dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Domyślnie

Pytanie jest z gatunku tych remontowych...
    Otóż mój taras jest po zachodniej stronie domu, a z tego kierunku zwykle wieje i leje... Dotąd były na nim położone stare płytki. Pod tarasem jest ganek wejściowy do domu. Wszystko to jest przemoknięte i przemarznięte do cna, aż w ganku wewnątrz tynk odpada na suficie... Zdjąłem więc wszystkie płytki, zerwałem wylewkę (nie był to problem, bo była przemoknięta) i została sama płyta betonowa. Jej już chyba nie będę ruszał, tylko dam jej wyschnąć...
    I teraz jest pytanie: jak zrobić nową wylewkę? Czy zacząć od jakiejś izolacji, czy najpierw wylewka, potem izolacja? Izolacja z czego najlepiej? Wystarczy porządnie ułożona papa? Na wierzch mają być płytki gresowe.
    Aha... od wewnątrz ganku chyba zrzucę cały ten tynk na suficie (o ile sam nie spadnie) i tak myślę, czy nie dać styropianu na sufit, a na to tynk... Ganek jest nieogrzewany - czy to ma sens?

Domyślnie

Wylewka ze spadkiem 1%,folia w płynie,płytki,porządne fugi. Zwróć uwagę na to aby zablokować możliwość przenikania wody(zacinający deszcz) na połączeniu tarasu ze ścianą domu oraz odpowiednią obróbkę czoła płyty tarasowej(blacha,rynna).
    Ponieważ balkony i tarasy powodują duże straty ciepła,warto je ocieplać styropianem od góry i dołu.Położenie ocieplenia tylko od dołu niewiele pomoże. W przypadku zastosowania styropianu, na górną jego warstwę należy położyć dodatkową warstwę izolacji(folia,papa) wywiniętą na ścianę domu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia