobienie opaski i obsypanie szalunków piaskiem. Skończyliśmy jakąś godzinę przed przyjazdem pierwszej gruszki z betonem.







    Ponieważ, było nas tylko trzech - ojciec, szwagier i ja - zdecydowałem się na beton samozagęszczalny LAFARGE AGILIA Fundament i był to strzał w dziesiątkę. Dwie płyty o łącznej powierzchni 162m2 zalaliśmy w 3 godziny.



    A tak płyta wyglądała na drugi dzień po zalaniu (10.05.2014)



    Ostatnio edytowane przez f1lar ; 26-06-2014 o 13:49

  7. #7

    Domyślnie Mury

    17 maja,czyli tydzień po wylaniu płyty przywieźliśmy materiał na ściany nośne i powiązaliśmy belki na wieniec.





    Ekipa murarzy wpadła w poniedziałek 19 maja. O godzinie 7:00 było tak jak na poniższym zdjęciu (zdjęcie z piątku, w poniedziałek pogoda dopisała i świeciło słońce )



    ...o 12:30 zastaliśmy taki widok:



    ...o 15:00 dostałem telefon, że murarze skończyli





    We wtorek (20.05.2014) ta sama ekipa wykonała wieniec



  8. #8

    Domyślnie

    Super fajny zgrabny domek. Zarówno Wasza zetka jak i Waszych rodziców. Zaglądam tutaj dlatego że u mnie przez płot powstaje także z262.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar beatagl
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    okolice Dębicy
    Posty
    1.011
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Witam
    Super Wam idzie , kibicuje !!!

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ooo, kolejne domy na płycie i to po sasiadzku
    Życzę sprawnej budowy.

    Więźba będzie tradycyjna, czy prefabrykowana ?
    Myslę, że wiązary zamawiane dla tych dwóch domow mogłyby mieć ciekawą cenę.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #11

    Domyślnie Więźba

    Witam odwiedzających

    Na zdjęcia z budowy Z262... i garażu, trzeba jeszcze poczekać. Garaż mieliśmy murować równo z naszą Z7, ale wspólnie zdecydowaliśmy, że czekamy do przyszłego roku.

    Więźba będzie prefabrykowana. Na całość dostaliśmy całkiem dobrą wycenę, ale nie chcieliśmy czekać i Z7 jest już przykryta Od mojego ostatniego wpisu trochę się zmieniło.

    Ponieważ nie ma mnie na miejscu mam tylko kilka zdjęć, które wysłał sąsiad i wykonawca.

    19 czerwca przyjechały wiązary






    25 czerwca więźba stała na swoim docelowym miejscu. Montaż na kotwach chemicznych, ściany szczytowe drewniane.


  12. #12

    Domyślnie

    W piątek 27 czerwca na budowę wkroczyła ekipa od murów. W sobotę skończyli murowanie ścian działowych i komina. Ściany działowe z silki - tak jak planowałem od samego początku. Komin to tylko kształtki keramzytowe, do środka pójdzie wkład stalowy. A oto zdjęcia:












    We wtorek 1 lipca skończyli deskowanie dachu i położyli papę.






    Wygląda na to, że plan na rok 2014 został wykonany. W okresie zimowym chcemy jeszcze zamówić okna. Plan minimum na przyszły roku przewiduje budowę garażu, prąd i tynki. Do pełnego szczęścia reszta instalacji i wylewki, zobaczymy co z tego wyjdzie

    Pozdrawiam

  13. #13
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kondzioo

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Ostrzeszów
    Kod pocztowy
    63-500
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,
    Bardzo dobry pomysł na budowę na płycie fundamentowej. Mam pytanie, bo chcę zastosować podobne rozwiązanie, ale zastanawiam się jakie warstwy i grubości dajecie na tej płycie?, bo widzę, że musi być ich aż 25cm. Z góry dziękuję za odpowiedź.

    Pozdrawiam

  14. #14

    Domyślnie

    kondzioo, wg projektu na płytę pójdzie 15cm styropianu, 8cm wylewki i 2cm posadzki.

    Pozdrawiam

  15. #15

    Domyślnie

    witam
    Piękna chatka
    Podziwiam tempo ekipy w murowaniu ścian-błyskawica
    Gdybym swój miał stawiać jeszcze raz to też na płycie.
    Będę zaglądał i powodzenia.

  16. #16

    Domyślnie

    Fajne się domki budują,będę zaglądać a pomysł z budową bliźniaczą świetny,u nas było podobnie,w tym samym czasie budowaliśmy się my i moi rodzice a teraz żałujemy, że nie wybudowaliśmy jakiegoś bliźniaka ,a moglibyśmy
    M32 - Zielona Równina

    05.04.2014r

  17. #17

    Domyślnie

    front247, IZA30 dzięki za odwiedziny.


    W środę 8.10.2014 zamówiliśmy okna, montaż za 7 tygodni o ile pogoda pozwoli...

    Zdecydowaliśmy się na okna MS Line z kanciastą listwą przyszybową, kolor antracyt, okno tarasowe uchylno-przesuwne, "ciepły" montaż.




    W zeszłym tygodniu po raz pierwszy widzieliśmy naszą Z7 od czasu zadaszenia i postawienia działówek. Wrzucam zdjęcia salonu i strychu, który okazał się większy niż się spodziewałem. Łazienka wydaje się być trochę mała, musimy się z tym pogodzić






    Ostatnio edytowane przez f1lar ; 13-10-2014 o 00:19

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Iwona i Mariusz
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    już nie Wrocław
    Posty
    2.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie

    Piękny, duży stryszek.
    Z doświadczenia wiem, jak bardzo Wam się przyda ta dodatkowa powierzchnia.
    Pozdrawiam..

  19. #19

    Domyślnie

    Gratuluje po sąsiedzku, tempo błyskawiczne! I jakie w końcu ścianki działowe stanęły - beton komórkowy czy sylikat? Trzymam kciuki!

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vega1
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    1.434
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    nieźle, nieźle ) Gratuluje!!!

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony