dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 60
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie Odwodnienie w garażu. Kto ma a kto nie? Potrzebne czy zbędne?

    Witam.
    Interesują mnie wszystkie informacje od osób które posiadają odwodnienie w garaż i od osób które nie mają nic takiego w garażu w bryle domu.
    Proszę o opis jak się to sprawuję w zimie te osoby co nie mają , czy jest to uciążliwe czy nic takiego nie występuje.

    Gdy była robiona kanalizacja odradzono nam robienia syfonu w garażu bo mimo wszystko będzie śmierdziało bo w lecie non stop wysycha. Powiedziano także , że nie ma sensu robić , żadnych odwodnień bo to co wjedzie z autem to po podłodze się rozleję i nie będzie śladu albo wypłynie przez drzwi ( spadek w stronę drzwi ma być )
    Tak wiem, czytałem , że nie śmierdzi itd a innym śmierdzi Wiadomo jak się człowiek nie zna to się słucha innych.
    Także chudziak wylany i nie ma nic zostawione. Czy teraz wogóle coś da się z tym zrobić czy nawet nie ma sensu sobie tym głowy zawracać.
    Z góry dziękuje wszystkim za swoje spostrzeżenia.

  2. #2
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-posiada/page9

    Po juhasa powielać wątek jak możesz się do produkować w tym na górze.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    A co ciebie trolla forumowego to interesuje?

    grzecznie zapytałem i czekam na odpowiedzi osób które zechcą mi pomóc.

  4. #4
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał rustin Zobacz post
    A co ciebie trolla forumowego to interesuje?

    grzecznie zapytałem i czekam na odpowiedzi osób które zechcą mi pomóc.
    Przecież ci grzecznie odpowiedziałem.Odpowiedziałem ci i w tamtym wątku.Odpowiedziano ci na wszystkie nurtujące problemy z odwodnieniem i przedstawiono -zaproponowano doskonale rozwiązania po błędach jakich się dochowałeś-nie dopatrzyłeś.Powiedziano co masz zrobić i czym kierować.Jak rozwiązać ten problem by odwodnienie lub nie miało swój wymiar.Wracając do tematu i mimo ,że ponownie nazywasz mnie trollem odpowiem.W związku z tym ,że mieszczę się w postawionych przez ciebie kryteriach czyli mam odwodnienie w garażu powiem ci tak.Odwodnienie w garażu ma swoich kilka odbić.Ma odprowadzać nazwę go ściek w taki sposób by nie zakłócało to mechanizmom ,które posiadasz w domu.Czyli Oczyszcz.ekol., itp.Mówimy o odwodnieniu w garażu zapominając tak na prawdę co my tam chcemy odwadniać???Mycia samochodu w garażu nie chcesz,ścian myć nie będziesz ,nie będziesz mieć działalności gospodarczej ,która potrzebowałaby do tego procederu garażu i mycia w nim czegokolwiek.Jeśli wiesz jakie zasady powinny panować przy odprowadzaniu wodo-ścieku to zapewne także wiesz co,jak i w jakim wymiarze należy można coś oddać Matce Ziemi.Jeśli natomiast nie będziesz mieć tych w/w rzeczy w garażu niestety-stety opad od Pana Boga także należy gdzieś odprowadzić oczywiście przy założeniu ,że i o spadkach zapotniałeś,bez których woda wdarła by ci się do garażu.Delikatnie rzecz ujmując a to ci już pokazano powiedziano zewnętrzne odwodnienie z korytkiem winno być.lub wewnętrzne ,które w niczym nie przeszkadza.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 01-04-2014 o 06:05

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Czekam jeszcze na inne odpowiedzi w tym temacie.

  6. #6
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Widzisz nikt nie kwapi się do odpowiedzi.Czyli uznali ,że wyczerpali limit podpowiedzi.Nie potrzebnie się denerwujesz.Z ciekawości obserwuje co ci mogą jeszcze dopowiedzieć.

  7. #7

    Domyślnie

    Ja odpowiem - mam garaż 1-stanowiskowy, bez odwodnienia (odpływu), tylko z odpowiednim spadkiem. Mieszkam od września ub. roku.

    Kwestia odpływu była rozważana z wykonawcą, ale po wysłuchaniu za i przeciw zrezygnowałem. I na razie nie żałuję - w garażu po zimie jest czysto i sucho, nigdy nie było problemu z otwieraniem bramy ani z wyjazdem z garażu.
    Budujemy "Cyprysa" (pracownia Horyzont)
    Dom 165 m2 p.u. Ściany: silikat. Dachówka Euronit. Okna 3-szyb. Schuco. WM+reku. Działka 1500 m2 Ważne daty: 28.03.2012 zakup działki 17.07.2012 PnB 24.10.2012 fundamenty 19.11.2012 stropy 09.01.2013 dach 11.01.2013 SSO 22.05.2013 SSZ 15.06.2013 instalacje 22.06.2013 tynki wewn. 26.06.2013 wylewki 27.07.2013 ocieplenie poddasza 22.08.2013 PnU 29.08.2013 MIESZKAMY! 04.2014 taras 09.2016 ogrodz. frontowe 07.2017 kominek 09.2019 założenie ogrodu

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.618

    Domyślnie

    rustin
    Jeśli nie będziesz miał gabinetu i myjni w garażu wystarczy zachowanie spadku w stronę bramy wjazdowej. Z autopsji: 2 samochody, dojazd ok. 300 m drogi gruntowej i nie mam problemu z pozbyciem się wody. Nawiezione błoto i tak będziesz musiał wymiatać. Kanały odprowadzające niczego nie załatwiają - też będą wymagały czyszczenia. To samo dotyczy syfonu oddzielającego od kanalizacji. Zimą nie wprowadzasz samochodu do garażu z 30 cm śniegu na karoserii i wiszącymi bryłami błota pośniegowego, tylko pozbywasz się tego na podjeździe. Zostaje kilka litrów wody, która częściowo wycieka pod bramą, a częściowo odparowuje. U mnie gres z garażu wychodzi ok. 5 cm poza bramę i odpływ fugami jest wystarczający.
    Łatwiej zamieść zaschnięte błoto z płaskiej powierzchni podłogi niż zdejmowanie kratek i wygarnianie /kruszenie/ zaschniętego błota z kanałów. Chyba nie masz zamiaru budowania kanałów 30 - 40 centymetrowych i najeżdżania na nie kołami. Pomiędzy kanały zresztą też coś błota odpadnie, które i tak trzeba będzie zamieść.
    PS.
    Trollu i nabijaczu postów realizuj się w mnożonych przez siebie wątkach o jedzeniu.
    PS 2.
    Czekam na obiecane zdjęcia z gabietogarażomyjni. Może w tym wątku?

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Piotr Kniaziuk
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Zgorzelec
    Kod pocztowy
    59-900
    Posty
    160

    Domyślnie

    Na pewno za odwodnieniem przemawia to, że podczas jesieni, zimy i wiosny jest ten garaż łatwiejszy w utrzymaniu. Często samochodem naniesie się błota lub śniegu wtedy łatwo jest tą posadzkę w garażu wyczyścić. Weź pod uwagę rodzaj swojej drogi dojazdowej (gruntowa czy utwardzona).
    Piotr Kniaziuk
    Specjalista ds. Badań i Analiz w Laboratorium Budowlanym

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim za odpowiedzi i czekam na innych którzy mają garaż

    Narazie wychodzi na to , że nie ma sensu robić tak jak mi inni mówili. Dojazd do domu drogą utwardzoną a od drogi do garażu jest jakieś 6-8m tzn z drogi tej utwardzonej osiedlowej.

  11. #11
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Widzisz nikt nie odpowiadał i wystarczył jeden czytelny post z mojej strony i ruszyli z ukrycia.
    Do zielonegogazu.tam się realizuje ale fotek za obrażanie mnie nie dostaniesz pajacyku bo i za co.

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Łatwiej zamieść zaschnięte błoto z płaskiej powierzchni podłogi niż zdejmowanie kratek i wygarnianie /kruszenie/ zaschniętego błota z kanałów.
    No tego proszę mi wybaczyć ale nawet nie wiadomo jak skomentować trollu.
    Rustin jeśli nijakiego odwodnienia nie zrobisz zawsze będziesz mieć dyskomfort.Albo odwodnienie liniowe wew.albo na zewn.Odprowadzenie z głowa i małę odwodnienie mały kłopot. Nie rozumiem tylko co ma dojazd do domu drogą utwardzoną z odwodnieniem w garażu.Nie krzycz na minie nie ubliżaj tylko spokojnie wytłumacz.

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.618

    Domyślnie

    Posłuchaj Pajacu forumowy i to po raz ostatni.

    Na FM opinia o Tobie jest jednoznaczna i nie pogrążaj się jeszcze bardziej.
    Nie prowokuj - ja też potrafię być niegrzeczny i Ci prz...ć.
    Radzę, nie zaczynaj.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Mam kratkę, odpowiedni spadek. Śnieg się topi i woda ma swój odpływ. Można bez problemu zmyć podłogę jak coś się zabrudzi. Według mnie odpływ jest potrzebny.

  14. #14
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Nefer jak ja ma odpływ i ma spokój.
    Zimą nie wprowadzasz samochodu do garażu z 30 cm śniegu na karoserii i wiszącymi bryłami błota pośniegowego, tylko pozbywasz się tego na podjeździe. Zostaje kilka litrów wody, która częściowo wycieka pod bramą, a częściowo odparowuje. U mnie gres z garażu wychodzi ok. 5 cm poza bramę i odpływ fugami jest wystarczający.

    Spływa ten syf na podjazd,ścieka nam np. kostkę i do gleby albo trawnik.Jeśli nie miałbym żadnych odpływów wew czy zewn. to odparowanie to tylko mit.W zimie nie wyobrażam sobie przynajmniej spłukania auta na zewn na podjeździe bo jutro np. mam chrzciny i wypadało by mieć czysty samochód.Na myjkę w siarczysty mróz???.Po to mam odpływy z filtrami,odprowadzam ściek do POŚ i mam komfort.

    p.s.Ciekaw jestem, te 30 cm to ma być argument by nie mieć odwodnienia z czy przeciw???Chyba chodzi o to ,że samochód stał przed garażem i napadało na niego.Bo jak przyjeżdżam z trasy to nie zdążyło mi się abym przywiózł 30 cm.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 05-04-2014 o 08:19

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Jeszcze 20 lat temu każdy szanujący się pan domu robił w garażu kanał. Wiadomo, naprawy auta. Teraz nikt już o tym nie myśli. A co do odwodnienia w garażu - jeżeli ktoś myje auto w garażu to nie wyobrażam sobie żeby nie miał odpływu. Jeżeli nie szaleje z myjką to nie jest to aż tak niezbędne, ale powoduje że więcej mamy pracy w zimie w garażu.

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.618

    Domyślnie

    niktspecjalny.
    Ty masz swoje doświadczenia z myjnią w garażu i gabinecie, ja mam swoje z myjnią profesjonalną.
    Decyzja zawsze należy do inwestora.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 05-04-2014 o 08:24 Powód: dodanie tytułu

  17. #17
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Może należy zadać sobie pytanie co to jest garaż i do czego ma nam służyć???Oczywiście w nawiązaniu do odwodnienia.

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.618

    Domyślnie

    Tu się zgadzam.
    Jak się z garażu robi myjnię i gabinet to odwodnienie jest niezbędne.

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    W moim przypadku garaż napewno nie będzie służył za myjkę bo to jakieś nieporozumienie. Opłukać auto to sobie mogę na myjni bezdotykowej a mycie tylko i wyłącznie na dwa wiadra itd ale to nie temat o detailingu.

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Umyć samochód jadę na myjnię. Jednak błoto pośniegowe (a potem sól, ktora zostaje na płytkach) fajnie spływa jak ma gdzie. U mnie w garażu jest jeszcze kilka regałów, często coś stoi na podłodze (np. brykiet do kominka) i wolę, żeby to wszystko nie zamokło. Odpływ rozwiązuje problem.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony