dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    frey

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    43-342
    Posty
    1

    Domyślnie wentylacja łazienki

    witam

    mam taki problem, w skrócie łazienka a raczej wc w środku budynku bez ściany zewnętrznej więc bez szansy na okno. Budynek parterowy ze strychem. Nie jest to dom mieszkalny a miejsce z dużym przepływem ludzi i z wc korzysta się ok 40 razy dziennie. Teoretycznie jest wentylacja mechaniczna ale sprzężona ze światłem więc działa zbyt krótko, z resztą przypuszczam że musiała by działać ze 10h żeby efekt był zauważalny, co wiąże się ze zwiększeniem kosztów za prąd.
    Pytanie moje jest więc co zrobić? Jest jakieś rozwiązanie wentylacyjne które można by tu zastosować??

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Indiana_

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Chrzanów
    Kod pocztowy
    32-500
    Posty
    878

    Domyślnie

    Trzeba wezwać elektryka, by przełączył sterowanie wentylatora z załączania światłem na pracę non stop w godzinach pracy i po temacie.....

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar kominiarz
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    1.968

    Domyślnie

    Cytat Napisał frey Zobacz post
    witam

    mam taki problem, w skrócie łazienka a raczej wc w środku budynku bez ściany zewnętrznej więc bez szansy na okno. Budynek parterowy ze strychem. Nie jest to dom mieszkalny a miejsce z dużym przepływem ludzi i z wc korzysta się ok 40 razy dziennie. Teoretycznie jest wentylacja mechaniczna ale sprzężona ze światłem więc działa zbyt krótko, z resztą przypuszczam że musiała by działać ze 10h żeby efekt był zauważalny, co wiąże się ze zwiększeniem kosztów za prąd.
    Pytanie moje jest więc co zrobić? Jest jakieś rozwiązanie wentylacyjne które można by tu zastosować??
    trzeba z wentylatorka wyjąć zakurzoną siatkę nylonową - jak to się mówi: nasampierw
    ...

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    zamurować drzwi do kibla i nie będzie problemu zużycia

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar nawiewnik
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Wrocław tel 692667116
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał frey Zobacz post
    przypuszczam że musiała by działać ze 10h żeby efekt był zauważalny, co wiąże się ze zwiększeniem kosztów za prąd.
    w sklepach dostępne są wentylatory np. pobór prądu 8W oraz bardzo ciche np. 26 dB a wiec nie będzie uciążliwy podczas użytkowania.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał nawiewnik Zobacz post
    w sklepach dostępne są wentylatory np. pobór prądu 8W oraz bardzo ciche np. 26 dB a wiec nie będzie uciążliwy podczas użytkowania.
    nawiewnik - w sklepach jest wiele rzeczy, podaj z łaski swojej jakąś lineczkę do specyfikacji takiego wentylatora, bo wiesz... w sklepach są i grzejniki granitowe, tylko wiesz... ta cena

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony