dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    adnim

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Posty
    11

    Domyślnie Kominek z płaszczem wodym w układzie zamnkiętym czy z buforem.

    Witam szanowne grono. Jest to mój pierwszy post na tym forum, więc witam serdecznie.
    W przeciągu miesiące będę zlecał montaż kominka w moim domu ( powierzchnia mieszkalna 125 m2 + garaż 17)
    Cały dół z instalacją podłogową, na górze w sypialniach kaloryfery, a łazienka tez z podgłogówką.
    Komiek ma być podłaczony tylko i wyłacznie do C.O.

    Mam juz wybrany wkład z kratki.pl Amelia 24kw z weżownicą. Instalator radzi aby zamontować to w ukłądzie zamnkiętym z dwoma zaworami bezpieczeństwa. Kominek ma służyc do dogrzewania domu, głownie będe używał pieca gazowego.

    Jak sadzicie, przy takim metrazu taki system ma sens, czy lepiej zainwestować w dodatkowy bufor?

    Dziękuję za wszelkie sugestie

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał adnim Zobacz post
    Witam szanowne grono. Jest to mój pierwszy post na tym forum, więc witam serdecznie.
    W przeciągu miesiące będę zlecał montaż kominka w moim domu ( powierzchnia mieszkalna 125 m2 + garaż 17)
    Cały dół z instalacją podłogową, na górze w sypialniach kaloryfery, a łazienka tez z podgłogówką.
    Komiek ma być podłaczony tylko i wyłacznie do C.O.

    Mam juz wybrany wkład z kratki.pl Amelia 24kw z weżownicą. Instalator radzi aby zamontować to w ukłądzie zamnkiętym z dwoma zaworami bezpieczeństwa. Kominek ma służyc do dogrzewania domu, głownie będe używał pieca gazowego.

    Jak sadzicie, przy takim metrazu taki system ma sens, czy lepiej zainwestować w dodatkowy bufor?

    Dziękuję za wszelkie sugestie
    Czemu układ zamknięty ? i dlaczego tylko dwa zawory a nie trzy? - to oczywiście ironiczne pytanie - każdy piec na paliwo stałe powinien mieć układ otwarty, a dla lepszego wykorzystania warto jest mieć bufor na nadmiar ciepła .
    Być może zamknięty układ....instalator nie będzie mieszkał w Twoim domu.
    http://www.oborniki.com.pl/index.php...=785&artykul=1
    http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/art...KRAJ/298533262
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    adnim

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Posty
    11

    Domyślnie

    Ok, skoro to stanowi takie niebezpieczeństwo to pogadam jeszcze z instalatorem.
    A jeśli chodzi o układ otwarty to bufor musi być ??
    Mam ograniczony fundusz, na kominek, pompę czujniki itp. mam przeznaczone do 10 tyś i chciałby sie w tej kwocie zmiescić.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał adnim Zobacz post
    Mam ograniczony fundusz, na kominek, pompę czujniki itp. mam przeznaczone do 10 tyś i chciałby się w tej kwocie zmieścić.
    Nie musi, ale warto go mieć, bo paląc w kominku nie tylko będziesz miał na CO ale i CWU.....
    10 tyś...mało, ale zależy jak zamierzasz wykończyć to cudo.
    Pozdrawiam
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    City ... a dlaczego niby nie może być układ zamknięty ... ?
    Przykłady, kóre przytoczyłeś śwadczą tylko o tym, że kominka nie powinni się tykać ani domorośli majsterkowicze ani firmy z przypadku nie mające tak naprawdę zielonego pojęcia co robią ...
    Każda dobra firma z miejsca wymieni Ci całą litanię powodów, dla których wręcz należy kominek montować w układzie zamkniętym ...
    Adnim ... za kwotę jaką wymieniłeś nie da się zrobić kominka z płaszczem wodnym, który by działał poprawnie, ładnie wygladal, i spełniał jeszczeprzy okazji pewnie wiele innych "chciejstw" inwestorów. Albo dołożysz więcej albo będziesz skończy się to właśnie np. jak na linkach zapodanych przez City ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Układ otwarty bywa bardziej niebezpieczny od ciśnieniowego....

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    adnim

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Posty
    11

    Domyślnie

    Na taką właśnie kwotę dostałem wycene z kratki.pl:
    wkład amelia z weżownicą 6,5 tyś
    podstawa kominka 170 zł
    rury do komina 420
    kratki wentylacyjne ok 500 zł
    zawory ok 350 zł
    pompa ok 800 zł
    sterownik ok 600 zł
    izolacja 300 z ł

    Daje nam to sume jakis 9,5 tysiąca, do tego obudowa kominka, poki co robię z płyty do kominków.
    Co jeszcze muszę dokupić ??
    Wyprowadzenie rur od CO wraz z rodzielnią mam juz w pakiecie od dewelopera, w mojej kwestii jest tylko podłaczenie wkładu wraz z elementami które wymieniłem no i obudowa.

    Oczywiscicie dochodzi koszt spiecia tego w jedną całość i na to mam dodatkowe fundusze.
    Ostatnio edytowane przez adnim ; 24-03-2014 o 14:08

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Adnim ... Ameliia z boczną szybą i płaszczem wodnym (bo pewnie o takiej piszesz podając cenę) to porażka instalacyjna do domu wielkości Twojego ... To Twoje "chciejstwo" czy propozycja instalatora ... ?
    Przemyśl to bo będzies kolejnym rozczarowanym użytkownikiem kominka, "zaczarowanym" przez instalatora mającego blade pojęcie o prawidłowym doborze paleniska kominkowego do konkretnego domu, za to podpinającego wszystko to co mu się pod nos podsunie.
    Podałeś kwotę 10 tyś. pisząc "komnek" a masz zaledwie wkład i parę rzeczy instalacyjnych. Jeszcze obudowa - materiały na nią i wykonanie, reszta materiałów instalacyjnych i też wykonanie tych prac ... sam widzisz że pisząc o jakiejś kwocie można to interpretować na wiele sposobów ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    Zgadzam się z FN w 100% .
    Niestety wielu klientów chce mieć szybę narożną , bo taka jest praktycznie we wszystkich gazetach wnętrzarskich od ~ 3 lat, dodatkowo obowiązkowy płaszcz wodny .
    Niestety ze względów czysto użytkowych nie jest t dobra kombinacja ,.....i słowo czysto ma tu także swoje znaczenie.
    Na rynku jest wiele wkładów przeznaczonych do instalacji w układach zamkniętych które można bezpiecznie tak montować.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał M***ki Zobacz post
    Zgadzam się z FN w 100% .
    Niestety wielu klientów chce mieć szybę narożną , bo taka jest praktycznie we wszystkich gazetach wnętrzarskich od ~ 3 lat, dodatkowo obowiązkowy płaszcz wodny .
    Niestety ze względów czysto użytkowych nie jest t dobra kombinacja ,.....i słowo czysto ma tu także swoje znaczenie.
    Na rynku jest wiele wkładów przeznaczonych do instalacji w układach zamkniętych które można bezpiecznie tak montować.

    Miałem pytania na targach typu : Panie , a taki tylko z płaszczem wodnym?! (mam na myśli czterostronną konstrukcję FUTURA)

    http://www.kominki.org/nowosci-targo...ki-futura.html

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wojtek_796

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.354

    Domyślnie

    No co Ty Piotr!
    "Przedwiośnia" nie czytałeś?
    A może pytający był świeżo po lekturze.

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    adnim

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Posty
    11

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o rodzaj wkładu, to narożny pasuje najbardziej, mam stosunkowo małą przestrzeń na zabudowanie wiekszęgo. W tym miejscu jest miejsce na kominek i cięzko mi wyobrazic sobie inny aniżeli narożny. Chyba że macie inna wizję to proszę o wskazówki Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	21,1 KB
ID:	250868

    Czy całkowicie mam zapomniąć o narożnym chcąc mieć z niego jako taki pożytek? Jaki wkład proponujecie przy moim wnętrzu? Zdjęcie troszkę małe ale coś tam widać
    Dziękuję za pomoc
    Ostatnio edytowane przez adnim ; 26-03-2014 o 12:58

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał adnim Zobacz post
    Jeśli chodzi o rodzaj wkładu, to narożny pasuje najbardziej, mam stosunkowo małą przestrzeń na zabudowanie wiekszęgo. W tym miejscu jest miejsce na kominek i cięzko mi wyobrazic sobie inny aniżeli narożny. Chyba że macie inna wizję to proszę o wskazówki Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	21,1 KB
ID:	250868

    Czy całkowicie mam zapomniąć o narożnym chcąc mieć z niego jako taki pożytek? Jaki wkład proponujecie przy moim wnętrzu? Zdjęcie troszkę małe ale coś tam widać
    Dziękuję za pomoc
    Nie. Nie odpuszczaj. Pamiętaj tylko, że im większa szyba, tym większa emisja ciepła tą drogą. Mając duży salon, nie ma się czym martwić.

    Jest jeszcze parę innych rzeczy, o których warto pamiętać. Gdy więcej ciepła wychodzi przez szybę - mniej trafia do wody. Można zastosować szkło podwójne. Można zastosować szkło pirolityczne. Można palić intensywnie i drobnym drewnem. Można palić grubasami. Itd... To rożne sposoby na uzyskanie oczekiwanego efektu końcowego. Też bardzo rożnego, w zależności od zastosowanej "sztuczki". Oczywiście, jeśli trafisz w ręce fachowca...

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    adnim

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Posty
    11

    Domyślnie

    Dzięki wielkie za wyczerpujące odpowiedzi
    Będę miał je na uwadze w trakcie wyboru wkładu, i instalowania całego układu.
    Pochwalę się efektem końcowym, ale to dopiero pod koniec czerwca
    Pozdrowienia

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Myśliciel
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-001
    Posty
    108

    Domyślnie

    Kratki do układu wodnego??? Szczerze to przemyślałbym to jeszcze. Admin szkoda, że nie było Cię na targach w poznaniu, bo to co zobaczyłbyś na pewno odmieniłoby myślenie na temat montażu kominka firmy kratki.pl. Jeśli chodzi o podłączenie to ilu instalatorów to każdy ma swoje racje. Ja osobiście uważam że nie ma większego znaczenia czy układ otwarty czy zamknięty, przy podłogówce większe znaczenie ma bufor, jego brak może spowodować to że będziesz miał problem z wygrzaniem wkładu, albo układu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony