dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie elewacja ze starych desek rozbiórkowych

    Witam,

    Stoję przed wyborem rozwiązania elewacji swojego domu. Sam wybór już padł - STARE DESKI ROZBIÓRKOWE - teraz muszę zastanowić się na samym systemem wykończenia.

    Elewacje dotyczą domu, którego ściany powstały już prawie 15 lat temu - kupiłem dom w stanie surowym otwartym (ściany i dach) i teraz kontynuuję budowę.
    Konstrukcja ścian to:
    - pustak ceramiczny max 29cm
    - styropian 6cm
    - pustak ceramiczny 9cm (osłonówka)

    Na to muszę oczywiście dorzucić jeszcze ocieplenia, a to już jest mocno uzależnione od sposobu wykończenia właśnie elewacji.

    Planowałem zrobić tak:
    - na istniejące ściany mocowane na kątownikach stalowych belki drewniane (łaty) w układzie pionowym o grubości odpowiadającej grubości ocieplenia,
    - pomiędzy nimi ocieplenie (styropian lub wełna) - właśnie do końca nie wiem co byłoby w takim układzie wskazane,
    - jakaś izolacja - wszystko uzależnione od wyboru systemu ocieplenia,
    - kontrłaty (40x30mm) w układzie poziomym
    - deski w układzie pionowym, deski mocowane z widocznymi przerwami (ok.5-10mm)

    I teraz proszę Was o opinie. Jakiego rodzaju ocieplenie będzie w tym konkretnym przypadku lepsze: wełna czy styropian?
    I jakiego rodzaju wykończenie powinienem zastosować w przypadku wełny, a jakie w przypadku styropianu?

    Myślałem, że jeżeli styropian to albo:
    1. styropian kleje do ściany i na niego siatka z klejem
    2. styropian kleje do ściany i na niego tylko zwykła gruba folia budowlana

    a jeżeli wełna to:
    1. wełna wciskana pomiędzy odpowiednio rozstawione łaty pionowe na ścianie i na nią jakaś izolacja (paroprzepuszczalna bo chyba folia wiatroizolacyjna w przypadku ściany murowanej jest zbędna)

    Pozdawiam.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gawor5

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    132

    Domyślnie

    Ja bym dał styropian z obawy przed zawilgoceniem.
    Zastanów się nad rozkładem pionowych belek ponieważ będą to może nie całkiem ale jednak mostki termiczne, może lepiej zrobić na profilach alu tak jak sufit podwieszany i wtedy dochodzisz do samego profilu i ocieplenie masz na całej powierzchni.

  3. #3
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.688

    Domyślnie

    Stare cegły, stare deski z rozbiórki to może być piękna dekoracja wnętrza, także piękne meble. Zobaczcie nasz film:



    Zobacz inne filmy murator.tv - Telewizji Budowlanej Muratora
    Sprawy dotyczące forum: [email protected]
    murator.tv na YouTube: KANAŁ YOUTUBE

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony