dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lucjatoja

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    ciechocinek
    Kod pocztowy
    87-720
    Posty
    23

    Domyślnie zakładam ogród i będzie pięknie.

    Zakładam lada dzień ogród. Nie mam żadnego doświadczenia, a całą wiedzę czerpie z gazetek i programu 'odlotowy ogród' chociaż prowadzący jest tak przystojny, że bardziej zwracam uwagę na to jak mówi, a nie co mówi Mam 'projekt', wykonał go młody chłopak zaraz po szkole, też bez doświadczenia, ale podoba mi się i chociaż częściowo mam zamiar sie go trzymać.
    Panowie właśnie budują płot i jak tylko skończą zamawiam rośliny.
    Najbardziej ograniczają mnie finanse, ale myślę, że dam radę.
    Do trawinka były 3, słownie trzy podejścia, i myślę, że już limit pecha się wyczerpał;_) teraz mamy piękny, zielony trawniczek.
    Postaram się regularnie wstawiać zdjęcia tego co udało się zrobić. Jak mi sie uda to zeskanuję też projekt.
    Liczę na wasze rady i sugestie, szczególnie te techniczne. Np które rośliny ściółkować, czy wszystkie można - chodzi o agrowłókninę, bo nie do końca to rozumiem. Wszelkie uwagi i konstruktywna krytyka mile widziane. uwagi typu weź lepiej firmę, żeby to zrobiła - zbędne. nie śpię na pieniądzach. Wcale nie śpię, bo mam troje dzieci. Kiedyś przeczytałam, że piękny ogród ułatwia bycie dobrą matką i uwierzyłam

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lucjatoja

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    ciechocinek
    Kod pocztowy
    87-720
    Posty
    23

    Domyślnie

    zdjecia przedstawiają stan na dzień 23.03, granica naszej działki sięga tam gdzie trawa, z boku jest osobne wejście do mojej pracy i te rosliny będą zabrane z tego miejsca. Na placu zabaw nie ma trawy, bo miały byc maty, ale wtedy nie zdawałam sobie sprawy ile to kosztuje, teraz jest dosiana trawa, czekamy aż wzejdzie. Maty mi ise nie podobaja, ale były by praktyczniejsze ze względu na koszenie i brzydkie placki pod bujaczkami. teraz plan jest taki, że pod domkiem i wkoło piaskownicy ma być kostka chodnikowa, pod bujaczkami kawałek maty, a reszta trawa.
    Tarasu jeszcze nie ma, miał być duży i drewniany, ale po przemyśleniu sprawy zostajemy przy tym co jest, a reszta bedzie bezposrednio na ziemi, płyta chodnikowa ala piaskowiec i zadaszenie drewniane - innego pomysłu, żeby było tanio nie mam.


    Ostatnio edytowane przez lucjatoja ; 24-03-2014 o 09:11

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lucjatoja

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    ciechocinek
    Kod pocztowy
    87-720
    Posty
    23

    Domyślnie



  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lucjatoja

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    ciechocinek
    Kod pocztowy
    87-720
    Posty
    23

    Domyślnie

    i pierwsze roslinki, które dostałam w prezencie, jedna to podobno jakaś jagoda, a ta żółta to dereń jadalny. mam zamiar sobie skrupulatnie zapisywać co sadzę i jak to pielegnowac, ale akurat nie znam nazwy tego krzaczka

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lucjatoja

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    ciechocinek
    Kod pocztowy
    87-720
    Posty
    23

    Domyślnie

    i mam pierwsze pytanie, przed domem, gdzie są te kamyczki wzdłuż chodnika są posadzone berberysy, pierwotnie były posadzone bliżej chodnika, ale za namową teściowej( wiecej nie posłucham, człowiek uczy się na błędach) przesadziłam je dalej. Nie podoba mi się to.Nie będę ich juz przesadzała, czy mozna dosadzić z przodu jakieś roślinki? jakie? tanie i niewymagające. Tam jest agrowłóknina i na to kamyczki.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar emilus18
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.177
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    232

    Domyślnie

    Witaj lucjatoja! Będę Cię podglądać bo jestem na tym samym etapie No, może bardziej opłakanym bo u Ciebie wokół domku już tak ładnie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony