dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26

Temat: Na rowery!

  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Oj wszystko zależy gdzie i jak jeździsz. Jeśli w trenie po zalodzonych nie odśnieżanych drogach i ścieżkach to faktycznie opony z kolcami są nieodzowne, a te niestety trochę kosztują. Jeśli w głębokim śniegu to właściwie tylko fatbike ma sens. Ale dużo ludzi odstawia rower do piwnicy już w połowie września a jeżdżą wyłącznie w dużym mieście do szkoły/pracy na zakupy itd.
    Jak pisałem wyżej dojeżdżam do pracy (ok 8 km w jedną stronę) przez cały rok. Raz, dwa razy w roku, jadę samochodem, bo rano oddaję do przeglądu po pracy odbieram, a mechanika mam blisko pracy. Do tego trzy razy w roku jadę komunikacją zbiorczą („opłatek”, „jajeczko” i imieniny szefa) ale to nie ze względu na pogodę Poza tym wyłącznie rower , jeżdżę na normalnych oponach tyle że w mieście przydaje się solidna wkładka antyprzebiciowa. Nie wiem jak w innych miastach ale w Krakowie trzeba przyznać że DDR-y odśnieżane są bardzo starannie. Rocznie trafia się 1-2 dni że jest trochę ślisko i trzeba ostrożniej skręcać i hamować. Oczywiście czasem trafią się warunki ekstremalne, pamiętam że w 2014 przez 4 albo 5 dni nie jeździłem rowerem, bo praktycznie non stop padała marznąca mżawka i wszystko było pokryte warstwą mokrego lodu. Ustać było ciężko więc i jeździć się nie dało. Albo sypnie śniegiem tak że służby totalnie nie dają rady (o ile pamiętam ostatnio w 1997 r.) czy sławna już "śnieżna środa Tajstera" z 2005 r. Wtedy to wszystko stało a właściwie leżało. Ale takie zjawiska, to raz na dobrych kilka lat.
    Co do zasady 99% przeszkód które "uniemożliwiają" jeżdżenie zimą, istnieje wyłącznie w naszej głowie.

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Jeśli w trenie po zalodzonych nie odśnieżanych drogach i ścieżkach to faktycznie opony z kolcami są nieodzowne
    tu na podkarpaciu, jest to "szczęście" że czasem są drogi niczym nie sypane, teraz już rzadziej, ale są właśnie na twardy ubity śnieg - kolce są najlepsze.

  3. #23

    Domyślnie

    W tym roku sezon rowerowy u mnie już od ponad dwóch miesięcy - jest bardzo dobrze pogoda dopisuje, a to chyba najważniejsze, bo bez niej ciężko cokolwiek zwojować. Trochę odświeżyłem rower, pomajsterkowałem i jest jak znalazł na nowy sezon. A jak u Was - działacie ?

  4. #24
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    lysy909

    Zarejestrowany
    Jun 2018
    Skąd
    Lubin
    Kod pocztowy
    59-300
    Posty
    2

    Domyślnie

    Ja niestety dopiero w tym miesiącu wróciłem na rower bo miałem lekką kontuzję, także powoli się rozkręcam

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Nazwijcie wątek "Na pedały!" Bedzie ruch że ho,ho,ho!

  6. #26

    Domyślnie

    rower to moja ulubiona aktywność,przez wiosnę, lato i jesień jeżdżę niemalże codziennie

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony