dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 40
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    strunobetony dobrze wychodzą cenowo.

  2. #22
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pieknyromek

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    ok. Legionowa
    Posty
    690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    born2july - pełen szacun za Twoją robotę, podziwiam i gratuluję. Nie ma to jak coś własnymi "ręcami" zrobione

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar born2july
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Jastrzebie Zdroj, Poland
    Posty
    51

    Domyślnie

    Witam. Dzięki . Aż chce się gnać do przodu jak takie coś się czyta
    Aktualnie zaszalowałem sam garaż bez belki, ale zaczynam już"coś czaić"oglądając zdjęcia w internecie i studiując projekt, może uda mi się ugryźć ten temat i do przyjazdu kierownika budowy co nie co będzie poskręcane
    A oto stan na sobotę pozdrawiam

    Ostatnio edytowane przez born2july ; 03-07-2014 o 07:28

  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar born2july
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Jastrzebie Zdroj, Poland
    Posty
    51

    Domyślnie

    Witam.
    I kolejny miesiąc pracy za mną, pogoda sprzyjała więc robota poszła do przodu. Strop i schody zostały zaszałowane, zazbrojone i zalane, aktualnie podlewam strop i muruje pomieszczenie gospodarcze. Plan na sierpień jest taki, wymurować wszystko, zaszałować, zazbroić i zalać strop. Pozdrowienia

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Pieetrass
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    64
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Witam, fajnie ci idzie, zaciekawiły mnie te nadproża możesz coś więcej opisać

  6. #26
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar born2july
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Jastrzebie Zdroj, Poland
    Posty
    51

    Domyślnie

    Witam
    Nie wiem dokładnie co Ci napisać, ale są to zwykłe kształtki U z Termalicy, stosowane do nadproży nad drzwiami i oknami. Kształtki U pełnią funkcję traconego szalunku, dałem je bo jest szybciej, wygodniej montować nadproża i jednak trochę cieplej niż zwykła belka, ja stosuje je prawie w całym domu, oprócz miejsc wskazanych przez projektanta gdzie nie można tego zastosować, bo ugięcie belki jest za duże. Do środka daje 4 druty żebrowane fi10 lub 12 zależy co mam pod ręką i strzemiona fi 6 co 15 cm. Ogólnie polecam, pozdrawiam

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Pieetrass
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    64
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Właśnie coś takiego na wieniec chciałbym wykorzystać, cholernie upraszcza pracę. Ścianki 2x5cm i zostaje 14cm na beton? Na allegro 21zl a u mnie na skladach po 24zl po ile Ty kupujesz?
    Ostatnio edytowane przez Pieetrass ; 19-08-2014 o 17:57

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar born2july
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Jastrzebie Zdroj, Poland
    Posty
    51

    Domyślnie

    Witam
    Upraszcza robotę to prawda, ja płaciłem za sztukę 21 zł.
    Dom powoli nabiera kształtów, widać już wszystkie okna, drzwi itp, teraz walczymy ze słupami, nadprożami i belkami. Jak to ogarne, to później najgorszy jak dla mnie etap budowy, czyli szałowanie, stemplowanie, strasznie dużo czasu to zabiera a efektu mało. Ale trzeba przez to przejść by zacząć zbroić, a zbroić akurat lubię, bo szybko i efekty widać, następny urlop mam od najbliższego poniedziałku i mam nadzieję, że na urlopie zaleję strop i zacznę murować ścianki kolankowe. Ekipę na dach mam już wybraną, także, jeszcze trochę i nie będę musiał nic robić na budowie

  9. #29
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar born2july
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Jastrzebie Zdroj, Poland
    Posty
    51

    Domyślnie

    Witam ponownie
    Urlop się skończył, skończyło się stemplowanie a zaczęło się nieszczęsne zbrojenie, teraz pogoda nie sprzyja i do pracy na 12 chodzę, więc postęp taki sobie, w przyszłym tygodniu pracuje na rano i pogoda ma być lepsza, więc plan jest tak, by poskręcać to i zalać, oby się udało !
    Na razie domek wygląda tak

  10. #30
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar born2july
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Jastrzebie Zdroj, Poland
    Posty
    51

    Domyślnie

    Witam
    Strop zalany, teraz etap poddasze, już blisko coraz bliżej kiedy ekipa jakaś w końcu zawita na mojej budowie i trochę dychnę
    Aktualnie muruje ścianki kolankowe, na 4 pustaki, w środę myślę zacznę murować już ściany szczytowe do zwycięstwa
    pozdrowienia
    Ostatnio edytowane przez born2july ; 16-10-2014 o 08:00

  11. #31
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar born2july
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Jastrzebie Zdroj, Poland
    Posty
    51

    Domyślnie

    Witam
    Ścianki kolankowe na ukończeniu, trochę pogoda pokrzyżowała plany ale i tak jestem zadowolony z tempa prac, jak na amatorów to myślę, jebi.my nieźle, jutro tj w sobotę skończe ścianki kolankowe na 4 i szczytowe na 4. Przyszły tydzień ścianki szczytowe do zwycięstwa, taki plan.
    Korzystając z okazji mam pytanko do was, jeśli ktoś to czyta
    jak ocieplić i czym sufit w garażu i ścianę przylegającą do domu?
    jakiś styropian, wełna, trochę się tego naczytałem i chciałbym znać wasze zdanie
    dzięki pozdrawiam

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    U mnie w projekcie jest styro 5 cm. Garaż ogrzewany do 8*

  13. #33
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar born2july
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Jastrzebie Zdroj, Poland
    Posty
    51

    Domyślnie

    Rozumiem, że styro na suficie i ścianie? czym będziesz kleił ten styro?

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Chyba na klej cementowy do styro. tam gdzie widziałem te rozwiązania sie sprawdza.

  15. #35
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar born2july
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Jastrzebie Zdroj, Poland
    Posty
    51

    Domyślnie

    Dzieki, wezmę to za opcję, narazie chce skońćzyć to murowanie, bo już śni mi się po nocach, ekipa zrobi mi dach i wtedy będę rządził w środku , a zacznę od garażu, pozdrawiam i dzięki

  16. #36
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar born2july
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Jastrzebie Zdroj, Poland
    Posty
    51

    Domyślnie

    Witam
    Będzie to prawdopodobnie jeden z ostatnich postów który napiszę w klubie samorobów, doszedłem do momentu w którym budowa domu nie będzie już kontynuowana tylko i wyłącznie prze ze mnie. Dom budowałem sam z tatą, zaznaczam sam, bez żadnych wujków i kuzynów budowlanców. Ja górnik a tata emeryt górnik i daliśmy radę, każdy da radę, jeśli poświęci się w całości budowie i posiedzi trochę w internecie, przy projekcie, metry samę idą, jak to się mówi. Dzisiaj tj 13.11.14 na moją budowę weszła ekipa budowlana i zaczęła mi heblować więźbę. A kto będzie kontynuował budowę domu? Nie wiem, ja narazie jestem laik w elektryce, kanalizacji, wykończeń itp itd, jeśli się tego nauczę to zrobię
    Także to by było na tylę. Pozdrowienia i powodzenia

  17. #37
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Hopak co ty radzisz? Dekować trza umieć, a mury styknie chcieć zrobić. Porzond żeś samorób.

  18. #38
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar born2july
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Jastrzebie Zdroj, Poland
    Posty
    51

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    Hopak co ty radzisz? Dekować trza umieć, a mury styknie chcieć zrobić. Porzond żeś samorób.
    Dzięki
    Dekowania i murowania idzie się nauczyć, wszystko jest zjadliwe, nie stawiał bym dekarzy ponad murarzy, ale spoko
    Pozdrawiam

  19. #39
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar born2july
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Jastrzebie Zdroj, Poland
    Posty
    51

    Domyślnie

    Witam ponownie
    Dawno tutaj mnie nie było, ale to z wiadomych przyczyn. Pogoda, święta i ekipa która mi robiła dach, w końcu to dział samorobów.
    Stan na dziś. Dach gotowy !
    Jeśli chodzi o własną robotę, to sam ociepliłem i zalepiłem klejem ścianę pomiędzy garażem a domem i dokończyłem ściany szczytowe.
    Po za tym ekipa w składzie 5 osobowym robiła mi dach, trwało to około 2 tygodnie z przerwami na święta i niepogodę.
    Dachówka to nelskamp nibra r10, okna sztuk 5 i wyłaz dachowy z FAKRO, kominy mam zrobione ze struktonitu.
    Za niedługo jak skończę opijać dach, wezmę się za murowanie ścianek działowych na poddaszu a reszta to melodia przyszłości
    pozdrawiam

  20. #40
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar born2july
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Jastrzebie Zdroj, Poland
    Posty
    51

    Domyślnie

    Elo
    Dawno mnie tutaj nie było. Ale to w sumie z wiadomych przyczyn, od mojego samoróbstwa przez budowę, przewineły się 4 firmy, nie wszystko idzie samemu zrobić, niestety, chodź po obejrzeniu co wyprawiają firmy, mój drugi dom będzię bardziej samoróbny, wszystko jest do nauczenia.
    Więc, okna wstawione ( firma ), elektryka ( teść i ja ), tynki ( firma ), styro na podłogę ( ja ), instalacje ( firma ), aktualnie zabieram się za dolną łazienkę, sufit podwieszany i obudowa geberita robie sam, a kafle będzie kładł mi wujko. Drzwi zewn. mam zamówione z firmy Wikęd, później akcja szambo i czekam na wrześniowy urlop, wtedy będe ocieplał dom styro i dach wełną
    Parę strategicznych fotek

    pozdrawiam

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony