dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dr_au

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    1.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie Koszt wykonania instalacji wod-kan, CO, gaz - weryfikacja oferty

    Witam,

    Dostałem właśnie ofertę na wod/kan/gaz/CO i zastanawiam się, jak ją ocenić. W skrócie:

    Dom 200 m2. Około 100 m2 podłogówki, reszta grzejniki. Instalacja raczej zwarta. Zakres robót - rury, rozdzielacze, zakończenia, geberity, ale BEZ pieca, osprzętu kotłowni i grzejników.

    Łączna cena za taki zakres robót to 27 000 zł netto + 8 % VAT. Tak jak się temu przyglądam, to wychodzi mi średnio-wysoko. Za piec z osprzętem będę musiał zapłacić pewnie jakieś 15-18 tyś. do tego grzejniki i całość instalacji zaczyna oscylować wokół 50 tys. Co sądzicie?

    Szczegółowo oferta wygląda tak:

    I. Instalacja wody


    a. Materiał: rmy PEX/A1./PEX TECE w izolacji Thermaflex, .
    b. Zakres robót: wykonanie zasilania wody ciepłej, zimnej i cyrkulacji do urządzeń: umywalki 3 szt, WC na konst. Geberit 2 szt, bidet na konst Geberit 1 szt, zlew 2 szt, pralka 1 szt, wanna 1 szt, natrysk 1 szt, podejście do zasobnika l kpl, zawór czerpalny 1 szt. (wykucie bruzd, ułożenie rur, próba szczelności, mmurowanie)

    Koszt wykonania z materiałem 8 400,00zł

    II. Instalacja kanalimcji

    a. Materiał: rmy PVC ñrmy Magnaplast.
    b. Zakres robót: wykonanie podejść kanalimcyjnych do urządzeń: umywalki 3 szt, WC na konst.
    Geberit 2 szt, bidet na kost. Geberit 1 szt, zlew 2 szt, pralka l szt, wanna 1 szt, natrysk 1 szt, kratka ściekowa 1 szt, odpowietrzenie 2 szt, odprowadzenie skroplin z rekuperatora 1 szt. (wykucie bruzd, ułożenie rur, próba szczelności, zamurowanie)

    Koszt wykonania z materiałem 6 160,00zł

    III. Instalacja centralnego ogrzewania.

    a. Przybory: Kocioł co i cwu kondensacyjny Vaillant kpl l, grzejniki Purmo 9 szt, w łazienkach grzejniki ręcznikowe szt 3, ogrzewanie podłogowe 6 pomieszczeń (8 pętli)
    b. Materiał: rmy PEX/AMPEX firmy TECE w izolacji Thermaflex
    c. Zakres robót: wykonanie zasilenia i powrotu do grzejników oraz instalacji ogrzewania podłogowego ipodejść do kotła (wykucie bruzd, ułożenie rur, próba szczelności, zamurowanie) Koszt wykonania z materiałem: 12 200,00zł

    IV. Instalacja gazowa


    a. Przybory: kocioł gazowy
    b. Materiał: rmy stalowe bez szwu łączone przez spawanie (wykucie bruzd, ułożenie rur, próba szczelności, zamurowanie )
    Koszt wykonania z materiałem: 700,00zł
    Dziennik budowy <<< dziennik i komentarze tutaj

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    IV.
    Przewody gazowe położone w bruździe nie mogą być zamurowane. Można je osłonic ekranem lub wypełnić łatwo usuwalną masą tynkarską nie powodującą korozji. Rury należy zabezpieczyć przed korozję poprzez nałożenie odpowiedniej powłoki.
    Nie podajesz długości instalacji. Jeśli ok. 3 m i w cenie odbiór przez kierownika budowy z uprawnieniami gazowymi to wg. mnie cena OK.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kinczu

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-001
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam. Mam wielką prośbę, proszę spojrzeć fachowym okiem na wycenę mojej instalacji wodno-kanalizacyjno-gazowej. Czy cena nie jest za wysoka ?
    Poddasze o pow. ok 120m2. niestety firma nie wyszczególniła ile kosztuje materiał, a ile robocizna. Z kanalizacją trzeba wpiąć się tylko do pionu, nie trzeba nic kopać.

    1. instalacja centralnego ogrzewania, system ogrzewania podłogowego wykonany z rur fi pe-x ok. 120m2

    2. rozdzielacz 9 obiegów z pompą, dodatkowo 2 podejścia pod grzejnik

    3. kocioł BUDERUS Z FUNKCJĄ ciepłej wody, zbiornik 200l z dwoma wężownicami

    4. instalacja wod-kan zgodnie z życzeniami klienta
    5. wykonanie instalacji gazowej do kotła i kuchenki

    koszty wykonania z materiałami : 26800

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony