dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    stelmag

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Kołobrzeg
    Kod pocztowy
    78-100
    Posty
    2

    Domyślnie Pompa Ciepla do C.W.U czy kociol gazowy kondensacyjny z zasobnikiem - halas

    Witam,

    Prosze o podpowiedzi, porownania, doswiadczenia wlasne.
    Jestem w trakcie budowy i musze zdecydowac sie na projekt ogrzewania. Bylem zdecydowany na gaz - piec kondensacyjny z zamknieta komora spalania, solary i zasobnik 250 ltr. jedna k po rozmowach zrezygnowalem z solarow - czeste wyjazdy na dluzszy czas a tym samym mozliwosc przegrzewania, etc.
    Wykonawca podpowiedzial mi o pompie ciepla do podgrzewania c.w.u. - ale wspomnial tez o halasie w okolicach 65 dB. P.C mialaby byc w pomieszczeniu gospodarczy i jedynie mnie zastanawia czy halas moze docierac do pomieszczen na gorze, a dokladniej bedzie to sypialnia.

    prosze o jakies informacje poniewaz nic nie moge znalezc. Sprzedawca nie mowil nie potrafiil mi do konca powiedziec ani zapewnic, ze bedzie cisza na gorze. Wspomnial tylko, ze odradzaja montazu takich pomp za sciana sypialni. tutaj akurat nie mam problemu.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał stelmag Zobacz post
    Witam,

    . Bylem zdecydowany na gaz - piec kondensacyjny z zamknieta komora spalania, solary i zasobnik 250 ltr..
    Bardzo dobra opcja... jeżeli boisz sie przegrzewania to instalator niech podłączy ci pompkę cyrkulacyjną (taką 3 watt) i jeżeli wyjeżdzasz to po prostu uruchamiasz pomkę na 24h/doba, woda wtedy cały czas cyrkuluje i nie nagrzeje ci mocno zasobnika a jeżeli nagrzeje, to ruch wody ją schłodzi,nowoczesne sterowniki w solarach mają również tz tryby urlopowe które ustawiasz jak wyjeżdasz i one pilnują ci temp...podejrzewam ze masz niedouczonego instalatora...

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    ekonomicznie solary slabo wypadają, najwiekszy koszt to wymiana glikolu, pompa energooszczędna ale godzinami chodzi, wszystko to sprawia, że okres zwrotu jest zbyt dlugi. przy kondensacyjnym nie inwestowałbym w nic innego, pompa ciepła jest dobra do grzania w lato jak sie ma stalopalny i albo się pali albo grzalka

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał BrodowskiG Zobacz post
    ekonomicznie solary slabo wypadają, najwiekszy koszt to wymiana glikolu, pompa energooszczędna ale godzinami chodzi, wszystko to sprawia, że okres zwrotu jest zbyt dlugi. przy kondensacyjnym nie inwestowałbym w nic innego, pompa ciepła jest dobra do grzania w lato jak sie ma stalopalny i albo się pali albo grzalka
    A co ile wymieniasz ten glikol??jak ktoś ma zużycie wody >6-8m3 to już solary są jak najbardziej OK, jak zużycie wody <5 to tez zostałbym przy samym gazie.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    średnia niby 4 lata ale głównie zależy od tego jak instalacja pracuje, jak się nie przegrzewa to dłużej. wolałbym pompę ciepla cwu mniejsza inwestycja i samemu można przeprowadzić konserwację

  6. #6
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał stelmag Zobacz post
    Jestem w trakcie budowy i musze zdecydowac sie na projekt ogrzewania.
    Pozostań przy gazie,ani pompa ciepła do cwu ani solary nie będą uzasadnione ekonomicznie jeśli chodzi o koszt inwestycji/koszt eksploatacji.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    gaz albo pompa taka żeby dała radę w mrozy ale wybrałbym tylko jedno rozwiązanie i nic nie dokładał, lepiej kase władowac w jedno lepsze rozwiązanie niż mnożyć systemy

  8. #8
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał BrodowskiG Zobacz post
    gaz albo pompa taka żeby dała radę w mrozy ale wybrałbym tylko jedno rozwiązanie i nic nie dokładał, lepiej kase władowac w jedno lepsze rozwiązanie niż mnożyć systemy
    Oczywiście,jedno rozwiązanie na c.o+cwu jest najtańsze,dlatego zaproponowałem tylko gaz skoro inwestor nie czai czaczy
    Jestem sceptycznie nastawiony do gazu,bo dla mnie był za drogi,droższy niż prąd ale całe szczęście,że w grę nie wchodzi śmierdziel ekosyfiasty bo wtedy byłaby wiązanka z mojej strony
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 02-04-2014 o 23:22

  9. #9

    Domyślnie

    Kolego ,gaz nie jest tani , jak zużywasz dużo wody na cele cwu -to solar bedzie jak najbardziej wskazany, na wiosnę (powiedzmy kwiecień) OF kociołek i cwu masz z solara dzięki temu jesteś do przodu, jak masz raty za dom to te kilka miesięcy odpoczniesz od wyższych rachunków za gaz.pozniej na jesień wrzesień-pazdziernik kociołek ON i gra.... no chyba że jak wspomniałeś masz zużycie na poziomie 5m3 /m-c (lub mniej ) to wtedy skórka nie warta za wyprawkę... musisz sam policzyć bo na forum są i tacy co to się kąpią w przysłowiowej szklance wody...

  10. #10
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    W mieszkaniu miałem gaz do cwu i gotowania,zwu zuzywalem 12-15m3 na miesiąc.
    Rachunek za gaz co dwa miesiące za cwu i gotowanie to 190zł,niech za cwu będzie 70zł miesięczne.
    Gdzie widzisz opłacalność solarow ?
    Nie są w żaden sposób opłacalne,chyba że ktoś będzie podlewal cwu trawę codziennie.

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    stelmag

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Kołobrzeg
    Kod pocztowy
    78-100
    Posty
    2

    Domyślnie

    Widze, ze temat troszke sie rozwinol. dzikuje za podpowiedzi....ja ogolnie sie na tym nie znam, jedynie z tego co wyczytalem w czasopismach, forach, etc.
    dlaem do wyceny system gazowy jako calosc i gaz ogrzewanie + P.C do CWU. pogadam jeszcze z wykonawcami (dwoma) i porownam sobie koszty i ich doradztwo.

    solary na dzien dzisiejszy chyba mi odpadna..
    glownie chodzi mi o ten halas z P.C do CWU zamontowanej w pomieszczeniu gospodarczym, nad tym pomieszczeniem jest sypialnia wiec boje sie czy halas nie bedzie odczuwalny na gorze. Strop Teriva, i dechy na podlodze - Panie i Panowie to jest moje glowne pytanie

    pozdrawiam

  12. #12

    Domyślnie

    Zadaj to pytanie w dziale PC.
    Domek 425m2, kubatura 1700m3
    http://muratordom.pl/galerie/wnetrza/domek,1949/

    Szukasz psa? Chcesz psa? Nie kupuj, tylko adoptuj!!!
    http://akity.pl/

    http://www.anetasobierysuje.pl/

  13. #13

    Domyślnie

    Kolego Stelmag

    Sam mam swoje lokum w K-gu i ogrzewam je gazem. W K-gu jest zaazotowany, więc ceny też odpowiednio niższe.
    Nie widzę sensu ani solarów ani pc.

    Mam kociołek gazowy do c.o., jednofunkcyjny w piwnicy i przez inne sprawy od ok.2lat nowy tzw junkers, czyli gazowy podgrzewacz przepływowy z tzw hydrogeneratorem.
    Temp. wody ustawiana, jest gitara.

    Szkoda,że mi jednak stary "junkers" dłużej nie pociągnął, bo teraz to bym za jednym zamachem machnął dwufunkcyjny z zamkniętą komorą spalania i luz.

    Co Ty chcesz tym grzać i w jakim rejonie K-gu?
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  14. #14

    Domyślnie

    Zrób sobie wycieczkę po kilku sklepach z "gazówkami"
    Na Sienkiewicza z racji "przemysłowej" ulicy masz nieco do zwiedzania

    Możesz też podjechać do salonu to chyba była ul.Koralowa, jak jedziesz na Grzybowo, mniej-więcej na wysokości serwisu Renault

    Nie kojarzę czy koło ronda Żurawia-Jedności-Solna mają kotły gazowe, jak z ronda zjedziesz na solną, to zaraz masz po prawej wjazd do takiego budowlanego składu

    Kolejny, taki "rodzinny" sklep, gdzie też coś możesz zapytac masz niedaleko osiedla bajkowego, jadąc mazowiecką na wysokości Kol-Pol (teraz tam mają łózka wodne, lampy etc), na przeciwko masz przystanek i wjedź sobie w dół w uliczkę, to chyba ul Słoneczna, lekko zjedziesz i dom po prawej...

    Chyba,że już taki rekonesans robiłeś.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    pompa całoroczna chyba taniej wyjdzie niż kondensat+pompa cwu a co do hałasu to niech włączą. na przykładzie pompy cwu buderusa moge podpowiedzieć, że hałas zależy od długości kanałów, bo od nich zależy czy wentylator będzie chodzil na pierwszym czy drugim biegu, bez obudowy nie było jakiegos wielkiego hałasu, kanały można tez zaizolować. niestety duża pompa z ktora miałem do czynienia byla gruntowa więc bez wiatraka

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony